2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 271 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 6563 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 256 203 402,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 696 174,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 361 049,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 039,6 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 233 110 138,4 мың теңге;
2) шығындар – 252 532 124,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 189 311,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 14 144 752,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 955 440,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 764 912,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 764 912,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 282 945,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 282 945,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 25.12.2019 № 398 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерде белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданы – 37,85 пайыз;
Қазалы ауданы – 38,86 пайыз;
Қармақшы ауданы - 50 пайыз;
Жалағаш ауданы – 50 пайыз;
Сырдария ауданы – 50 пайыз;
Шиелі ауданы – 50 пайыз;
Жаңақорған ауданы – 50 пайыз;
Қызылорда қаласы – 30 пайыз;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандар бюджеттерінен – 0 пайыз, Қызылорда қаласы бюджетінен – 30 пайыз;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданы – 42,09 пайыз;

Об областном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской областим 14 декабря 2018 года № 6563. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 256 203 402,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 696 174,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 361 049,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 039,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 233 110 138,4 тысяч тенге;
2) затраты – 252 532 124,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 189 311,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 14 144 752,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 955 440,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 764 912,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 764 912,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 282 945,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 282 945,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 25.12.2019 № 398 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2019 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов:
Аральского района – 37,85 процент;
Казалинского района – 38,86 процент;
Кармакшинского района – 50 процент;
Жалагашского района – 50 процент;
Сырдарьинского района – 50 процент;
Шиелийского района – 50 процент;
Жанакорганского района – 50 процент;
города Кызылорды – 30 процент;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов районов – 0 процентов, с бюджета города Кызылорды – 30 процент;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" с бюджетов:
Аральского района – 42,09 процент;

Қазалы ауданы – 43,6 пайыз;
Қармақшы ауданы – 50 пайыз;
Жалағаш ауданы – 50 пайыз;
Сырдария ауданы – 50 пайыз;
Шиелі ауданы – 50 пайыз;
Жаңақорған ауданы – 50 пайыз;
Қызылорда қаласы – 30 пайыз.
3. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 64 102 962 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы 9 087 456 мың теңге;
Қазалы ауданы 10 519 876 мың теңге;
Қармақшы ауданы 8 612 507 мың теңге;
Жалағаш ауданы 5 150 398 мың теңге;
Сырдария ауданы 210 511 мың теңге;
Шиелі ауданы 10 926 944 мың теңге;
Жаңақорған ауданы 10 290 653 мың теңге;
Қызылорда қаласы 9 304 617 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2019 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мәслихат хатшыларының лауазымдық еңбекақысының ұлғаюы;
2) жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
3) білім беру;
4) еңбек нарығын дамыту;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
6) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы әлеуметтік көмек;
7) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдау;
8) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге;
9) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;
10) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
11) атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуіне байланысты Байқоңыр қаласында жұмыспен қамту орталығын қамтамасыз ету;
12) Ауғанстандағы ұрыс-қимылдарға қатысушылар мен мүгедектеріне бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету;
13) жаңадан іске қосылған дене шынықтыру және спорт нысандарын ұстау;
14) калалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алу;
15) мәдени-демалыс ұйымдарына қосымша хореограф бірліктерімен қамтамасыз ету;
16) тұрмысы төмен отбасыларынан шыққан күндізгі бөлімде оқитын жоғары, арнаулы орта оқу орындарының және кәсіптік лицейлердің студенттері мен оқушыларының қалалық қоғамдық автокөліктерде жүру төлем ақысын өтеу;

