2019-2021 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 213 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 6593 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабының 2-тармағына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 1 517 939,5 мың теңге, оның ішінде:
Арал қаласы – 967 975 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 194 025 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 62 497,9 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 64 256 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 50 081,6 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 77 395 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 101 709 мың теңге.
салықтық түсімдер – 166 070,6 мың теңге, оның ішінде:
Арал қаласы – 126 644 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 20 311 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 6 435,6 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 3 467 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 2 259 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 4 590 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 2 364 мың теңге.
салықтық емес түсімдер – 1 268,7 мың теңге, оның ішінде:
Арал қаласы – 985 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 0;
Жақсықылыш кенті – 283,7 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 0;
Қамыстыбас ауылдық округі – 0;
Қарақұм ауылдық округі – 0;
Октябрь ауылдық округі – 0.
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 12 920 мың теңге:
Арал қаласы – 12 920 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 0;
Жақсықылыш кенті – 0;
Аманөткел ауылдық округі – 0;
Қамыстыбас ауылдық округі – 0;
Қарақұм ауылдық округі – 0;
Октябрь ауылдық округі – 0.
трансферттер түсімдері – 1 337 680,2 мың теңге, оның ішінде:
Арал қаласы – 827 426 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 173 714 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 55 778,6 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 60 789 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 47 822,6 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 72 805 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 99 345 мың теңге.
2) шығындар – 1 547 258,7 мың теңге, оның ішінде:
Арал қаласы – 973 998,4 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 207 742,5 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 67 231,1 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 65 522,1 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 50 911,5 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 78 474,4 мың теңге;

О бюджете города районного значения, поселков и сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2018 года № 213. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 декабря 2018 года № 6593. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии пункта 2 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города районного значения, поселков и сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 1-21, в том числе на 2019 год в следующем объеме:
1) доходы – 1 517 939,5 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 967 975 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 194 025 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 62 497,9 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 64 256 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 50 081,6 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 77 395 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 101 709 тысяч тенге.
налоговые поступления – 166 070,6 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 126 644 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 20 311 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 6 435,6 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 3 467 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 2 259 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 4 590 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 2 364 тысяч тенге.
неналоговые поступления – 1 268,7 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 985 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 0;
поселок Жаксыкылыш – 283,7 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 0;
сельский округ Камыстыбас – 0;
сельский округ Каракум – 0;
сельский округ Октябрь – 0.
поступления от продажи основного капитала – 12 920 тысяч тенге:
город Аральск – 12 920 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 0;
поселок Жаксыкылыш – 0;
сельский округ Аманоткел – 0;
сельский округ Камыстыбас – 0;
сельский округ Каракум – 0;
сельский округ Октябрь – 0.
поступления трансфертов – 1 337 680,2 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 827 426 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 173 714 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 55 778,6 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 60 789 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 47 822,6 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 72 805 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 99 345 тысяч тенге.
2) затраты – 1 547 258,7 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 973 998,4 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 207 742,5 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 67 231,1 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 65 522,1 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 50 911,5 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 78 474,4 тысяч тенге;

Октябрь ауылдық округі – 103 378,7 мың теңге.
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0.
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0.
5)бюджет тапшылығы (профициті) –- 29 319,2 мың теңге.
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 319,2 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 19.12.2019 № 288 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 1 057 792 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал қаласы – 665 619 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 140 593 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 46 231 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 46 608 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 34 588 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 55 816 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 68 337 мың теңге.
2-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, кенттер және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 19 688 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал қаласы – 498 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 206 мың теңге,
Сексеуіл кенті – 206 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 1 537 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 7 664 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 5 371 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 4 206 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 12.03.2019 № 234 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 124 403 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал қаласы – 75 221 мың теңге;
Жақсықылыш кенті – 6 176 мың теңге;
Сексеуіл кенті – 17 665 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі – 5 390 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі – 4 393 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 7 048 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі – 8 510 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 17.06.2019 № 257 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

сельский округ Октябрь – 103 378,7 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0.
5) дефицит (профицит) бюджета– - 29 319,2 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 29 319,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2019 № 288 (вступает в силу с 01.01.2019).
2. Учесть сумму субвенции, выделяемых из районного бюджета в бюджет города районного значения, поселковых и сельских округов на 2019 год, в размере 1 057 792 тысяч тенге, в том числе:
город Аральск – 665 619 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 140 593 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 46 231 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 46 608 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 34 588 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 55 816 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 68 337 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть распределение текущего целевого трансферта из районного бюджета на 2019 год в сумме 19 688 тысяч тенге бюджетам города районного значения, поселкам и сельским округам, из них:
город Аральск – 498 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 206 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 206 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 1 537 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 7 664 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 5 371 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 4 206 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 12.03.2019 № 234 (вступает в силу с 01.01.2019).
2-2. Предусмотреть распределение текущего целевого трансферта из районного бюджета на 2019 год в сумме 124 403 тысяч тенге бюджетам города районного значения, поселкам и сельским округам, из них:
город Аральск – 75 221 тысяч тенге;
поселок Жаксыкылыш – 6 176 тысяч тенге;
поселок Саксаульск – 17 665 тысяч тенге;
сельский округ Аманоткел – 5 390 тысяч тенге;
сельский округ Камыстыбас – 4 393 тысяч тенге;
сельский округ Каракум – 7 048 тысяч тенге;
сельский округ Октябрь – 8 510 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2019 № 257 (вступает в силу с 01.01.2019).

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемі 131 068 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
- республикалық бюджет есебінен ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 115 174 мың теңге;

3. Учесть сумму трансфертов, выделяемых из районного бюджета в бюджет города районного значения, поселковых и сельских округов на 2019 год в размере 131 068 тысяч тенге, в том числе:
- 115 174 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы за счет средств из республиканского бюджета;

- облыстық бюджет есебінен Аманөткел ауылдық округіне су шаруашылығы нысандарын құжаттандыруға 2 534 мың теңге, Октябрь ауылдық округіне атқарушылық биліктің мемлекеттік саясатын тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктермен үйлесімдікте жүргізуді қамтамасыз етуге 7 500 мың теңге;
- аудандық бюджет есебінен Аманөткел ауылдық округіне су сақтау қоймасын қоршауға 2 102 мың теңге, Арал қаласына 2 штат бірлігінде қарауыл штатына 1 443 мың теңге, Сексеуіл кентіне 3 штат бірлігінде қарауыл штатына 2 315 мың теңге.

- 2 534 тысяч тенге на паспортизацию водохозяйственных объектов сельского округа Аманоткель и 7 500 тысяч тенге на обеспечение проведение государственной политики исполнительской власти в сочетании с интересами и потребностями развития сельского округа Октябрь за счет средств из областного бюджета;
- 2 102 тысяч тенге на ограждение водохранилища сельского округа Аманоткель, 1 443 тысяч тенге на содержание 2 штатных единиц-сторожа города Аральск, 2 315 тысяч тенге на содержание 3 штатных единиц-сторожа поселка Саксаульск из районного бюджета.

4. 2019 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 22-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезектен
тыс отыз жетінші сессиясының төрағасы
А. Избасаров
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов

4. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города районного значения, поселков и сельских округов на 2019 год согласно приложения 22.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной тридцать
седьмой сессии Аральского районного
маслихата
А. Избасаров
Секретарь Аральского районного
маслихата
Д. Мадинов

5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Арал аудандық мәслихатының 2018 жылғы "26" желтоқсандағы №213 шешіміне 22-қосымша
2019 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 22 к решению Аральского районного маслихата от "26" декабря 2018 года № 213
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города районного значения, поселков, сельских округов на 2019 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь