О присвоении наименовании и переименования улиц города Аральск
Совместное постановление Аральского районного акимата Кызылординской области от 11 сентября 2018 года № 394-қ и решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 11 сентября 2018 года № 186. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 19 сентября 2018 года № 6433
В соответствии с подпунктом 5-1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения областной ономастической комиссии от 9 августа 2018 года № 3, акимат Аральского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить следующим улицам города Аральск:
1) первый ряд улицы "Тәжі Палуан" имя "Төле Рысбаев";
2) второй ряд улицы"Тәжі Палуан" имя "Бисеналы Халықов";
3) шестой ряд улицы "Тәжі Палуан" имя "Абдул-Хамид Мархабаев";
4) первый и второй ряды улицы "Жақсылық Әмірханұлы" имя "Кеулімжай Қарақұлов";
2. Переименовать улицу "Жеңістің 40 жылдығы" именем "Төлебай Жолмағанбетұлы".
3. Настоящее постановление и решение вводится в действие поистечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Аральского района М. Оразбаев
Председатель внеочередной тридцатой
сессии Аральского районного маслихата
Д. Жалгасбаев
Временно исполняющий обязанности
секретаря Аральского районного маслихата
Ж. Жалгасбеков

Арал қаласының көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Бірлескен Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 394-қ қаулысы және Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 186 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 6433 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12-бабының 51тармақшасына сәйкес және облыстық ономастикалық комиссиясының 2018 жылғы 9 тамыздағы №3 қорытындысы негізінде, Арал ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арал қаласының мына көшелеріне:
1) "Тәжі Палуан" көшесінің бірінші қатарына "Төле Рысбаев" есімі;
2) "Тәжі Палуан" көшесінің екінші қатарына "Бисеналы Халықов" есімі;
3) "Тәжі Палуан" көшесінің алтыншы қатарына "Абдул-Хамид Мархабаев" есімі;
4) "Жақсылық Әмірханұлы" көшесінің бірінші және екінші қатарларына "Кеулімжай Қарақұлов" есімі берілсін.
2. "Жеңістің 40 жылдығы" көшесі "Төлебай Жолмағанбетұлы" есімімен қайта аталсын.
3. Осы қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арал ауданының әкімі М. Оразбаев
Арал аудандық мәслихаттың кезектен
тыс отызыншы сессиясының төрағасы
Д. Жалғасбаев
Арал аудандық мәслихат хатшысының
уақытша міндетін атқарушы
Ж. Жалғасбеков