Казалинского района – 43,6 процент;
Кармакшинского района – 50 процент;
Жалагашского района – 50 процент;
Сырдарьинского района – 50 процент;
Шиелийского района – 50 процент;
Жанакорганского района – 50 процент;
города Кызылорды – 30 процент.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 64 102 962 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район -9 087 456 тысяч тенге;
Казалинский район-10 519 876 тысяч тенге;
Кармакшинский район- 8 612 507 тысяч тенге;
Жалагашский район- 5 150 398 тысяч тенге;
Сырдарьинский район- 210 511 тысяч тенге;
Шиелийский район- 10 926 944 тысяч тенге;
Жанакорганский район- 10 290 653 тысяч тенге;
город Кызылорда- 9 304 617 тысяч тенге.
4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2019 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) увеличение размера должностных окладов секретарей маслихатов;
2) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов;
3) образование;
4) развитие рынка труда;
5) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6) единовременную социальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
7) социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;
8) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
9) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;
10) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
11) обеспечение деятельности центра занятости населения в городе Байконыр в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи;
12) единовременную социальную помощь участникам и инвалидам боевых действий в Афганистане;
13) содержание вновь вводимых объектов физической культуры и спорта;
14) приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам;
15) обеспечение культурно-досуговых организаций дополнительными единицами хореогрофов;
16) компенсацию проезда на городском общественном автотранспорте студентам и учащимся высших, среднеспециальных учебных заведений и профессиональных лицеев из малообеспеченных семей, обучающимся на дневном отделении;

17) облыстық деңгейден аудандық деңгейге 7 бірлік штаттан тыс қызметкерлерді қайта бөлу;
18) ауыл шаруашылығында іс-шаралар өткізу;
19) су шаруашылығы нысандарын құжаттандыру;
20) атқарушылық биліктің мемлекеттік саясатын тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктермен үйлесімдікте жүргізуді қамтамасыз етеді;
21) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеу;
22) әлеуметтік маңызы бар маршруттарды субсидиялау;
23) мәдениет нысандарын жылумен қамтамасыз ету;
24) қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
25) спорт объектілеріне жөндеу жүргізу;
26) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
27) "Орда" бағдарламасы бойынша көпқабатты тұрғын үйлердің пәтерлерін сатып алу;
28) Қызылорда қаласының 2050 жылға дейін даму стратегиясы жобасын әзірлеу;
29) Байқоңыр қаласы бойынша I топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтеріне ақы төлеу;
30) "е-Халық" ақпараттық жүйесінің модификациялануына байланысты Халықты жұмыспен қамту орталықтарын, аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округ әкімдіктерін компьютерлік техникамен жабдықтау;
31) абаттандыру;
32) Қызылорда қаласында аз қамтылған көп балалы отбасыларының балаларын спорт кешеніне қатысумен қамтамасыз ету;
33) "Қызылорда қаласының тарихи музейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстау;
34) қоршаған ортаны қорғау іс-шараларын өткізу;
35) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шаралардың іске асырылуын қосақаржыландыру;
36) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
37) аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318; 16.10.2019 № 353; 04.12.2019 № 372 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2019 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру;
2) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу;
3) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

17) перераспределение 7 единиц внештатных сотрудников с областного уровня на районный уровень;
18) проведение мероприятий в сельском хозяйстве;
19) паспортизация водохозяйственных объектов;
20) обеспечение проведение государственной политики исполнительской власти в сочетании с интересами и потребностями развития соотвествующей территории;
21) капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры;
22) субсидирование социально-значимых маршрутов;
23) обеспечение отопления объектов культуры;
24) организацию общественных работ;
25) проведение ремонта объектов спорта;
26) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
27) выкуп квартир в многоэтажных жилых домах по программе "Орда";
28) разработку проекта стратегии развития города Кызылорда до 2050 года;
29) оплату социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов I группы по городу Байконыр;
30) оснащение Центров занятости населения, акиматов города районного значения, поселковых и сельских округов компьютерной техникой в связи с модификацией информационной системы "е-Халық";
31) благоустройство;
32) обеспечение посещения детей из многодетных и малообеспеченных семей в спортивных комплексах города Кызылорды;
33) содержание коммунального государственного учреждения "Исторический музей города Кызылорды";
34) проведение природоохранных мероприятий;
35) софинансирование реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі;
36) выплату государственной адресной социальной помощи;
37) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных детей.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318; 16.10.2019 № 353; 04.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2019 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
3) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
4) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
5) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).

6) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
10) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізу;
11) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау;
12) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
13) еңбек нарығын дамыту;
14) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру;
15) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеу;
16) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту;
17) аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу;
18) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеру;
19) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2019 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және (немесе) реконструкциялау;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) жылумен жабдықтауды дамыту;
6) коммуналдық шаруашылықты дамыту;
7) мал көміндісінің құрылысы;
8) көлік инфрақұрылымын дамыту;
9) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
10) абаттандыру;
11) заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту;
12) тұрмыстық қатты қалдықтар полигонының құрылысы;
13) Жалағаш ауданы Жалагаш кентіндегі әкімшілік ғимаратының құрылысы;
14) спорт нысандарын дамыту;

6) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
7) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
8) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
11) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
12) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
13) развитие рынка труда;
14) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
15) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
16) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
17) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных детей;
18) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
19) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2019 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие теплоснабжения;
6) развитие коммунального хозяйства;
7) строительство скотомогильников;
8) развитие транспортной инфраструктуры.
9) развитие газотранспортной системы;
10) благоустройство;
11) увеличение уставного капитала юридических лиц;
12) строительство полигона твердо-бытовых отходов;
13) строительство административного здания в кенте Жалагаш Жалагашского района;
14) развитие объектов спорта;

15) "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2019 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) жылу-энергетикалық жүйесін дамыту;
6) көлік инфрақұрылымын дамыту;
7) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2019 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) тұрғын үй жобалау және (немесе) салу.
9. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2019 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру;
2) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және құрылысы.
10. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте:
2 287 186 мың теңге – "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауысуына;
1 144 090 мың теңге - "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына байланысты;
8 317 мың теңге – "Қызылорда облысы цифрлық технологиялар басқармасы" мемлекеттік мекемесін құрудың кейбір мәселелері туралы"
2018 жылғы 1 тамыздағы Қызылорда облысы әкімдігінің №1187 қаулысына сәйкес мемлекеттік органдары құрылымының өзгеруіне байланысты;

15) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020".
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2018 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие теплоэнергетической системы;
6) развитие транспортной инфраструктуры;
7) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2019 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) проектирование и (или) строительство жилья.
9. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2019 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год поступления трансфертов из бюджетов районов и города Кызылорды в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" - 2 287 186 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 1 144 090 тысяч тенге;
изменением структуры государственных органов в соотвествии с постановлением акимата Кызылординской области от 1 августа 2018 года №1187 "О некоторых вопросах создания государственного учреждения "Управление цифровых технологий Кызылординской области" - 8 317 тысяч тенге;

193 454 мың теңге – "Облыстық коммуналдық заңды тұлғалардың кейбір мәселелері туралы" Қызылорда облысының әкімдігінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы №1301 қаулысына сәйкес аудандық музейлерді "Қызылорда облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Қызылорда облыстық тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қосу жолымен қайта ұйымдастыруға байланысты аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен трансферттердің түсімдері көзделсін.";
109 759 мың теңге "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын айқындау туралы" 2016 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің №40 қаулысына сәйкес электронды құжат айналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты.
Аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен аталған трансферттер сомаларының облыстық бюджетке түсімі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. 2019 жылға арналған белгіленген борыш лимиті шегінде мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бағалы қағаздар шығару арқылы облыстың жергілікті атқарушы органымен қарыз алуы мақұлдансын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 292 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттерінен республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген, 2018 жылғы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің түсімдерін 122 151,4 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.05.2019 № 318 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-3. Қызылорда қаласы бюджетіне 2019 жылы облыстық бюджеттен облыстың энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық басқармасына берілген кейбір нысаналы даму трансферттерді алып тастап, сол қаржыларды қаланың өз бюджет есебінен жабу.
Ескерту. Шешім 10-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 19.08.2019 № 338 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 69 986,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 04.12.2019 № 372 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

