Талдықорған қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды және ұйымдарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ азаматтарға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 34 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 8 ақпанда № 4520 болып тіркелді
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына және "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" 2010 жылғы 29 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Талдықорған қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды және ұйымдарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ азаматтарға ақшалай сыйақының мөлшері айқындалсын.
2. "Талдықорған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулыны Талдықорған қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А. Қожабаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Қарасаев
Қала әкімдігінің 2018 жылғы 24 қаңтардағы "Талдықорған қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды және ұйымдарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ азаматтарға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы" № 34 қаулысына қосымша
Талдықорған қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды және ұйымдарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ азаматтарға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды және ұйымдарды көтермелеудің түрлері:

Об определении видов и порядка поощрений граждан и организаций, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Талдыкорган
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области 24 января 2018 года № 34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 февраля 2018 года № 4520
В соответствии подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и подпункта 3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений граждан и организаций, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Талдыкорган согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Талдыкорган" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Талдыкорган после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города А. Кожабаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Б. Карасаев
Приложение к постановлению акимата города от 24 января 2018 года № 34 "Об определении видов и порядка поощрений граждан и организаций, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Талдыкорган"
Виды и порядок поощрений граждан и организаций, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Талдыкорган
1. Видами поощрений граждан и организаций, участвующих в обеспечении общественного порядка и в профилактике правонарушений являются:

1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) азаматтарға қатысты ақшалай сыйақы беру.
2. Талдықорған қалалық ішкі істер басқармасының Жергілікті полиция қызметінің ұсынысы бойынша қоғамдық тәртіпті қамтамсыз етуге азаматтарды және ұйымдарды көтермелеу мәселелерін Талдықорған қаласы әкімдігімен құрылған комиссия қарайды.
3. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
4. Көтермелеу түрлерін, соның ішінде ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермелеушінің қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесін ескере отыра, әдетте, 10 есе айлық есептiк көрсеткiштен аспайды.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу үшін комиссия қабылдайтын шешімге, қосымша Талдықорған қалалық Ішкі істер басқармасы бастығының бұйрығы шығарылады.

1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии в отношении граждан.
2. Вопросы поощрений граждан и организаций, участвующих в обеспечении общественного порядка рассматривается комиссией, созданной акиматом города Талдыкорган, по представлению Местной полицейской службы Управления внутренних дел города Талдыкорган.
3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое комиссией.
4. Виды поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка, и не превышает, как правило, 10-кратного месячного расчетного показателя.
5. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника Управления внутренних дел города Талдыкорган, согласно решению, принятому комиссией.