Қарақия аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/167 "2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 22/254 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 3730 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 қарашадағы № 21/259 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018 – 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3718 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/167 "2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3510 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған), келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 209 208,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 307 730,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 766,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 105 350,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 787 361,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 246 038,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 918,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 104 515,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 596,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 96 748,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін қолдану ) – 96 748, 9 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 104 515,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 596,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 36 830,1 мың теңге.";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 26 декабря 2017 года № 13/167 "О районном бюджете на 2018 - 2020 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2018 года № 22/254. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2018 года № 3730
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 ноября 2018 года № 21/259 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173 "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3718), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 26 декабря 2017 года № 13/167 "О районном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3510, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания :
"1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 209 208,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 307 730,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 766,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 105 350,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 787 361,0 тысяч тенге.
2) затраты – 10 246 038,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 918,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 104 515,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 596,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 96 748,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 748,9 тысяч тенге;
поступление займов – 104 515,5 тысяч тенге;
погашение займов – 44 596,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 830,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:

"5. Жергілікті атқарушы органның резерві 105,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 105,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) после государственной регистрации настоящего решения в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

720,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
142 167,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
141 090,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 077,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
74 635,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
74 635,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 371,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 681,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
690,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42 763,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 506,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
777,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 600,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
880,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 863,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 863,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22 996,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 996,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
34 552,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 552,0
02
Қорғаныс
2 290,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 290,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 290,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

720,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
142 167,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
141 090,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 077,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
74 635,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
74 635,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 371,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27 681,0
013
Капитальные расходы государственного органа
690,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42 763,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38 506,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
777,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 600,0
015
Капитальные расходы государственного органа
880,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 863,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 863,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22 996,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
34 552,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
34 552,0
02
Оборона
2 290,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 290,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 290,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

1 500,0
04
Білім беру
3 905 551,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 748 759,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 136,0
003
Жалпы білім беру
2 706 547,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
114 860,0
006
Балаларға қосымша білім беру
122 550,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 460,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
718 238,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 507,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
21 848,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
14 613,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 000,0
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
8 000,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
148 792,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
148 792,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
351 008,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 262,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 262,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
348 656,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 444,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
58 962,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 570,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 139,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 530,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 536,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
24 763,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 500,0
04
Образование
3 905 551,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 748 759,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
41 136,0
003
Общеобразовательное обучение
2 706 547,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
114 860,0
006
Дополнительное образование для детей
122 550,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 460,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
718 238,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 507,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
21 848,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 613,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8 000,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
8 000,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
148 792,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
148 792,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351 008,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 262,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 262,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
348 656,0
010
Государственная адресная социальная помощь
35 444,0
004
Программа занятости
58 962,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 570,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 139,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 530,0
014
Оказание соцальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 536,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 763,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат