Қарағанды облысының Қарағанды және Саран қалаларындағы бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 5 қазандағы ХVIII сессиясының № 338 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 31 қазанда № 4989 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына сәйкес Қарағанды облыстық маслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Қарағанды және Саран қалаларындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қарағанды облыстық мәслихатының 2008 жылғы 22 мамырдағы VІ сессиясының "Қарағанды қаласы бойынша жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттерін және аймақтардың шекараларын бекіту туралы" № 122 шешімінің (нормативтіқ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1846 болып тіркелген, 2008 жылғы 21 маусымдағы № 95-96 (20480) "Орталық Қазақстан", 2008 жылғы 21 маусымдағы № 77 (20623) "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ш.А. Осин) жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Базарбаев
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
1-қосымша
Қарағанды облысының Қарағанды қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазан
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
2- қосымша
Қарағанды қаласы
Бағалау аймағының №
Бағалау аймақтарының сипаттауы
Түзету коэффициенті
І
Қаланың орталық бөлігі: Бұқар-Жырау, Нүркен Әбдіров даңғылдары, Ленин, Мұстафин, Ермеков, Гоголь, Ерубаев, Жауынгер–Интернационалисттер көшелері, Бейбітшілік бульвары,
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: 27, 28, 29, 30, Орбита-1,2, Степной-1, 2, 3, 4, Гүлдер-1, 2, "Қалалық Аэропорт", "Панель-Центр" ықшам аудандары, Тәттімбет, Мұқанов, Университетская, Язев, Приканальная, Сатыбалдин көшелері, Республика, Құрылысшылар, Шахтерлар, Бұқар-Жырау даңғылдары.
Жеке сектор: Бұқар-Жырау даңғылы, Зональная, Черкасская, Гоголь, Кувская, Луговая көшелері.
Қаланың Солтүстік - Шығыс, Оңтүстік - Батыс аудандарының егжей-тегжейлі жобалау жоспары бойынша перспективалық құрылысын салу.
Қарағанды-Теміртау, Қарағанды-Алматы автожолы бойындағы жолақтар, ені 300 метр осьтің екі жағынан.

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Караганда и Сарань Карагандинской области
Решение ХVIII сессии Карагандинского областного маслихата от 5 октября 2018 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 октября 2018 года № 4989
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Караганда и Сарань Карагандинской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4.
2. Признать утратившим силу решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 22 мая 2008 года № 122 "Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ зон города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1846, опубликовано в газетах "Орталық Қазақстан" № 95-96 от 21 июня 2008 года (20480), "Индустриальная Караганда" № 77 от 21 июня 2008 года (20623)).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии (Осин Ш.А.).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Базарбаев
Секретарь областного маслихата С. Утешов
Приложение 1
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты базовым ставкам платы за земельные участки в городе Караганда Карагандинской области
Приложение 2
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Город Караганда
№ оценочной зоны
Описание оценочных зон
Поправочный коэффициент
І
Центральная часть города: проспекты Бухар-Жырау, Нуркен Абдирова, улицы Ленина, Мустафина, Ермекова, Гоголя, Ерубаева, Воинов-Интернационалистов, бульвар Мира.
Юго-Восточный жилой массив: микрорайоны 27, 28, 29, 30, Орбита-1, 2, Степной – 1, 2, 3, 4, Гульдер 1, 2, "Городской Аэропорт", "Панель-Центр", улицы Таттимбета, Муканова, Университетская, Язева, Приканальная, Сатыбалдина, проспекты Республики, Строителей, Шахтеров, Бухар-Жырау.
Частный сектор: проспект Бухар-Жырау, улицы Зональная, Черкасская, Гоголя, Кувская, Луговая.
Перспективная застройка по Плану детальной планировки Северо-Восточного, Юго-Западного районов города.
Полосы вдоль автодорог Караганда – Темиртау, Караганда – Алматы шириной 300 метров с обеих сторон от оси.

