Ақтоғай ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салықтардың мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 сәуірдегі 22 сессиясының № 198 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 мамырда № 4748 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтердің) санатына қарай автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген елді мекендердің жерлері үшін базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Ақтоғай ауданына жататын автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге базалық салық мөлшерлемесін қолдануға жақын орналасқан елді мекендер болып Шашубай, Сарышаған кенттері және Ақтоғай ауылы айқындалсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Бакиров
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Әбеуов
КЕЛІСІЛДІ:
Ақтоғай ауданы бойынша
мемлекеттік кірістер
басқармасының басшысы
А. Түсіпбеков
18 сәуір 2018 жыл
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 18 сәуірдегі
22 сессиясының № 198 шешіміне
1 қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
№ р/с
Автотұрақтар (паркингтердің) түрлерi
Санаттары
1
Жабық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 18 сәуірдегі
22 сессиясының № 198 шешіміне
2 қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санатына қарай автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген елді мекендердің жерлері үшін салынатын базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшері
№ р/с
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Мөлшерлемелері
1
1 санат
он есеге
2
2 санат
он есеге

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) Актогайского района
Решение 22 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 18 апреля 2018 года № 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 мая 2018 года № 4748
В соответствии Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить размеры базовых ставок налога на земли, населенных пунктов, выделенных под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Для применения базовых ставок на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги), относящиеся к Актогайскому району, близлежащими населенным пунктом определить поселки Шашубай, Сарышаган и село Актогай.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Бакиров
Секретарь районного маслихата Р. Абеуов
"Согласовано"
Руководитель управления
государственных доходов по
Актогайскому району А. Тусупбеков
18 апреля 2018 год
Приложение 1
к решению 22 сессии
Актогайского районного маслихата
от 18 апреля 2018 года № 198
Категории автостоянок (паркингов)
№ п/п
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1.
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
1 категория
2.
Автостоянки (паркинги) открытого типа
2 категория
Приложение 2
к решению 22 сессии
Актогайского районного маслихата
от 18 апреля 2018 года № 198
Размеры базовых ставок налога на земли, населенных пунктов, выделенных под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
№ п/п
Категории автостоянок (паркингов)
Ставки
1.
1 категрия
в десять раз
2.
2 категория
в десять раз