Қаратал ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 47-176 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 10 қаңтарда № 4993 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 481 945 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 188 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 651 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 305 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 275 422 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 518 108 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 382 174 мың теңге;
субвенциялар 3 375 140 мың теңге;
2) шығындар 7 483 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 34 119 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 430 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 17 311 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 35 319 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 35 319 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 09.12.2019 № 63-225 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 3320 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 107181 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 35481 мың теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 13306 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 27581 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 16649 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 14164 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Каратальского района на 2019-2021 годы
Решение маслихата Каратальского района Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 47-176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2019 года № 4993.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 7 481 945 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 188 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 651 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 305 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 275 422 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 518 108 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 382 174 тысячи тенге;
субвенции 3 375 140 тысяч тенге;
2) затраты 7 483 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 34 119 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 430 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 17 311 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 35 319 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 35 319 тысяч тенге.
Сноска. Пункт-1 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2019 № 63-225 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 3320 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 107181 тысяча тенге, в том числе:
городу Уштобе
35481 тысяча тенге;
Бастобинскому сельскому округу
13306 тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу
27581 тысяча тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр
16649 тысячи тенге;
Ескельдинскому сельскому округу
14164 тысячи тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развития регионов до 2020 года".
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 9045 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесіосы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9045 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қаратал аудандық мәслихатының "Жоспарлау, бюджет, шаруашылық қызмет, құрылыс, жерді пайдалану, табиғат қорғау және табиғи қорды ұтымды пайдалану мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р. Жапаркулов
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Б. Смаилов

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каратальского районного маслихата "По вопросам планирования, бюджета, хозяйственной деятельности, строительства, землепользования, охраны природы и рационального использования природных ресурсов".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Каратальского районного маслихата Р. Жапаркулов
Секретарь Каратальского районного маслихата Б. Смаилов

Қаратал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Қаратал ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 47-176 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 09.12.2019 № 63-225 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
1. Кірістер
7481945
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 47-176 "О бюджете Каратальского района на 2019-2021 годы"
Сноска. Приложение-1 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2019 № 63-225 (вводится в действие с 01.01.2019).
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы
7481945
1
Налоговые поступления

19550
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
90000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1504
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
24106
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
51915
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1564118
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1077112
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1050373
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1050373
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
26739
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12231
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
14508
2
Әлеуметтік көмек
444229
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
444229
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
234194
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11034
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31001
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20084
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1891
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
41497
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
71111
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33417
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42777
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42777
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23558
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14897
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

19550
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
90000
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1504
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24106
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51915
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1564118
1
Социальное обеспечение
1077112
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1050373
005
Государственная адресная социальная помощь
1050373
464
Отдел образования района (города областного значения)
26739
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12231
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
14508
2
Социальная помощь
444229
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
444229
002
Программа занятости
234194
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11034
006
Оказание жилищной помощи
31001
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20084
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1891
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41497
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
71111
023
Oбеспечение деятельности центров занятости
33417
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42777
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23558
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14897
021
Капитальные расходы государственного органа

Қаратал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Қаратал ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 47-176 шешіміне 5-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттіатқарупроцесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 к решению Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 47-176 "О бюджете Каратальского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Наименование
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование