Қарағанды қалалық мәслихатының ХXI сессиясының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 242 "Қарағанды қаласының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2018 жылғы 22 мамырдағы VI шақырылған XXVI сессиясының № 295 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 мамырда № 4791 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының ХXI сессиясының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 242 "Қарағанды қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4500 болып тіркелген, 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 158 (1888) "Взгляд на события" газетінде, 2018 жылдың 5 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Қаланың 2018-2020 жылдарға арналған, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 686 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 34 652 338 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша –3 377 060 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –1 367 849 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17 288 887 мың теңге;
2) шығындар – 60 337 369 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 842 633 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 842 633 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – минус 56 610 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 56 610 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 9 437 258 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 437 258 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 8 019 665 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 887 849 мың теңге;

О внесении изменений в решение ХXI сессии Карагандинского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 242 "О бюджете города Караганды на 2018 - 2020 годы"
Решение XXVI сессии VI созыва Карагандинского городского маслихата от 22 мая 2018 года № 295. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 мая 2018 года № 4791.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение ХXI сессии Карагандинского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 242 "О бюджете города Караганды на 2018 – 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4500, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 28 декабря 2017 года № 158 (1888), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 5 января 2018 года) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 686 134 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 652 338 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 377 060 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 367 849 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 288 887 тысяч тенге;
2) затраты – 60 337 369 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 842 633 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 842 633 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 56 610 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 56 610 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 9 437 258 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 437 258 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 8 019 665 тысяч тенге;
погашение займов – 887 849 тысяч тенге;

23 389 106
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 131 674
Нысаналы даму трансферттері
7 237 767
Бюджеттік кредиттер
8 019 665
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 131 674
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
132 672
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
204 827
Зияткерлік ойындар кабинеттерін ашуға
16 000
Оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
537 400
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
85 914
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
770 204
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
77 723
Білім беру ұйымдарындағы интернет-сайттарға автоматтандырылған мониторинг бағдарламасын орнатуға
1 536
Нәтижелі жұмыспен қамту және бұқаралық кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
92 587
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар мен еңбек дағдылары бойынша кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқытуға
457 632
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмсалған жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
4 304
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
65 193
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңес берушілер мен ассистенттер енгізуге
4 320
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында еңбекақы төлемінің тартымды жүйесін енгізуге
8 867
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
152 180
Ауыл шаруашылығының аса қауіпті инфекциялық ауруға шалдыққан жануарларының санитарлық союын жүргізуге құнын иелеріне өтеуге
300
Ветеринариялық препараттарды егу, сақтау және тасымалдау бойынша қызмет көрсетуге
41
2018 жылы аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және күрделі жөндеуден өткізуге
5 519 974
оның ішінде:
жолдарды орташа жөндеуден өткізуге
4 207 969
жолдарды күрделі жөндеуден өткізуге
1 312 005
Нысаналы даму трансферттері
7 237 767
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға

23 389 106
в том числе:
Целевые текущие трансферты
8 131 674
Целевые трансферты на развитие
7 237 767
Бюджетные кредиты
8 019 665
Целевые текущие трансферты
8 131 674
в том числе:
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
132 672
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
204 827
На открытие кабинетов интеллектуальных игр
16 000
На приобретение и доставка учебников
537 400
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
85 914
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
770 204
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
77 723
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
1 536
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
92 587
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
457 632
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 304
На выплату государственной адресной социальной помощи
65 193
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
4 320
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
8 867
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
152 180
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
300
На оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
41
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов на 2018 год
5 519 974
в том числе:
на средний ремонт дорог
4 207 969
на капитальный ремонт дорог
1 312 005
Целевые трансферты на развитие
7 237 767
в том числе:
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры