Алакөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 45-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 18 қаңтарда № 5016 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 14 501 526 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 464 934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 10 520 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 34 399 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 991 673 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 218 510 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 313 363 мың теңге;
субвенциялар 4 459 800 мың теңге;
2) шығындар 14 533 146 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 28 174 мың теңге, соның ішінде: бюджеттік кредиттер 44 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15 876 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 59 794 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 59 794 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 58138 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 207066 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 5679 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 32779 мың теңге;
Бескөл ауылдық округіне 24495 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 11390 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 14236 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 15528 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 14746 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 17097 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 14226 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 14828 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 15688 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 26374 мың теңге;
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 9947 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергіліктіөзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдалануын қамтамасыз етсін.

О бюджете Алакольского района на 2019-2021 годы
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2018 года № 45-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 января 2019 года № 5016.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 14 501 526 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 464 934 тысячи тенге;
неналоговые поступления 10 520 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 34 399 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 991 673 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 218 510 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 313 363 тысячи тенге;
субвенции 4 459 800 тысяч тенге;
2) затраты 14 533 146 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 28 174 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 44 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 15 876 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 59 794 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 59 794 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 60-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 58138 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 207066 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 5679 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 32779 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 24495 тысяч тенге;
Жагатальский сельский округ 11390 тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 14236 тысяч тенге;
Кольбайский сельский округ 15528 тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 14746 тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ 17097 тысяч тенге;
Теректинский сельский округ 14226 тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 14828 тысяч тенге;
Акжарский сельский округ 15688 тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 26374 тысячи тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9947 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.

6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алакөл аудандық мәслихатының "Депутаттық өкілеттік, бюджет, экономика, заңдылықты сақтау, құқықтық қорғау және қоғамдық ұйымдармен байланыс жөніндегі" тұрақтыкомиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2019 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихаттың сессия төрағасы А. Слямов
Алакөл аудандық мәслихаттың хатшысы С. Жабжанов

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алакольского районного маслихата "По депутатскому представительству, бюджета, экономики, соблюдению законности, правовой защите и связи с общественными организациями".
8. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Алакольского районного маслихата А. Слямов
Секретарь Алакольского районного маслихата С. Жабжанов

Алакөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы "28" желтоқсандағы "Алакөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 45-1 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 60-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
1. Кірістер
14 501 526
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Алакольского районного маслихата от "28" декабря 2018 года № 45-1 "О бюджете Алакольского района на 2019-2021 годы"
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 60-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы
14 501 526
1
Налоговые поступления

1 266 076
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 883
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
17 755
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
161 514
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 759
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
37 148
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 027 657
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 322 056
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
791 091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
790 885
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
790 713
057
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік құралдармен қамтамасыз ету
172
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
206
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
206
2
Әлеуметтік көмек
494 523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
494 523
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
272 356
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт, ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 985
006
Тұрғын үй көмек көрсету
2 132
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 972
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 485
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
43 622
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
88 486
023
Жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз ету
41 485
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36 442
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 442
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 266 076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 883
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
17 755
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района
161 514
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 759
012
Капитальные расходы государственного органа
360
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
37 148
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 027 657
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 322 056
1
Социальное обеспечение
791 091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
790 885
005
Государственная адресная социальная помощь
790 713
057
обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
172
464
Отдел образования района (города областного значения)
206
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
206
2
Социальная помощь
494 523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
494 523
002
Программа занятости
272 356
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 985
006
Оказание жилищной помощи
2 132
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 972
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 485
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 622
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
88 486
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 485
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36 442
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 442
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1508
Алакөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы "28" желтоқсандағы "Алакөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 45-1 шешіміне 5-қосымша
2018 жылғы бюджетті атқару процесінде жатпайтын жергілікті бардарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

1508
Приложение 5 к решению Алакольского районного маслихата от "28" декабря 2018 года № 45-1 "О бюджете Алакольского района на 2019-2021 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование