Қарағанды облысының Қарағанды және Саран қалаларындағы бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 5 қазандағы ХVIII сессиясының № 338 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 31 қазанда № 4989 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына сәйкес Қарағанды облыстық маслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Қарағанды және Саран қалаларындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қарағанды облыстық мәслихатының 2008 жылғы 22 мамырдағы VІ сессиясының "Қарағанды қаласы бойынша жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттерін және аймақтардың шекараларын бекіту туралы" № 122 шешімінің (нормативтіқ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1846 болып тіркелген, 2008 жылғы 21 маусымдағы № 95-96 (20480) "Орталық Қазақстан", 2008 жылғы 21 маусымдағы № 77 (20623) "Индустриальная Караганда" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Алып тасталды - Қарағанды облыстық мәслихатының 27.02.2025 № 258 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Базарбаев
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
1-қосымша
Қарағанды облысының Қарағанды қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазан
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
2- қосымша
Қарағанды қаласы
Бағалау аймағының №
Бағалау аймақтарының сипаттауы
Түзету коэффициенті
І
Қаланың орталық бөлігі: Бұқар-Жырау, Нүркен Әбдіров даңғылдары, Ленин, Мұстафин, Ермеков, Гоголь, Ерубаев, Жауынгер–Интернационалисттер көшелері, Бейбітшілік бульвары,
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: 27, 28, 29, 30, Орбита-1,2, Степной-1, 2, 3, 4, Гүлдер-1, 2, "Қалалық Аэропорт", "Панель-Центр" ықшам аудандары, Тәттімбет, Мұқанов, Университетская, Язев, Приканальная, Сатыбалдин көшелері, Республика, Құрылысшылар, Шахтерлар, Бұқар-Жырау даңғылдары.
Жеке сектор: Бұқар-Жырау даңғылы, Зональная, Черкасская, Гоголь, Кувская, Луговая көшелері.
Қаланың Солтүстік - Шығыс, Оңтүстік - Батыс аудандарының егжей-тегжейлі жобалау жоспары бойынша перспективалық құрылысын салу.
Қарағанды-Теміртау, Қарағанды-Алматы автожолы бойындағы жолақтар, ені 300 метр осьтің екі жағынан.

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Караганда и Сарань Карагандинской области
Решение ХVIII сессии Карагандинского областного маслихата от 5 октября 2018 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 октября 2018 года № 4989.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Караганда и Сарань Карагандинской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4.
2. Признать утратившим силу решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 22 мая 2008 года № 122 "Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ зон города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1846, опубликовано в газетах "Орталық Қазақстан" № 95-96 от 21 июня 2008 года (20480), "Индустриальная Караганда" № 77 от 21 июня 2008 года (20623)).
3. Исключен решением Карагандинского областного маслихата от 27.02.2025 № 258 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Базарбаев
Секретарь областного маслихата С. Утешов
Приложение 1
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты базовым ставкам платы за земельные участки в городе Караганда Карагандинской области
Приложение 2
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Город Караганда
№ оценочной зоны
Описание оценочных зон
Поправочный коэффициент
І
Центральная часть города: проспекты Бухар-Жырау, Нуркен Абдирова, улицы Ленина, Мустафина, Ермекова, Гоголя, Ерубаева, Воинов-Интернационалистов, бульвар Мира.
Юго-Восточный жилой массив: микрорайоны 27, 28, 29, 30, Орбита-1, 2, Степной – 1, 2, 3, 4, Гульдер 1, 2, "Городской Аэропорт", "Панель-Центр", улицы Таттимбета, Муканова, Университетская, Язева, Приканальная, Сатыбалдина, проспекты Республики, Строителей, Шахтеров, Бухар-Жырау.
Частный сектор: проспект Бухар-Жырау, улицы Зональная, Черкасская, Гоголя, Кувская, Луговая.
Перспективная застройка по Плану детальной планировки Северо-Восточного, Юго-Западного районов города.
Полосы вдоль автодорог Караганда – Темиртау, Караганда – Алматы шириной 300 метров с обеих сторон от оси.

Есептік кварталдар: 003, 055*, 065*, 067, 113,121, 122, 123*, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143,157, 171, 173, 183, 184, 185, 186, 187, 189, 204, 210, 215, 216, 217, 218, ішінара: 056*, 066, 083, 089, 100, 102, 104, 107, 108, 112, 133, 144, 146, 149, 150, 153, 172, 181, 182, 194, 200, 220, 221, 222-223.
2,00
ІІ
Қаланың орталық бөлігі: Казахстанская, Западная, Жәнібеков, Крылов, Кривогуз, Баженов, Мичурин, Ерубаев, Сәтбаев, Гоголь көшелері, Бейбітшілік бульвары.
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: Мұқанов, Гапеев, Университетская көшелері.
Есептік кварталдар: 114, 115, 154, 155, 156, 158, 188, 190, 193, 194, 200, ішінара: 153.
1,85
ІІІ
Қаланың орталық бөлігі: Поспелов, Жамбыл, Солнечная, Мұстафин, Ленин көшелері.
Оңтүстік-Шығыс тұрғын алабы: "Күнгей" ықшам ауданы.
Майқұдық: Шахтер ықшам ауданы.
Есептік кварталдар: 053, 145, 147, 148, ішінара: 117*, 144, 146, 149, 150.
1,60
ІV
Майқұдық, Сортировка, Пришахтинск селитебті құрылыстың қоғамдық-іскери орталықтары.
Саран шоссесі мен Олимпийская және Заводская көшелері арасындағы өндірістік аймақ, Қарағанды –Теміртау автожолының бойындағы Саран шоссесінен жоғары участке.
Жаңа қала: Планетная, Баженов, Ермеков, Витебская, Нарвская, Защитная, Академическая, Анжерская, Речная, Орлов, Зональная, Ключевая, Волочаевская, Волгодонская, Терешкова, Пригородная, Новоселов, Бакинская, Жамбыл, Поспелов, Ленин, Гоголь, Космонавттар, Құрманғазы, Резник, Камская, Панорамная, Гудермесская көшелері.
7-магистраль автожолының батыс және шығыс жағында орналасқан өндірістік аймақ.
Есептік кварталдар: 005, 008, 009, 021-028, 030, 031, 044, 048, 051-053*, 084, 092, 093, 099, 116, 118-120, 163, 169, 170, ішінара: 029, 043, 045, 079*,108*, 117, 123*, 151, 152, 172, 181, 182.
1,30
V
Майқұдық: Восток – 5 ықшам ауданына қарама-қарсы жеке сектор.
Сортировка және Майқұдық: темір жол және оның бойында орналасқан объектілер, Костенко атындағы шахтаның ауданы.
Жаңа қала: Заводская, Моторная, Олимпийская, Инженерная, Казахстанская, Степная, Планетная, Защитная, Бадина көшелері.
Федоровка тұрғын алабы.
Есептік кварталдар: 001, 111, 159, 160, 161, 174, ішінара: 066, 112, 151, 152.
1,15
VI
Сортировка, Пришахтинск, Майқұдықтың шалғай тұрғын алабы, 33-ші шахтаның ауданы.
Есептік кварталдар: 002, 004, 006, 007, 010-015, 020, 090, 091, 096, 178-180, 196,197, 211-214, 219, 221, 224, 225, 226, ішінара: 083, 089, 092, 042, 220, 222.
1,00
VIІ
Пришахтинскідегі жеке сектордың шалғай бөлігі.
Малая Михайловка бекетінің ауданы, Разрезовское су қоймасы.
Қала шекарасы мен Майқұдық арасында орналасқан аумақ.

Учетные кварталы: 003, 055*, 065*, 067, 113,121, 122, 123*, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143,157, 171, 173, 183, 184, 185, 186, 187, 189, 204, 210, 215, 216, 217, 218,частично: 056*, 066, 083, 089, 100, 102, 104, 107, 108, 112, 133, 144, 146, 149, 150, 153, 172, 181, 182, 194, 200, 220, 221, 222-223.
2,00
ІІ
Центральная часть города: улицы Казахстанская, Западная, Жанибекова, Крылова, Кривогуза, Баженова, Мичурина, Ерубаева, Сатпаева, Гоголя, бульвар Мира.
Юго-Восточный жилой массив: улицы Муканова, Гапеева, Университетская.
Учетные кварталы: 114, 115, 154, 155, 156, 158, 188, 190, 193, 194, 200, частично: 153.
1,85
ІІІ
Центральная часть города: улицы Поспелова, Жамбыла, Солнечная, Мустафина, Ленина.
Юго-Восточный жилой массив: микрорайон "Кунгей".
Майкудук: микрорайон Шахтер.
Учетные кварталы: 053, 145, 147, 148, частично: 117*, 144, 146, 149, 150.
1,60
ІV
Общественно-деловые центры селитебной застройки Майкудука, Сортировки, Пришахтинска.
Производственная зона между Саранским шоссе и улицами Олимпийская и Заводская, участок выше Саранского шоссе вдоль автодороги Караганда –Темиртау.
Новый город: улицы Планетная, Баженова, Ермекова, Витебская, Нарвская, Защитная, Академическая, Анжерская, Речная, Орлова, Зональная, Ключевая, Волочаевская, Волгодонская, Терешковой, Пригородная, Новоселов, Бакинская, Жамбыла, Поспелова, Ленина, Гоголя, Космонавтов, Курмангазы, Резника, Камская, Панорамная, Гудермесская.
Промышленная зона, расположенная с западной и восточной сторонам автодороги 7- магистраль.
Учетные кварталы: 005, 008, 009, 021-028, 030, 031, 044, 048, 051-053*, 084, 092, 093, 099, 116, 118-120, 163, 169, 170, частично: 029, 043, 045, 079*,108*, 117, 123*, 151, 152, 172, 181, 182.
1,30
V
Майкудук: частный сектор напротив микрорайона Восток-5.
Сортировка и Майкудук: железная дорога и объекты, расположенные вдоль нее, район шахты имени Костенко.
Новый город: улицы Заводская, Моторная, Олимпийская,
Инженерная, Казахстанская, Степная, Планетная, Защитная,
Бадина.
Жилой массив Федоровка.
Учетные кварталы: 001, 111, 159, 160, 161, 174, частично: 066, 112, 151, 152.
1,15
VI
Периферийные жилые массивы Сортировки, Пришахтинска, Майкудука, район 33-й шахты.
Учетные кварталы: 002, 004, 006, 007, 010-015, 020, 090, 091, 096, 178-180, 196,197, 211-214, 219, 221, 224, 225, 226,частично: 083, 089, 092, 042, 220, 222.
1,00
VIІ
Периферийная часть частного сектора в Пришахтинске.
Район станции Малая Михайловка, Разрезовское водохранилище.
Территория, расположенная между городской границей и Майкудуком.

0,85
VIІІ
Пришахтинск, Сортировка, Майқұдық және Жаңа қала арасында орналасқан аумақ, "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы шахталарының көмір разрездері, "Лад-Комир" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің тұндырғыштары, шламтұндырғыштары, жылу электр орталығы -3 жыныс үйінділері, күл үйінділері.
Байжанов атындағы, Күзембаев атындағы шахталардың аудандары, "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының, "Каруглесбыт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Қарағанды қаласының ГорКомТранс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағы.
Есептік кварталдар: 016, 017, 019, 068-072, 075, 077, 103, 109, 174, ішінара: 079,108.
0,75
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
3-қосымша
Қарағанды облысының Саран қаласында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 27.02.2025 № 258 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қарағанды облыстық мәслихатының
2018 жылғы 5 қазандағы
XVIII сессиясының № 338 шешіміне
4- қосымша
Саран қаласы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 27.02.2025 № 258 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бағалау аймақтарының №
Бағалау аймақтарының сипаттауы
Түзету коэффициенттері
I
003, 004, 005, 007 есептік кварталдар - қаланың орталық бөлігі;
ішінара 001 - Макаренко көшесінің солтүстіктегі аумақ - бас жоспар бойынша жеке тұрғын үй секторын перспективалық құрылысы;
ішінара 046 – Чкалов көшесі мен теміржол арасында орналасқан нысандар; Рабочая көшесі мен теміржол арасында.

0,85
VIІІ
Территория, расположенная между Пришахтинском, Сортировкой, Майкудуком и Новым городом, угольные разрезы шахт акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау", отстойники, шламоотстойники товарищества с ограниченной ответственностью "Лад-Комир", породные отвалы, золоотвалы теплоэлектроцентрали-3.
Районы шахт имени Байжанова, имени Кузембаева, территория акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау", товарищества с ограниченной ответственностью "Каруглесбыт", товарищества с ограниченной ответственностью "ГорКомТранс города Караганды".
Учетные кварталы: 016, 017, 019, 068-072, 075, 077, 103, 109, 174, частично: 079,108.
0,75
Приложение 3
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за земельные участки в городе Сарань Карагандинской области
Сноска. Приложение 3 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 27.02.2025 № 258 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к решению XVIII сессии
Карагандинского областного маслихата
от 5 октября 2018 года № 338
Город Сарань
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 27.02.2025 № 258 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ оценочной зоны
Описание оценочных зоны
Поправочный коэффициент
I
учетные квартала 003, 004, 005, 007- центральная часть города;
частично 001- территория севернее улица Макаренко - перспективная застройка индивидуального жилого сектора по генеральному плану;
частично 046 – объекты, расположенные между улицей Чкалова и железной дорогой; между улицей Рабочая и железной дорогой.

2,00
II
027, 028, 029 Ақтас кенті.
1,70
III
001 - индустриялық аймақ, Шығыс өнеркәсіптік аймағы,
010, 011, 046 Саран, Күзембаев атындағы шахталардын, Солтүстік, Оңтүстік өнеркәсіптік аймақтары.
1,40
IV
002, 006, 008, 012, 013 Финский тұрғын алабы, 016, 017, 055;
ішінара 001 - бас жоспар бойынша жеке тұрғын үй секторын перспективалық құрылысы, 006 есеп кварталының шығысында.
1,30
V
ішінара 001 - резервтік және өзге де қала құрылысы қызметіне тартылмаған;

2,00
II
027, 028, 029 поселок Актас.
1,70
III
001 - индустриальная зона, промышленная зона Восточная,
010, 011, 046 промышленные зоны Северная, Южная, шахт Саранская, имени Кузембаева.
1,40
IV
002, 006, 008, 012, 013 жилой массив Финский, 016, 017, 055;
частично 001 – перспективная застройка индивидуального жилого сектора по генеральному плану, восточнее учетного квартала 006.
1,30
V
частично 001 - резервные и иные, не вовлеченные в градостроительную деятельность;

009, 013 Угольная тұрғын алабы, 014, 015, 022, 023, 024, 025, 026, 036-040, 043, 044, 045, 049, 053.
1,00

009, 013 жилой массив Угольная, 014, 015, 022, 023, 024, 025, 026, 036-040, 043, 044, 045, 049, 053.
1,00