2019-2021 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 185 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ырғыз аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 3-5-199 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019 - 2021 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер 4 502 641,2 мың теңге;
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 482 804 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 8 794 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 4 958 мың теңге;
трансферттер түсiмi 4 006 085,2 мың теңге;
2) шығындар 4 516 112,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 28 506 мың теңге,
оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер 38 837 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу 10 331 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -41 977,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 41 977,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 207 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 225 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 254 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың
мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым; көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы – аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 185. Зарегистрировано Управлением юстиции Иргизского района Департамента юстиции Актюбинской области 25 декабря 2018 года № 3-5-199. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Иргизского района РЕШИЛ:
1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 4 502 641,2 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 482 804 тысяч тенге;
неналоговые поступления 8 794 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 958 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 006 085,2 тысячи тенге;
2) затраты 4 516 112,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 28 506 тысячи тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 38 837 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 10 331 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -41 977,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 41 977,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 207 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 237 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
фиксированный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің түсімдері:
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 85 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 37435 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
4. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019 - 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері –42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 29698 теңге.
5. Облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 347 "2019– 2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 2019 жылға 2 278 000 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 237800 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғызға - 117 800 мың теңге;
Аманкөлге - 41 400 мың теңге;
Қызылжарға –78 600 мың теңге.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 200 676 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге - 9 371 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға - 1 732,2 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 444 655 мың теңге;

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год текущие трансферты в областной бюджет в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 85 000 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 37435 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов
и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29698 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 11 декабря 2018 года № 347 "Об областном бюджете на 2019 - 2021 годы" предусмотрены на 2019 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 278 000 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 237 800 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому - 117 800 тысяч тенге;
Аманкольскому - 41 400 тысяч тенге;
Кызылжарскому - 78 600 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
200 676 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
9 371 тысяча тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
1 732,2 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
444 655 тысяч тенге -на повышение заработной платы гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 13 392 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарын өтеуге - 32 739 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 46 192 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға-270 952 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 8 000 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге- 23 429 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 207 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 225 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) 27.11.2019 № 254 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 121 907 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға- 12 625 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға –37 425 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - төбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 27.11.2019 № 254 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 38 837 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 27.11.2019 № 254 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 5 559 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 66 290 мың теңге;
жалпы білім беруге - 126 149 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің кең жолақты интернетке қол жеткізуіне - 22 534 мың теңге;

13 392 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
32 739 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
46 192 тысяч тенге – на развитию рынка труда;
270 952 тысяч тенге- на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
8 000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
23 429 тысяч тенге -на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 207 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 237 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
7-1. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
121 907 тысяч тенге- на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 625 тысяч тенге- на развитие рынка труда:
37 425 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
38 837 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 559 тысяч тенге – на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;
66 290 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
126 149 тысяч тенге – на общеобразовательное обучение;
22 534 тысячи тенге – на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету;

жалпы білім беру мектептерін интерактивті білім контентіне қосуға - 4 290 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға - 11 250 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу - әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге - 35 024 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне бейнебақылау орнатуға - 1 280 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие беру ұйымдарына бейнебақылау орнатуға - 5 400 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына - 1 920 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 14 775 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 18 599 мың теңге;
аймақтағы діни ахуалды зерттеу және талдауға - 1 000 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық жоюға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың құнын өтеуге – 6 978 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 50 000 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 5 400 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің алғашқы әскери дайындық кабинетін жабдықтауға- 2 491 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге -4 200 мың теңге;
білім тарату орталығын құруға-3 000 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға -50 000 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру нысандарына дизель отынын сатып алуға - 32 564 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 35 937 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығындарына - 350 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға - 0 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 207 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 237 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 254 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 22 076 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 50 000 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 58 249 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие беру ұйымдарына бейнебақылау орнатуға - 2 160 мың теңге;

4 290 тысяч тенге – на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
11 250 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
35 024 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
1 280 тысяч тенге – на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах;
5 400 тысяч тенге - на установку камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях;
1 920 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
14 775 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
18 599 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
1 000 тысяча тенге – на изучение и анализ религиозной ситуации в регионе;
6 978 тысячи тенге – на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
50 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
5 400 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 491 тысяча тенге- на оснащение кабинетов начальной военной подготовки общеобразовательных школ;
4 200 тысяч тенге- на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации;
3000 тысяч тенге - на создание центра распространения знаний;
50 000 тысяч тенге- на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района;
32 564 тысяча тенге - на приобретение дизельного топлива вновь вводимых объектов образования;
35 937 тысяча тенге- на выплату государственной адресной социальной помощи;
350 тысяч тенге- на капитальные расходы организаций культуры;
0 тысяча тенге- на развитие объектов спорта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 207 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 237 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
22 076 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
50 000 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
58 249 тысяч тенге -на повышение заработной платы гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2160 тысяч тенге - на установку камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях;

мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге -5 086 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 207 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 225 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 27.11.2019 № 254 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2019 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасы 6 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

5 086 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 207 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. исключен решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 5.
14. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
15. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Ырғыз аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
16. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Қ. Бөлек
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Қосаяқов

1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Иргизского района;
2) направление настоящего решенияна официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Иргизского района.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
К. Болек
Секретарь Иргизского
районного маслихата
К. Косаяков

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
10 230
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
10 230
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсан № 185 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 185 шешіміне 5-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2019 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 27.11.2019 № 254 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық округтер атауы
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
"Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
"Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
Барлығы (мың теңге)
Құмтоғай

452
Отдел финансов района (города областного значения)
10 230
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
10 230
Приложение 4 к решению районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 185
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2019 год
Фунциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 185
Бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2019 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование сельских округов
"Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
"Капитальные расходы государственного органа"
"Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах,сельских округах
Всего (тысяча тенге)
Кумтогай