Ақтөбе облысының Қарғалы және Мұғалжар аудандарының кейбір елді мекендерін тарату туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 542 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 360 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 5968 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 3) тармақшасына сәйкес және Қарғалы және Мұғалжар аудандарының өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отыра, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрақты халқының саны елу адамнан аспайтындығына байланысты, жекелеген аудандардың төменде аталған ауылдары таратылып, тұрғындары сол ауылдық округтегі жақын елді мекендердің құрамына қосылсын.
1) Қарғалы ауданы бойынша:
Степной ауылдық округінің Мамыт және Первомай ауылдары және Әлімбет ауылдық округінің Шандыаша ауылы таратылып, таратылған ауылдардың тұрғындары жақын орналасқан Степной ауылдық округінің Степной ауылының және Әлімбет ауылдық округінің Әлімбет ауылының құрамына қосылсын;
2) Мұғалжар ауданы бойынша:
Жұрын ауылдық округінің Тәжірибе ауылы және Құмсай ауылдық округінің Жамбыл ауылы таратылып, таратылған ауылдардың тұрғындары жақын орналасқан Жұрын ауылдық округінің Жұрын ауылының және Құмсай ауылдық округінің Құмсай ауылының құрамына қосылсын.
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жер-кадастр құжаттамаларын облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысына жүргізілген өзгерістермен сәйкестендірсін.
3. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Б. САПАРБАЕВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың сессия төрағасы Ә. САРМАНОВА

Об упразднении некоторых населенных пунктов Каргалинского и Мугалжарского районов Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 10 декабря 2018 года № 542 и решение маслихата Актюбинской области от 10 декабря 2018 года № 360. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 декабря 2018 года № 5968
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и, учитывая предложение представительного и исполнительного органов Каргалинского и Мугалжарского районов, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить ниже перечисленные села отдельных районов, в которых численность постоянного населения менее пятидесяти человек, включив их население в состав ближайших населенных пунктов того же округа.
1) по Каргалинскому району:
упразднить села Мамыт и Первомайское Степного сельского округа и село Шандыаша Алимбетовского сельского округа, включив население упраздняемых сел в состав ближайших сел Степное Степного сельского округа и Алимбет Алимбетовского сельского округа;
2) по Мугалжарскому району:
упразднить село Тажрибе Журынского сельского округа и село Жамбыл Кумсайского сельского округа, включив население упраздняемых сел в состав ближайших сел Журын Журынского сельского округа и Кумсай Кумсайского Кумсайского сельского округа.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве области земельно-кадастровую документацию.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Б. САПАРБАЕВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Председатель сессии областного маслихата А. САРМАНОВА