Ақтөбе қаласында екі ауданды құру және қала аудандарының шекараларын белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2018 жылғы 30 наурыздағы № 1919 қаулысы және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 314 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2018 жылғы 30 наурызда № 3-1-182 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13 бабының 3) тармақшасына сәйкес, Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласында екі аудан құрылсын.
2. Осы бірлескен қаулының және шешімнің қосымшасына сәйкес, Ақтөбе қаласының екі аудандарының шекаралары белгіленсін.
2-1 Актөбе облысының өкiлдi және атқарушы органына Ақтөбе қаласының Кенес Нокин, Ақшат, Белогор, Белогор карьері, Бекқұл баба, Қызылжар, Пригородный, Садовое, Украинка, Өлке, Шиелісай, Жаңақоныс, Құрашасай, Жіңішке, Шестихатка, Қурайлы, Георгиевка, Елек, Өрлеу, Қарғалы, Ақжар, Мағаджан, Сазды ауылдарын тұрғын үй алаптарына қайта құру жөнінде ұсыныс енгізсін.
Ескерту. Қаулы және шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 10.01.2019 № 77 қаулысымен және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 10.01.2019 № 409 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен қаулыны және шешімді "Ақтөбе қаласының Әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен қаулыны және шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен қаулыны және шешімді Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қаласының әкімі І. Испанов
Ақтөбе қалалық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Қабиев
Ақтөбе қалалық
мәслихатының хатшысы
С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық әкімдігінің
және Ақтөбе қалалық мәслихатының 2018 жылы 30 наурыздағы № 1919/314 бірлескен қаулысына
және шешіміне қосымша
Ақтөбе қаласында екі ауданның шекаралары
Ақтөбе қаласында № 1 ауданның шекарасы

Об образовании двух районов и установлении границ районов в городе Актобе
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 30 марта 2018 года № 1919 и решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 30 марта 2018 года № 314. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области 30 марта 2018 года № 3-1-182
В соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Образовать два района в городе Актобе.
2. Установить границы двух районов в городе Актобе согласно приложению к настоящему совместному постановлению и решению.
2-1. Внести предложение в исполнительный и представительный орган Актюбинской области по преобразованию сел Кенеса Нокина, Акшат, Белогорка, Белогорский карьер, Бекқұл баба, Кызылжар, Пригородное, Садовое, Украинка, Ульке, Шилисай, Жанаконыс, Курашасай, Жіңішке, Шестихатка, Курайли, Георгиевка, Елек, Орлеу, Каргалинское, Акжар, Магаджанское, Сазды города Актобе - в жилые массивы.
Сноска. Постановление и решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 10.01.2019 № 77 и решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 10.01.2019 № 409 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственному учреждению ГУ "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в государственном учреждении "Управление юстиции города Актобе";
2) направление настоящего совместного постановления и решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Актобе И. Испанов
Председатель сессии
маслихата города Актобе
А. Кабиев
Секретарь маслихата
города Актобе
С. Шинтасова
Приложение к совместному
постановлению акимата города
Актобе и решению маслихата
города Актобе от 30 марта
2018 года № 1919/314
Границы двух районов в городе Актобе
Граница района № 1 в городе Актобе

№ 1 аудан Ақтөбе қаласының батыс бөлігінде орналасқан. № 1 ауданның шығыс бөлігі № 2 ауданмен шекаралас. Солтүстік бөлігі Ақтөбе облысының Мәртөк ауданымен шекаралас. Оңтүстік-батыс, батыс және солтүстік-батыс аумағы Ақтөбе облысының Алға ауданымен шектеседі.
Қоса беріліп отырған Ақтөбе қаласының әкімшілік-аумақтық бөлініс схемалық картасына сәйкес шекарасы Ақтөбе қаласының солтүстік-батыс бөлігінен басталып, теміржолмен, жоғары аймақты өтіп, 5500 метрді қамтитын ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлермен өтіп, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлердің солтүстік-батыс бөлігінің жиегімен, батыс бағытында 12800 метр арақашықта бұрылып, 6000 метрге дейін оңтүстік-батысқа бағытталып, Құрашасай ауылына жетеді. Құрашасай ауылының қасындағы Алға ауданының шекарасы жиегімен "Самара-Шымкент" республикалық маңызы бар автомобиль жолы мен "Жіңішке" көлін қиып өтіп, Ақтөбе қаласының батыс бөлігімен ұштасады. Алға ауданы шекарасымен байланыса отырып, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлер арқылы 9200 метр қашықтыққа жоғарғы аймаққа жүріп, 8000 метр арақашықтықтан оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, орман шаруашылығы жерлерінің бойымен "Ақтөбе-Богословка" облыстық маңызы бар автомобиль жолына дейін жетеді. "Ақтөбе-Богословка" облыстық маңызы бар автомобиль жолынан батыс бағытқа бұрылып, 5500 метр арақашықтықтан Алға ауданы шекарасына дейін, Сазды ауылы бойымен оңтүстік-батысқа бұрылып, Сазды өзені арқылы өтіп, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлердің бойымен 12100 метр арақашықтықтан оңтүстікке бұрылып, жоғары вольтті желілер арқылы Алға ауданы шекарасынан теміржолға жетіп, осы жерден бастапқы санау нүктесіне келеді.
Ақтөбе қаласында № 2 ауданның шекарасы
№ 2 аудан Ақтөбе қаласының шығыс бөлігінде орналасқан. № 2 ауданның батыс бөлігі № 1 ауданмен шекаралас. Солтүстік бөлігі Ақтөбе облысының Мәртөк ауданымен шектеседі. Солтүстік-шығыс бөлігі Ақтөбе облысының Қарғалы ауданымен, шығыс және оңтүстік-шығыс аумағы Ақтөбе облысының Хромтау ауданымен шектеседі. Оңтүстік жағы Ақтөбе облысының Алға ауданымен іргелес.
Қоса беріліп отырған Ақтөбе қаласының әкімшілік-аумақтық бөлініс схемалық картасына сәйкес шекарасы Ақтөбе қаласының солтүстік бөлігінен басталып, теміржолдан облыстық маңызы бар "Ақтөбе-Мәртөк" автомобиль жолын кесіп, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерден өтіп, солтүстік-шығыс бағытында бұрылып, бағытында орман шаруашылығы жерлерінің бойымен "Елек" өзенін өтіп,9700 метр арақашықтықта Мәртөк ауданымен шекаралас ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерге жетіп, оңтүстік-батыстағы ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлердің шетімен жоғарғы аймақты өтіп, шығыс бағытқа жүріп, 14300 метр арақашықтықтан оңтүстік-шығыс бағытта солтүстікке қарай бұрыла жүріп, 16100 метр арақашықтықтан "Бұтақ" өзенінің бойымен Мәртөк ауданының шекарасына дейін барады. Мәртөк ауданы шекарасының жиегімен "Ақтөбе-Родниковка" автомобиль жолымен қиылысып, Ақтөбе қаласының солтүстік-шығыс бөлігіне дейін жетеді. 6800 метр арақашықтыққа дейін оңтүстік-шығыс бағытына бұрылып, 17700 метр арақашықтыққа дейін ауданның шығыс бағытына бұрылып, "Қарғалы" өзенін және Хромтау ауданының шекарасы бойындағы Шиелісай ауылының қасындағы "Ақтөбе-Орск" облыстық маңызы бар автожолын қиып өтіп, солтүстік-шығыс бөлігінде Қарғалы ауданының шекарасына дейін барады. Хромтау ауданы шекарасының жиегімен ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлері арқылы өтіп, солтүстік-шығыс, шығыс, оңтүстік-шығыс бөліктегі жоғарғы аймаққа қарай сай арқылы беталып, жоғары вольтты желілер мен "Қазтрансойл" акционерлік қоғамдастығының желілерінен өтіп, 16300 метр арақашықтықтан "Жаман-Қарғалы" өзенін қиып, Өлке ауылының қасындағы "Ақтөбе-Хромтау" автомобиль жолына дейін барады. Автомобиль жолынан Хромтау ауданының шекарасын бойлай өтіп, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлер мен сай арқылы оңтүстік-шығыс бағытпен жүріп, 8900 метрге дейін жетіп, Табантал ауылының автомобиль жолына жетеді. Әрі қарай оңтүстік-шығысқа қарай жалғасып, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлері арқылы 15000 метр арақашықтықтан кейін Алға ауданының шекарасына барып тіреледі. Алға ауданының шекарасынан оңтүстік бағытта 10100 метр арақашықтықтан № 1 ауданның шеткі шекарасына тіреліп, оңтүстік-батысқа қарай беталып, "Қазтрансойл" акционерлік қоғамдастығы желілерімен өтіп, Ақтөбе суқоймасына дейін барады. Ақтөбе суқоймасынан 2000 метрден кейін "Ақтөбе-Астрахань" автомобиль жолына дейін, "Ақтөбе-Астрахань" автомобиль жолынан теміржолға жетіп, осы жерден теміржол бойымен бастапқы санау нүктесіне келеді.

Район № 1 расположен в западной части города Актобе. Восточная часть района № 1 граничит с районом № 2. Северная часть граничит с Мартукским районом Актюбинской области. Юго-западная, западная и северо-западная часть граничит с Алгинским районом Актюбинской области.
Граница начинается в северо-западной части города Актобе, с железнодорожного пути, проходя по возвышенной местности, проходит через земли сельскохозяйственного назначения протяженностью 5500 метров, по краю северо-западной части земель сельскохозяйственного назначения, в западном направлении расстоянием 12800 метров поворачивая в юго-западном направлении расстоянием 6000 метров доходит до села Курашасай. По краю границы Алгинского района возле села Курашасай, пересекая автомобильную дорогу республиканского значения "Самара-Шымкент" и реку "Жинишке", доходит до западной части города Актобе. Проходя по границе Алгинского района через земли сельскохозяйственного назначения по возвышенной местности расстоянием 9200 метров, поворачивая в юго-западном направлении расстоянием 8000 метров, вдоль земель леснического хозяйства до автомобильной дороги областного значения "Актобе-Богословка".По автомобильной дороге областного значения "Актобе-Богословка", поворачивая в западном направлении расстоянием 5500 метров до границы Алгинского района вдоль села Сазды поворачивая в юго-западном направлении проходит через реку Сазда вдоль земель сельскохозяйственного назначения расстоянием 12100 метров, поворачивая в южном направлении, проходит через высоковольтные линии вдоль границы Алгинского района доходит до железнодорожного пути, откуда выходит на изначальную точку отсчета согласно прилагаемой схематической карте административно-территориального деления города Актобе.
Граница района № 2 в городе Актобе
Район № 2 расположен в восточной части города Актобе. Западная часть района № 2 граничит с районом № 1. Северная часть граничит с Мартукским районом Актюбинской области. Северо-восточная часть граничит с Каргалинским районом Актюбинской области, восточная и юго-восточная часть граничит с Хромтауским районом Актюбинской области. Южная часть граничит с Алгинским районом Актюбинской области.
Граница начинается с северной части города Актобе, с железнодорожного пути, пересекая автомобильную дорогу областного значения "Актобе-Мартук" проходя через земли сельскохозяйственного назначения земель, поворачивая в северо-восточном направлении, переходя реку "Илек" вдоль земель леснического хозяйства, проходит через земли сельскохозяйственного назначения вдоль границы Мартукского района с расстоянием 9700 метров, по краю юго-западной части земель сельскохозяйственного назначения, по возвышенной части в восточном направлении расстоянием 14300 метра поворачивая в юго-восточном направлении с разворотом на северное направление расстоянием 16100 метров вдоль реки "Бутак" доходит до границы Мартукского района. По краю границы Мартукского района, пересекая автомобильную дорогу "Актобе-Родниковка", доходит до северо-восточной части города Актобе. В северо-восточной части доходит до границы Каргалинского района, поворачивая в юго-восточном направлении расстоянием 6800 метров, поворачивая в направлении восточной части района расстоянием 17700 метров, пересекая реки "Каргала" и автомобильную дорогу областного значения "Актобе - Орск" вдоль границы Хромтауского района возле села Шилисай. По краю границы Хромтауского района через земли сельскохозяйственного назначения по возвышенной части через овраг в северо-восточном, восточном, юго-восточном направлении проходит через высоковольтные линии и линии Акционерного общества "Казтрансойл" расстоянием 16300 метра, пересекая реку "Жаман Каргала" доходя до автомобильной дороги "Актобе-Хромтау" возле села Олке. От автомобильной дороги, проходя по краю границы Хромтауского района через овраг и земли сельскохозяйственного назначения в юго-восточном направлении расстоянием 8900 метров, доходя до автомобильной дороги к селу Табантал. Далее в юго-восточном направлении через земли сельскохозяйственного назначения расстоянием 15000 метра доходит до границы Алгинского района. С границы Алгинского района в южном направлении расстоянием 10100 метров доходит до угла границы района № 1, поворачивая в юго-западном направлении проходя через линии Акционерного общества "Казтрансойл" до Актюбинского водохранилища. От Актюбинского водохранилища расстоянием 2000 метра до автомобильной дороги "Актобе-Астрахань", от автомобильной дороги "Актобе-Астрахань" до железнодорожного пути, откуда вдоль железнодорожных путей выходит на изначальную точку отсчета согласно прилагаемой схематической карте административно-территориального деления города Актобе.