Абай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 22 қаңтардағы 26 сессиясының № 26/271 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 ақпанда № 4607 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына сәйкес, Абай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Абай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И. Соколова
Абай аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Цай
Абай аудандық мәслихатының
26 сессиясының
2018 жылғы 22 қаңтардағы
№ 26/271 шешімімен
бекітілген
Абай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану бойынша жоспар
Жалпы мәлімет
Абай ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану бойынша жоспар (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес дайындалды. Жоспар жайылымдардың тиімді пайдаланылуын, жем-шөп қажеттілігінің тұрақты қамтамасыз етілуін және жайылымдардың деградациялану үдерісін болдырмауды қамтамасыз етеді.
Жоспар қамтиды:
1) аудандағы жердің барлық саннатары бойынша ақпарат (1-қосымша);
2) ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер (2-қосымша);
3) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті (3-қосымша);
4) Абай ауданының елді мекендер үшін жайылым айналымының схемасын (4-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2018-2019 годы
Решение 26 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 22 января 2018 года № 26/271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 12 февраля 2018 года № 4607. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию на 2018-2019 годы по Абайскому району.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии И. Соколова
Секретарь Абайского районного маслихата Б. Цай
Утвержден
решением 26 сессии Абайского
районного маслихата
от 22 января 2018 года
№ 26/271
План по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2018-2019 годы
Общие сведения
План по управлению пастбищами и их использованию по Абайскому району на 2018-2019 годы (далее - План) разработан в соответствии с подпунктом 1, пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах". Настоящий План обеспечивает рациональное использования пастбищ, устойчивое обеспечение потребности в кормах и предотвращение процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) информацию по всем категориям земель района (приложение 1);
2) сведения о ветеринарно-санитарных объектах (приложение 2);
3) календарный график по выпасу и отгону сельскохозяйственных животных для использования сезонных пастбищ установленного маршрута (приложение 3);
4) схему пастбищеоборотов на земли населенных пунктов по Абайскому району (приложение 4);

5) Абай ауданының қала, ауылдары, кенттері мен ауылдық округтерінің аумағында жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар жайылымдардың орналасу схемаларын (5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100, 105, 110, 115, 120, 125, 130, 135, 140, 145, 150, 155 - қосымшалар);
6) Абай ауданының қала, ауылдары, кенттері мен ауылдық округтерінің шекарасындағы жайылым айналымдарының орналасу схемаларын (6, 11, 16, 21, 26, 31, 36, 41, 46, 51, 56, 61, 66, 71, 76, 81, 86, 91, 96, 101, 111, 111, 116, 121, 126, 131, 136, 141, 146, 151, 156 - қосымшалар);

5) схемы расположения пастбищ собственников земельных участков и землепользователей города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100, 105, 110, 115, 120, 125, 130, 135, 140, 145, 150, 155);
6) схемы размещения пастбищеоборотов в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 6, 11, 16, 21, 26, 31, 36, 41, 46, 51, 56, 61, 66, 71, 76, 81, 86, 91, 96, 101, 106, 111, 116, 121, 126, 131, 136, 141, 146, 151, 156);

7) Абай ауданының қала, ауылдары, кенттері мен ауылдық округтерінің шекарасындағы жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің схемаларын (7, 12, 17, 22, 27, 32, 37, 42, 47, 52, 57, 62, 67, 72, 77, 82, 87, 92, 97, 102, 107, 112, 117, 122, 127, 132, 137, 142, 147, 152, 157 - қосымшалар);
8) Абай ауданының қала, ауылдары, кенттері мен ауылдық округтерінің шекарасындағы жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемаларын (8, 13, 18, 23, 28, 34, 38, 43, 48, 53, 58, 63, 68, 73, 78, 83, 88, 93, 98, 103, 108, 113, 118, 123, 128, 133, 138, 143, 148, 153, 158 - қосымшалар);

7) схемы внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 7, 12, 17, 22, 27, 32, 37, 42, 47, 52, 57, 62, 67, 72, 77, 82, 87, 92, 97, 102, 107, 112, 117, 122, 127, 132, 137, 142, 147, 152, 157);
8) схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 8, 13, 18, 23, 28, 33, 38, 43, 48, 53, 58, 63, 68, 73, 78, 83, 88, 93, 98, 103, 108, 113, 118, 123, 128, 133, 138, 143, 148, 153, 158);

9) Абай ауданының қала, ауылдары, кенттері мен ауылдық округтерінің шекарасындағы ауыл шаруашылығы мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу схемаларын (9, 14, 19, 24, 29, 34, 39, 44, 49, 54, 59, 64, 69, 74, 79, 84, 89, 94, 99, 104, 109, 114, 119, 124, 129, 134, 139, 144, 149, 154, 159 - қосымшалар).
Қорытынды
Ауданда 518356 гектар жайылым бар, сондықтан да Абай ауданының аумағындағы Жайылымдарды басқару, оларды пайдалану жоспарын іске асыру бойынша жерлерді тиімді және ұтымды пайдалануға, жайылымдардың жоғары өнімділігін арттыруға, ұзақ уақыт ішінде шөп қабатының бағалы құрамын сақтауға, жайылым жем-шөптері мен жануарлардың неғұрлым көп санын қамтуға, мал шаруашылығы өнімдерінің жоғары өнімін алуға және мал басын ұлғайтуға мүмкіндік береді.
Абай ауданы бойынша

9) схемы перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных в границах города, сел, поселков, сельских округов Абайского района (приложения 9, 14, 19, 24, 29, 34, 39, 44, 49, 54, 59, 64, 69, 74, 79, 84, 89, 94, 99, 104, 109, 114, 119, 124, 129, 134, 139, 144, 149, 154, 159).
Заключение
В районе имеется 518356 гектар пастбищ, именно поэтому реализация Плана по управлению пастбищами и их использованию на территории земель Абайского района даст возможность более эффективно и рационально использовать земли, повысить продуктивность пастбищ, сохранить ценный состав травостоя в течение длительного времени, обеспечить пастбищными кормами наибольшее количество животных, получить высокий выход животноводческой продукции и увеличить поголовье скота.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Абайскому району