Есептік кварталдар: 003, 055*, 065*, 067, 113,121, 122, 123*, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143,157, 171, 173, 183, 184, 185, 186, 187, 189, 204, 210, 215, 216, 217, 218, ішінара: 056*, 066, 083, 089, 100, 102, 104, 107, 108, 112, 133, 144, 146, 149, 150, 153, 172, 181, 182, 194, 200, 220, 221, 222-223.
2,00
ІІ
Қаланың орталық бөлігі: Казахстанская, Западная, Жәнібеков, Крылов, Кривогуз, Баженов, Мичурин, Ерубаев, Сәтбаев, Гоголь көшелері, Бейбітшілік бульвары.
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: Мұқанов, Гапеев, Университетская көшелері.
Есептік кварталдар: 114, 115, 154, 155, 156, 158, 188, 190, 193, 194, 200, ішінара: 153.
1,85
ІІІ
Қаланың орталық бөлігі: Поспелов, Жамбыл, Солнечная, Мұстафин, Ленин көшелері.
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: "Күнгей" ықшам ауданы.
Майқұдық: Шахтер ықшам ауданы.
Есептік кварталдар: 053, 145, 147, 148, ішінара: 117*, 144, 146, 149, 150.
1,60
ІV
Майқұдық, Сортировка, Пришахтинск селитебті құрылыстың қоғамдық-іскери орталықтары.
Саран шоссесі мен Олимпийская және Заводская көшелері арасындағы өндірістік аймақ, Қарағанды –Теміртау автожолының бойындағы Саран шоссесінен жоғары участке.
Жаңа қала: Планетная, Баженов, Ермеков, Витебская, Нарвская, Защитная, Академическая, Анжерская, Речная, Орлов, Зональная, Ключевая, Волочаевская, Волгодонская, Терешкова, Пригородная, Новоселов, Бакинская, Жамбыл, Поспелов, Ленин, Гоголь, Космонавттар, Құрманғазы, Резник, Камская, Панорамная, Гудермесская көшелері.
7-магистраль автожолының батыс және шығыс жағында орналасқан өндірістік аймақ.
Есептік кварталдар: 005, 008, 009, 021-028, 030, 031, 044, 048, 051-053*, 084, 092, 093, 099, 116, 118-120, 163, 169, 170, ішінара: 029, 043, 045, 079*,108*, 117, 123*, 151, 152, 172, 181, 182.
1,30
V
Майқұдық: Восток – 5 ықшам ауданына қарама-қарсы жеке сектор.
Сортировка және Майқұдық: темір жол және оның бойында орналасқан объектілер, Костенко атындағы шахтаның ауданы.
Жаңа қала: Заводская, Моторная, Олимпийская, Инженерная, Казахстанская, Степная, Планетная, Защитная, Бадина көшелері.
Федоровка тұрғын алабы.
Есептік кварталдар: 001, 111, 159, 160, 161, 174, ішінара: 066, 112, 151, 152.
1,15
VI
Сортировка, Пришахтинск, Майқұдықтың шалғай тұрғын алабы, 33-ші шахтаның ауданы.
Есептік кварталдар: 002, 004, 006, 007, 010-015, 020, 090, 091, 096, 178-180, 196,197, 211-214, 219, 221, 224, 225, 226, ішінара: 083, 089, 092, 042, 220, 222.
1,00
VIІ
Пришахтинскідегі жеке сектордың шалғай бөлігі.
Малая Михайловка бекетінің ауданы, Разрезовское су қоймасы.
Қала шекарасы мен Майқұдық арасында орналасқан аумақ.

Учетные кварталы: 003, 055*, 065*, 067, 113,121, 122, 123*, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143,157, 171, 173, 183, 184, 185, 186, 187, 189, 204, 210, 215, 216, 217, 218,частично: 056*, 066, 083, 089, 100, 102, 104, 107, 108, 112, 133, 144, 146, 149, 150, 153, 172, 181, 182, 194, 200, 220, 221, 222-223.
2,00
ІІ
Центральная часть города: улицы Казахстанская, Западная, Жанибекова, Крылова, Кривогуза, Баженова, Мичурина, Ерубаева, Сатпаева, Гоголя, бульвар Мира.
