Қарағанды облысының Бұқар жырау мен Нұра аудандарының бірқатар әкімшілік-аумақтық бірліктерін және Қарағанды облысының Қаражал мен Саран қалаларының көшелерін қайта атау туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 53/01 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 15 қарашадағы XIX сессиясының № 352 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 желтоқсанда № 5057 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, Қарағанды облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 30 мамырдағы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 10 шілдедегі қорытындылары негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Нұра ауданының келесі әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Киров ауылдық округі – Егінді ауылдық округі;
Пржевальское ауылдық округі – Мұзбел ауылдық округі;
Киров ауылдық округінің Майоровка ауылы – Егінді ауылы;
Пржевальское ауылдық округінің Пржевальское ауылы – Мұзбел ауылы деп қайта аталсын.
2. Бұқар жырау ауданының келесі әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Корнеевка ауылдық округі – Керней ауылдық округі;
Үштөбе ауылдық округінің Заречный ауылы – Сарыарқа ауылы деп қайта аталсын.
3. Қаражал қаласының Степная көшесі – Қайнар көшесі деп қайта аталсын.
4. Саран қаласының Комсомольская көшесі – Сарыарқа көшесі деп қайта аталсын.
5. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Кошанов
Қарағанды облыстық
мәслихаты сессиясының төрағасы
М. Миргаязов
Қарағанды облыстық мәслихатының хатшысы С. Утешов

О переименовании некоторых административно-территориальных единиц Бухар-Жырауского и Нуринского районов Карагандинской области и улиц городов Каражал и Сарань Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 4 октября 2018 года № 53/01 и решение XIX сессии Карагандинского областного маслихата от 15 ноября 2018 года № 352. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 12 декабря 2018 года № 5057
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заключений областной ономастической комиссии при акимате Карагандинской области от 30 мая 2018 года и Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 10 июля 2018 года акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие административно-территориальные единицы Нуринского района:
Кировский сельский округ – в сельский округ Егінді;
Пржевальский сельский округ – в сельский округ Мұзбел;
село Майоровка Кировского сельского округа – в село Егінді;
село Пржевальское Пржевальского сельского округа – в село Мұзбел.
2. Переименовать следующие административно-территориальные единицы Бухар-Жырауского района:
Корнеевский сельский округ – в сельский округ Керней;
село Заречный Уштобинского сельского округа – в село Сарыарқа.
3. Переименовать улицу Степная города Каражал – в улицу Қайнар.
4. Переименовать улицу Комсомольская города Сарань – в улицу Сарыарқа.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения.
6. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Председатель сессии Карагандинского областного маслихата М. Миргаязов
Секретарь Карагандинского областного маслихата С. Утешов