"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 121 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 203 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 желтоқсанда № 6556 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы кодексінің 2008 жылғы 4 желтоқсандағы 109-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті жиырмасыншы сессиясының № 121 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6101 нөмірімен тіркелген, аудандық "Толқын" газетінің 2018 жылғы 20 қаңтардағы № 6 санында және 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 14 394 679,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 869 604 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 61 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 452 002,8 мың теңге, оның ішінде субвенция көлемі 9 054 373 мың теңге;
2) шығындар – 14 390 633,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 1 309 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 10 926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9 617 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 51 103 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 51 103 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 48 365,8 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 121 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 30 ноября 2018 года № 203. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 декабря 2018 года № 6556. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной двадцатой сессии Аральского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 121 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6101, опубликовано в районной газете "Толқын" от 20 января 2018 года № 6 и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 9 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующем объеме:
1) доходы - 14 394 679,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 869 604 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 723 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 61 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 452 002,8 тысяч тенге, в том числе объем субвенции - 9 054 373 тысяч тенге;
2) затраты - 14 390 633,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1 309 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 10 926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 9 617 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 51 103 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 51 103 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 48 365,8 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 48 365,8 мың теңге.";
аталған шешімінің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының
кезектен тыс отыз төртінші
сессиясының төрағасы
Т.Қанатов
Арал аудандық мәслихатының
хатшысы
Д. Мадинов
2018 жылғы "30" қарашадағы №203 Арал аудандық мәслихатының шешіміне 1-қосымша

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 48 365,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 данного решения изложить согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной тридцать
четвертой сессий Аральского районного
маслихата
Т.Канатов
Секретарь Аральского районного
маслихата
Д.Мадинов
Приложение 1 к решению Аральского районного маслихата от "30" ноября 2018 года №203

16 305
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 733
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
252 724
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1 447
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
41 925
05
Денсаулық сақтау
1 475
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 475
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
1 475
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
743 141,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
187 493
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
187 493
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 959
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7 959
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
498 495,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
223 673,6
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 795
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 997
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
275
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 075
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125 233,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 570
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
50 908
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 968
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
49 194
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 207
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

16 305
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 733
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
252 724
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1 447
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
41 925
05
Здравоохранение
1 475
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 475
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
1 475
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
743 141,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
187 493
010
Государственная адресная социальная помощь
187 493
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 959
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 959
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
498 495,5
004
Программа занятости
223 673,6
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 795
007
Жилищная помощь
20 997
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
275
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 075
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125 233,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 570
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 908
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 968
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
49 194
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 207
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

10 926
008
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
10 926
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
9 617
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
9 617
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
9 617
4. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
51 103
Қаржы активтерін сатып алу
51 103
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
51 103
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 103
054
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
51 103
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 48 365,8
6. бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
48 365,8
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімі
10 926
2
Қарыз алу келісім-шарттары
10 926
03
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы алатын қарыздар
10 926
16
Қарыздарды өтеу
15 722
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15 722
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9 617
021
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
6 105
8
Бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы
53 161,8
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
53 161,8
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
53 161,8
2
Есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
01
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
2018 жылғы "30" қарашадағы №203 Арал аудандық мәслихатының шешіміне 2-қосымша
2017 жылғы "21" желтоқсандағы №121 Арал аудандық мәслихатының шешіміне 4-қосымша
Аудандағы ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бойынша 2018 жылға арналған шығындар көлемі
Атауы
КБК-(12300-1015) Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
КБК-(12300-2000) Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
КБК-(12300-3000) Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
КБК-(12300-4000) Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
КБК-(12300-6000) Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
КБК-(12300-8000) Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
КБК-(12300-9000) Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
КБК-(1230-400-00) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

10 926
008
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
10 926
5
Погашение бюджетных кредитов
9 617
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
9 617
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного
бюджета физическим лицам
9 617
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
51 103
Приобретение финансовых активов
51 103
О7
Жилищно-коммунальное хозяйство
51 103
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 103
054
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
51 103
5. Дефицит (профицит) бюджета
- 48 365,8
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
48 365,8
Поступление займов
7
Поступление займов
10 926
2
Договоры займа
10 926
03
Займы, получаемые местным исполнительным органом
района (города областного значения)
10 926
16
Погашение займов
15 722
452
Отдел финансов района (города областного значения)
15 722
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9 617
021
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
6 105
8
Используемые остатки бюджетных средств
53 161,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
53 161,8
01
Свободные остатки бюджетных средств
53 161,8
2
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
01
Остатки бюджетных средств конца отчетного периода
Приложение 2 к решению Аральского районного маслихата от "30" ноября 2018 года №203
Приложение 4 к решению Аральского районного маслихата от "22" декабря 2017 года №121
Бюджет расходов на 2018 год аппаратов акима сельских округов
Наименование
Код бюджетной классификаций - (12300-1000) Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Код бюджетной классификаций -(12300-2000) Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Код бюджетной классификаций -(12300-3000) Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Код бюджетной классификаций - (12300-4000) Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Код бюджетной классификаций -(12300-6000) Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Код бюджетной классификаций -(12300-8000) Освещение улиц населенных пунктов
Код бюджетной классификаций -(12300-9000) Обеспечение санитарии населенных пунктов
Код бюджетной классификаций -(1230-40000) Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"