Юго-Восточный жилой массив: улицы Муканова, Гапеева, Университетская.
Учетные кварталы: 114, 115, 154, 155, 156, 158, 188, 190, 193, 194, 200, частично: 153.
1,85
ІІІ
Центральная часть города: улицы Поспелова, Жамбыла, Солнечная, Мустафина, Ленина.
Юго-Восточный жилой массив: микрорайон "Кунгей".
Майкудук: микрорайон Шахтер.
Учетные кварталы: 053, 145, 147, 148, частично: 117*, 144, 146, 149, 150.
1,60
ІV
Общественно-деловые центры селитебной застройки Майкудука, Сортировки, Пришахтинска.
Производственная зона между Саранским шоссе и улицами Олимпийская и Заводская, участок выше Саранского шоссе вдоль автодороги Караганда –Темиртау.
Новый город: улицы Планетная, Баженова, Ермекова, Витебская, Нарвская, Защитная, Академическая, Анжерская, Речная, Орлова, Зональная, Ключевая, Волочаевская, Волгодонская, Терешковой, Пригородная, Новоселов, Бакинская, Жамбыла, Поспелова, Ленина, Гоголя, Космонавтов, Курмангазы, Резника, Камская, Панорамная, Гудермесская.
Промышленная зона, расположенная с западной и восточной сторонам автодороги 7- магистраль.
Учетные кварталы: 005, 008, 009, 021-028, 030, 031, 044, 048, 051-053*, 084, 092, 093, 099, 116, 118-120, 163, 169, 170, частично: 029, 043, 045, 079*,108*, 117, 123*, 151, 152, 172, 181, 182.
1,30
V
Майкудук: частный сектор напротив микрорайона Восток-5.
Сортировка и Майкудук: железная дорога и объекты, расположенные вдоль нее, район шахты имени Костенко.
Новый город: улицы Заводская, Моторная, Олимпийская,
Инженерная, Казахстанская, Степная, Планетная, Защитная,
Бадина.
Жилой массив Федоровка.
Учетные кварталы: 001, 111, 159, 160, 161, 174, частично: 066, 112, 151, 152.
1,15
VI
Периферийные жилые массивы Сортировки, Пришахтинска, Майкудука, район 33-й шахты.
Учетные кварталы: 002, 004, 006, 007, 010-015, 020, 090, 091, 096, 178-180, 196,197, 211-214, 219, 221, 224, 225, 226,частично: 083, 089, 092, 042, 220, 222.
1,00
VIІ
Периферийная часть частного сектора в Пришахтинске.
Район станции Малая Михайловка, Разрезовское водохранилище.
Территория, расположенная между городской границей и Майкудуком.

0,85
VIІІ
Пришахтинск, Сортировка, Майқұдық және Жаңа қала арасында орналасқан аумақ, "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы шахталарының көмір разрездері, "Лад-Комир" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің тұндырғыштары, шламтұндырғыштары, жылу электр орталығы -3 жыныс үйінділері, күл үйінділері.
Байжанов атындағы, Күзембаев атындағы шахталардың аудандары, "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының, "Каруглесбыт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Қарағанды қаласының ГорКомТранс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағы.
Есептік кварталдар: 016, 017, 019, 068-072, 075, 077, 103, 109, 174, ішінара: 079,108.
0,75
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
3- қосымша
Қарағанды облысының Саран қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
4- қосымша
Саран қаласы
Бағалау аймағының №
Бағалау аймақтарының сипаттауы
Түзету коэффициенті
І
Қаланың орталық бөлігі: Рабочая, Чкалов, Макаренко, О. Кошевой, Тимирязев, Жеңіс, Жамбыл, Шахтерская, Московская, Жәкенов көшелері, Орталық орайымы, "Горняк", 1а ықшам аудандары.
Есептік кварталдар: 003, 004, 005, 007, 016, ішінара: 001, 006, 008, 012, 046.
1,80
ІІ
Қаланың тұрғын алабы: Жәкенов, Московская, Шахтерская, Жамбыл, Саранская, Жеңіс, Тимирязев, Чкалов, Еңбек, Химиктер, Маресьев, Рабочая көшелері, Орталық, Солтүстік орайымдар, "Горняк" ықшам ауданының солтүстік-шығыс бөлігі, "Угольщик" гараж алабы.
Есептік кварталдар: 002, 017, ішінара: 001,015, 046, 006, 008, 012, 013.
Ақтас кенті: Ленинградская, Городская, Привольная көшелері.
Есептік кварталдар: 027, 028, 029, 044, 045, ішінара: 001.
1,50
ІІІ
"Орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі Қарағанды шаруашылығы" мемлекеттік мекемесінің орман қоры алабы, Саран және Күзембаев шахталары, Саран материалдық-техникалық қамтамасыз ету базасының басқармасы, темір-бетон бұйымдары -5 зауыты, Малая Сарань кенті, "Барыс-2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Евромет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Казцентр-электропровод" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Карағанды Жарық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, мал сою цехы.
Есептік кварталдар: 053, ішінара: 001,026,046,053.
1,30
ІV
Резеңке-техникалық бұйымдар зауыты ауданындағы солтүстік өндірістік аймағы, 2 және 3 ықшам аудандары, Угольная бекетінің жеке секторы, "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының учаскесі (Узел III-c).

0,85
VIІІ
Территория, расположенная между Пришахтинском, Сортировкой, Майкудуком и Новым городом, угольные разрезы шахт акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау", отстойники, шламоотстойники товарищества с ограниченной ответственностью "Лад-Комир", породные отвалы, золоотвалы теплоэлектроцентрали-3.
Районы шахт имени Байжанова, имени Кузембаева, территория акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау", товарищества с ограниченной ответственностью "Каруглесбыт", товарищества с ограниченной ответственностью "ГорКомТранс города Караганды".
Учетные кварталы: 016, 017, 019, 068-072, 075, 077, 103, 109, 174, частично: 079,108.
0,75
Приложение 3
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты базовым ставкам платы за земельные участки в городе Сарань Карагандинской области
Приложение 4
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Город Сарань
№ оценочной зоны
Описание оценочных зон
Поправочный коэффициент
І
Центральная часть города: улицы Рабочая, Чкалова, Макаренко, О.Кошевого, Тимирязева, Победы, Жамбыла, Шахтерская, Московская, Жакенова, переулок Центральный, микрорайоны "Горняк", 1а.
Учетные кварталы: 003, 004, 005, 007, 016, частично: 001, 006, 008, 012, 046.
1,80
ІІ
Жилой массив города: улицы Жакенова, Московская, Шахтерская, Жамбыла, Саранская, Победы, Тимирязева, Чкалова, Труда, Химиков, Маресьева, Рабочая, переулки Центральный, Северный, северо-восточная часть микрорайона "Горняк", гаражный массив "Угольщик".
Учетные кварталы: 002, 017, частично: 001,015, 046, 006, 008, 012, 013.
Поселок Актас: улицы Ленинградская, Городская, Привольная.
Учетные кварталы: 027, 028, 029, 044, 045, частично: 001.
1,50
ІІІ
Массивы лесного фонда государственное учреждение "Карагандинское хозяйство по охране лесов и животного мира", шахты Саранская и Кузембаева, Саранская база управления материально-технического снабжения, завод железо-бетонных изделий -5, поселок Малая Сарань, товарищество с ограниченной ответственностью "Барыс-2012", товарищество с ограниченной ответственностью "Евромет", товарищество с ограниченной ответственностью "Казцентр-электропровод", товарищество с ограниченной ответственностью "Караганды Жарык", убойный цех.
Учетные кварталы: 053, частично: 001,026,046,053.
1,30
ІV
Северная промышленная зона в районе завода резино-технических изделий, микрорайоны 2 и 3, частный сектор станции Угольная, участок акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" (Узел III-c).