Жалағаш ауданының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 261 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 қарашада № 6510 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 89 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жалағаш ауданы әкімдігінің 07.07.2020 № 89 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
“Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы” Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес Жалағаш ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жалағаш ауданының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш ауданының әкімі Қ. Сәрсенбаев
Жалағаш ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 9 қарашадағы №261 қаулысына қосымша
Жалағаш ауданының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жалағаш ауданы жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары және оның сипаттамасы (әрі қарай - Қағидалар) 2015 жылғы 23 қарашадағы “Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы” Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және Жалағаш ауданы жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру тәртібін және оның сипаттамасын белгілейді.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - Куәлік) “Б” корпусының мемлекеттік қызметшісінің Жалағаш ауданы жергілікті атқарушы органдарында атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
3. Қызметтік куәлік:
1) аудан әкімі аппаратының қызметкерлеріне, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына және кент, ауылдық округ әкімдеріне - Жалағаш ауданы әкімінің қолы қойылып;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметкерлеріне - бөлім басшысының қолы қойылып;
3) кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының қызметкерлеріне - кент, ауылдық округ әкімінің қолы қойылып беріледі.
4. Куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бұған дейін берілген куәліктің жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Жалагашского района и его описания
Постановление акимата Жалагашского района Кызылординской области от 9 ноября 2018 года № 261. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 ноября 2018 года № 6510. Утратило силу постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 7 июля 2020 года № 89
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жалагашского района Кызылординской области от 07.07.2020 № 89 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года “О государственной службе Республики Казахстан” акимат Жалагашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Жалагашского района и его описание.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Жалагашского района К. Сарсенбаев
Приложение к постановлению акимата Жалагашского района от 9 ноября 2018 года №261
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Жалагашского района и его описание
1. Общие положения
1. Настоящие правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Жалагашского района и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года “О государственной службе Республики Казахстан” и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим местных исполнительных органов Жалагашского района и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - Удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую государственным служащим корпуса “Б” должность в местных исполнительных органах Жалагашского района.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
3. Служебное удостоверение выдается:
1) сотрудникам аппарата акима района, руководителям исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и акимам поселка, сельских округов - за подписью акима Жалагашского района;
2) сотрудникам исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета -за подписью руководителя отдела;
3) сотрудникам аппаратов акимов поселка, сельских округов - за подписью акима поселка, сельских округов.
4. Удостоверение выдается при назначении на должность, изменении должности, утере или порчи ранее выданного удостоверения.

5. Мемлекеттік қызметкер атқарып отырған лауазымынан босатылған, жұмыстан босатылған, лауазымы ауысқан кезде, тиісті өкім/бұйрық шыққан күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті:
1) аудан әкімі аппаратының қызметкерлері, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшылары және кент, ауылдық округ әкімдері аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөліміне;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметкерлері бөлімнің кадр жұмысына жауапты қызметкеріне;
3) кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының қызметкерлері аппараттың кадр жұмысына жауапты қызметкеріне тапсырады.
6. Куәліктердің берілуін және қайтарылуын есепке алу осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
7. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды персоналды басқару бөлімінің, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың, кент, ауылдық округі әкімі аппараттарының кадр жұмысына жауапты қызметкерлері еркін нысандағы тиісті актіні жасай отырып, жүргізеді.
8. Куәлік жоғалған жағдайда оның иесі тиісінше шұғыл түрде персоналды басқару бөлімінің басшысына, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына, кент, ауылдық округі әкімдеріне ол туралы жазбаша түрде хабарлайды және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына хабарлама береді.
9. Куәлікті жауапсыз сақтау нәтижесінде оны жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ куәлікті басқа адамдарға берудің, куәлікті жеке қызметтік емес мақсаттарға пайдаланудың әрбір фактісі бойынша персоналды басқару бөлімінің басшысы, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың, кент, ауылдық округі әкімі аппараттарының кадр жұмысына жауапты қызметкерлері белгіленген тәртіпте кінәлі адамдарды тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселесін қарастырады.
10. Куәлік 2 жыл мерзімге беріледі.

5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, изменении должности государственный служащий, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения/приказа сдает удостоверение:
1) сотрудники аппарата акима района, руководители исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и акимы поселка, сельских округов в отдел управления персоналом;
2) сотрудники исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета сотруднику отдела, ответственного за кадровую работу;
3) сотрудники аппаратов акимов поселка, сельских округов сотруднику аппарата, ответственного за кадровую работу.
6. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений согласно приложению к настоящим Правилам, которые пронумеровываются и прошнуровываются.
7. Снятие с учета и уничтожение удостоверений производится ответственными работниками отдела управления персоналом, ответственными работниками исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета, аппаратов акимов поселка, сельских округов с составлением соответствующего акта в произвольной форме.
8. В случае утраты удостоверения его владелец соответственно незамедлительно в письменной форме сообщает об этом руководителю отдела управления персоналом, руководителям исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета, акимам поселка, сельских округов и дает объявление в местных средствах массовой информации.
9. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных неслужебных целях руководитель отдела управления персоналом, ответственные работники исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета, аппаратов акимов поселка, сельских округов в установленном порядке рассматривают вопрос привлечения виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
10. Удостоверение выдается сроком на 2 года.

3. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
11. Куәліктің мұқабасы көгілдір түсті жасанды былғарыдан, алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, мемлекеттік және орыс тілдерінде “КУӘЛІК”, “УДОСТОВЕРЕНИЕ” деген жазба жазылады.
12. Куәліктің ашылған түріндегі мөлшері 6,5 x 20 сантиметр, ішкі бетінің мөлшері 6 x 8,5 сантиметрді құрайды. Сол жақ және оң жақ ішкі бөліктері көгілдір түсті қорғаныштық тангирде күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленіп ақ түсті фонда орындалған.

3. Описание служебного удостоверения
11. Обложка удостоверения изготавливается из кожзаменителя, голубого цвета с изображением государственного Герба Республики Казахстан и надписью “КУӘЛІК”, “УДОСТОВЕРЕНИЕ” золотистого цвета на государственном и русском языках.
12. В развернутом виде размер удостоверения составляет 6,5 x 20 сантиметр, вкладыш 6 x 8,5 сантиметров. Левая и правая внутренние части выполнены в белом цвете с изображением парящего орла под солнцем в защитном тангире голубого цвета.