Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 22 мамырдағы №26-7 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 маусымда № 3849 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) кодексінің 509 бабының 5-тармағына, 704 бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салағының базалық мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
2. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
3. "Пайдалынылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарлату туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 3 қыркүйектегі №45-3 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2792 болып тіркелген 2015 жылғы 7 қазандағы аудандық "Шұғыла-Радуга" газетінде жарияланған) және "Пайдалынылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін жоғарлату туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 3 қыркүйектегі №45-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы Жамбыл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 мамырдағы №2-8 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №3116 болып тіркелген 2016 жылғы 25 маусымдағы "Шұғыла-Радуга" аудандық газетінде жарияланған) жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауы және әділет органдарында мемлекеттік тіркеу Жамбыл аудандық мәслихатының "Әкімшілік-аумақтық құрылыс, жер, халықтың денсаулығын сақтау және қоршаған ортаны қорғау, халықтың аз қамтамасыз етілген бөлігін, мүгедектерді, ана мен баланы қорғау және жер учаскесін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық Жамбыл аудандық
мәслихат сессиясының мәслихат хатшысының
төрағасы міндетін атқарушы
Д. Жузанов Т. Әбдібеков

О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 22 мая 2018 года № 26-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 июня 2018 года № 3849
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 509, пунктом 3 статьи 704 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
2. Повысить ставки единого земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
3. Решение Жамбылского районного маслихата от 3 сентября 2015 года №45-3 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2792, опубликованное 7 октября 2015 года в районной газете "Шұғыла-Радуга") и решение Жамбылского районного маслихата от 19 мая 2016 года №2-8 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 3 сентября 2015 года №45-3 "О повышении базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3116, опубликованное 25 июня 2016 года в районной газете "Шұғыла-Радуга") признать утратившим силу.
4. Контроль за исполнением данного решения, публикацию в средствах массовой информации и государственную регистрацию в органах юстиции возложить на постоянную комиссию по вопросам административно-территориального обустройства, землепользование, здравоохраниения и защиты окружащей среды, защиты малообеспеченных слоев населения, инвалидов, матери и ребенка, а также по рассмотрению проектов договоров о выкупе земельных участков Жамбылского районного маслихата.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
Жамбылского районного секретаря Жамбылского
маслихата районного маслихата
Д. Жузанов Т. Абдибеков