Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 11 наурыздағы № 38/379 "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 қыркүйектегі № 19/212 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 қарашада № 3717 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 4 қазандағы 2022 жылғы № 18/150 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 04.10.2022 № 18/150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 509 бабы 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50 бабының 2 тармағына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 11 наурыздағы №38/379 "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3030 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 26 сәуірде жарияланған) шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 509 бабы 5 тармағында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі он есе жоғарылатылсын.".
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы – Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ы.Көшербай) жүктелсін.
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық мәслихат хатшысы С.Зәкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық жер қатынастары
бөлімі" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
______________ Ж.Роман
"18" қазан 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік
кірістер комитеті Маңғыстау
облысы бойынша Мемлекеттік
кірістер департаментінің Ақтау
қаласы бойынша Мемлекеттік
кірістер басқармасы"
республикалық мемлекеттік
мекемесі басшысының міндетін
атқарушы
______________Б.Омаров
"18" қазан 2018 жыл

О внесении изменения в решение городского маслихата от 11 марта 2016 года №38/379 "О повышении базовых ставок земельного налога"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 сентября 2018 года № 19/212. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 16 ноября 2018 года № 3717. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 4 октября 2022 года № 18/150.
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 04.10.2022 № 18/150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 11 марта 2016 года №38/379 "О повышении базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3030, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 26 апреля 2016 года) следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Повысить базовые ставки земельного налога в десятикратном размере на неиспользуемые земли сельскохозяйственного назначения в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан, установленные пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс).".
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата – Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Ы. Кошербай).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь городского маслихата С.Закенов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Актауский городской
отдел земельных отношений"
_______________Ж.Роман
"18" октября 2018года
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных
доходов по городу Актау
Департамента государственных
доходов по Мангистауской
области Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан"
______________Б.Омаров
"18" октября 2018 года