реорганизацией районных музеев путем их присоединения в коммунальное государственное казенное предприятие "Кызылординский областной историко-краеведческий музей" управления культуры, архивов и документации Кызылординской области в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области от 28 декабря 2018 года №1301 "О некоторых вопросах областных коммунальных юридических лиц" - 193 454 тысяч тенге.";
централизацией единой системы электронного документооборота в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2016 года №40 "Об определении оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" - 109 759 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из бюджетов районов и города Кызылорда определяются на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 292; 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
10-1. Одобрить заимствование местным исполнительным органом области в виде выпуска ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ в пределах установленного лимита долга на 2019 год.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 292 (вводится в действие с 01.01.2019).
10-2. Предусмотреть поступления сумм возврата неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 2018 года в сумме 122 151,4 тысячи тенге, выделенных из республиканского и областного бюджета, в областной бюджет из бюджетов районов и города Кызылорды.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 17.05.2019 № 318 (вводится в действие с 01.01.2019).
10-3. Исключить предусмотренные в областном бюджете на 2019 год некоторые целевые трансферты на развитие бюджету города Кызылорды выделенные управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области с последующим выделением средств на их покрытие из городского бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-3 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 19.08.2019 № 338 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2019 год в сумме 69 986,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 04.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).

12. 2019 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық мәслихатының
25-сессиясының төрағасы
И. Құттықожаев
Қызылорда облыстық мәслихатының
хатшысы
Н. Байқадамов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2018 жылғы "12" желтоқсандағы 25-сессиясының №271 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджет

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 25 сессии Кызылординского
областного маслихата
И. Куттыкожаев
Секретарь Кызылординского
областного маслихата
Н. Байкадамов
Приложение 1 к решению 25 сессии Кызылординского областного маслихата от "12" декабря 2018 года №271
Областной бюджет на 2019 год

3 537 983,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 771 097,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 542 800,0
029
Әдістемелік жұмыс
130 748,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
1 704 016,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
205 335,0
057
Жоғары, жоғары оқу орынан кейнгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
111 420,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
35 852,8
078
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 972 579,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 570 196,3
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 946 512,8
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 489 338,8
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
457 174,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 230 130,1
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
152 275,2
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 949 464,9
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
128 390,0
05
Денсаулық сақтау
11 208 007,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 534 970,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
194 303,7
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
181 454,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
203 448,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
182 078,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
55 328,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
24 856,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

3 537 983,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
2 771 097,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 542 800,0
029
Методическая работа
130 748,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 704 016,0
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
205 335,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
111 420,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 852,8
078
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
6 972 579,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 570 196,3
285
Управление физической культуры и спорта области
3 946 512,8
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 489 338,8
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
457 174,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 230 130,1
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
152 275,2
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 949 464,9
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
128 390,0
05
Здравоохранение
11 208 007,9
253
Управление здравоохранения области
6 534 970,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
194 303,7
006
Услуги по охране материнства и детства
181 454,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
203 448,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
182 078,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
55 328,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
24 856,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

1 711 953,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
36 231,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 090 685,3
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
368 610,4
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
486 023,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 673 037,5
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 673 037,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 100 817,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
26 762 401,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 345,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
319 247,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
865 145,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 968,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
897 704,1
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
513 659,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
400 365,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
233 322,0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру"
1 542,0
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"

1 711 953,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
36 231,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 090 685,3
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
368 610,4
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
486 023,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 673 037,5
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 673 037,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 100 817,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
26 762 401,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 345,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
319 247,0
003
Социальная поддержка инвалидов
865 145,6
007
Капитальные расходы государственного органа
4 968,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
897 704,1
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
513 659,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
400 365,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
233 322,0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 542,0
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

3 920 139,2
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
315 486,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
6 710,8
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 910 785,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
21 525,0
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 180,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 662,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 863,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 116 750,7
261
Облыстың білім басқармасы
238 779,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
175 088,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
63 691,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 112,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 112,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 074,2
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 074,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
802,2
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
802,2
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
68 649,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
68 649,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
26 849 813,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 590 584,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 899,1
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

3 920 139,2
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
315 486,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 710,8
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
17 910 785,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
21 525,0
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
9 180,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
87 662,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 863,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 116 750,7
261
Управление образования области
238 779,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
175 088,0
037
Социальная реабилитация
63 691,0
263
Управление внутренней политики области
28 112,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 112,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 074,2
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 074,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
802,2
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
802,2
295
Управление по контролю в сфере труда области
68 649,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
68 649,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
26 849 813,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 590 584,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
152 899,1
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения

2 499 194,4
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 517 507,1
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 214 339,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
447 849,2
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
190 440,5
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
568 355,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 259 228,6
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 956 822,8
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1 794 723,8
033
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
785 839,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 426 243,0
097
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 295 600,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
11 999 605,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 007 249,9
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178 279,7
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
762 742,0
010
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
62 755,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 473,0
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
2 408 409,5
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 440,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
279 897,0
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
631 396,0
008
Театр және музыка өнерін қолдау
757 507,0
009
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
208 731,0
010
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
271 397,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
140 974,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
41 067,0
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы

2 499 194,4
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 517 507,1
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 214 339,0
038
Развитие коммунального хозяйства
447 849,2
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
190 440,5
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
568 355,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 259 228,6
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 956 822,8
030
Развитие коммунального хозяйства
1 794 723,8
033
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
785 839,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 426 243,0
097
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
2 295 600,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
11 999 605,5
263
Управление внутренней политики области
1 007 249,9
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
178 279,7
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
762 742,0
010
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
62 755,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 473,0
273
Управление культуры, архивов и документации области
2 408 409,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
77 440,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
279 897,0
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
631 396,0
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
757 507,0
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
208 731,0
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
271 397,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
140 974,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
41 067,0
283
Управление по вопросам молодежной политики области

15 269 126,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
46 749,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 749,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 318 365,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 297,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
12 563,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
32 782,1
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
293 088,1
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
952 010,2
006
Жануарлар дүниесін қорғау
1 315,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
368 515,6
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
42 209,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
32 321,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
443 531,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
36 733,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 617 583,1
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 600,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
125 179,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 367,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
334 210,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 925,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
116 284,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 371 823,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
91 033,6
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
4 200,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
100 000,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
506 529,5
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
7 522,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

15 269 126,0
251
Управление земельных отношений области
46 749,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
46 749,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 318 365,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
103 297,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
12 563,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
32 782,1
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
293 088,1
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
952 010,2
006
Охрана животного мира
1 315,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
368 515,6
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
42 209,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 321,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
443 531,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
36 733,0
255
Управление сельского хозяйства области
12 617 583,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
149 600,0
002
Поддержка семеноводства
125 179,0
003
Капитальные расходы государственного органа
12 367,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
334 210,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 925,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
116 284,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 371 823,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
91 033,6
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
4 200,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
100 000,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
506 529,5
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
7 522,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

2 030,7
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 846 769,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 452 525,8
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
91 388,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 684 200,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
15 233,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 576 683,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
18 710,3
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
24 841,2
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау"
67 500,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 029,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
211 857,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 006,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 908,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
166 943,4
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
74 571,1
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 571,1
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 175 803,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 095 171,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 285,2
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

2 030,7
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 846 769,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 452 525,8
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
91 388,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 684 200,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
15 233,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 576 683,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
18 710,3
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 841,2
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
67 500,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17 029,0
719
Управление ветеринарии области
211 857,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
43 006,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 908,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
166 943,4
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
74 571,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
74 571,1
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 175 803,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 095 171,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
131 285,2
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов

5 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 795 198,5
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 096 487,9
129
Түркістан облысы Арыс қаласындағы төтенше жағдайлардың салдарын жою бойынша ағымдағы іс-шаралар өткізу
67 200,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
80 631,4
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 631,4
12
Көлiк және коммуникация
11 762 507,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 762 507,5
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 702,3
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 934 368,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
187 485,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
142 295,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
542 676,1
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 297 115,5
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
3 107 309,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
429 618,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 824 938,6
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
209 000,0
13
Басқалар
21 330 560,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
622 069,1
058
058 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
36 677,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
585 392,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
342 598,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
342 598,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
134 522,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
134 522,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
13 136 997,6
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
69 986,7
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 795 198,5
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
1 096 487,9
129
Проведение текущих мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в г.Арысь Туркестанской области
67 200,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
80 631,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
80 631,4
12
Транспорт и коммуникации
11 762 507,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11 762 507,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
87 702,3
002
Развитие транспортной инфраструктуры
2 934 368,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
187 485,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
142 295,0
007
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие транспортной инфраструктуры
542 676,1
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 297 115,5
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного занчения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 107 309,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
429 618,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 824 938,6
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
209 000,0
13
Прочие
21 330 560,7
253
Управление здравоохранения области
622 069,1
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
36 677,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
585 392,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
342 598,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
342 598,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
134 522,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
134 522,0
257
Управление финансов области
13 136 997,6
012
Резерв местного исполнительного органа области
69 986,7
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

12 725 747,9
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
341 263,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
352 214,3
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
352 214,3
261
Облыстың білім басқармасы
2 028 605,6
076
076 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
718 780,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
384 792,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
925 033,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
728 419,7
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
615 515,7
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
112 904,0
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
289 056,8
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
152 986,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
136 070,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 053 533,5
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
261 804,7
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 000,0
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi

12 725 747,9
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
341 263,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
352 214,3
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
352 214,3
261
Управление образования области
2 028 605,6
076
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
718 780,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
384 792,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
925 033,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
728 419,7
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
615 515,7
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
112 904,0
273
Управление культуры, архивов и документации области
289 056,8
050
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
152 986,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
136 070,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 053 533,5
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
261 804,7
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы развития регионов до 2020 года
1 000,0
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"

88 108,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
702 620,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
109 923,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 923,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
151 458,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
151 458,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 085 270,8
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
344 720,8
077
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
624 341,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 217 978,3
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
10 000,0
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
950 619,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
49 359,3
015
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
169 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
18 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000,0
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
77 914,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
77 914,0
14
Борышқа қызмет көрсету
24 709,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
24 709,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
16 517,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 192,0
15
Трансферттер
69 999 718,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
69 999 718,4
007
Субвенциялар
64 102 962,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
114 497,3

88 108,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
702 620,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
109 923,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
109 923,0
285
Управление физической культуры и спорта области
151 458,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
151 458,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 085 270,8
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
344 720,8
077
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
624 341,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 217 978,3
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
10 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
950 619,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
49 359,3
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
169 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
18 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
21 000,0
743
Управление цифровых технологий области
77 914,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
77 914,0
14
Обслуживание долга
24 709,0
257
Управление финансов области
24 709,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
16 517,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 192,0
15
Трансферты
69 999 718,4
257
Управление финансов области
69 999 718,4
007
Субвенции
64 102 962,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
114 497,3

257
Облыстың қаржы басқармасы
3 073 432,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 073 432,0
Қызылорда облыстық мәслихатының 2018 жылғы "12" желтоқсандағы 25-сессиясының №271 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
1.
Бiлiм беру:
1)
Жалпы білім беру;
2)
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру;

257
Управление финансов области
3 073 432,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 073 432,0
Приложение 4 к решению 25 сессии Кызылординского областного маслихата от "12" декабря 2018 года №271
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год
Наименование
1.
Образование:
1)
Общеобразовательное обучение;
2)
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам;

3)
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру;
2.
Денсаулық сақтау:
1)
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
2)
Салауатты өмір салтын насихаттау;
3)
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау;
4)
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру;
5)
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету;
6)
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру.

3)
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
2.
Здравоохранение:
1)
Услуги по охране материнства и детства;
2)
Пропаганда здорового образа жизни;
3)
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
4)
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
5)
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей;
6)
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан.