Мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 155 "Әулиекөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 1 маусымдағы № 210 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 маусымда № 7863 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 155 "Әулиекөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7443 болып тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5524142,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 832990, 0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 26634,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4200,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4660318,2 мың теңге;
2) шығындар – 5585058,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 208154,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 234488,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26334,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -269070,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 269070,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағының 3), 5), 6) және 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 8448,0 мың теңге сомасында;
5) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 16,0 мың теңге сомасында;
6) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2079,0 мың теңге сомасында;
8) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 14259,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы мынадай мазмұндағы 9), 10), 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 15 декабря 2017 года № 155 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 1 июня 2018 года № 210. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 июня 2018 года № 7863. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 15 декабря 2017 года № 155 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7443, опубликовано 17 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5524142,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 832990,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26634,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4660318,2 тысячи тенге;
2) затраты – 5585058,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 208154,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 234488,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26334,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -269070,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 269070,1 тысяча тенге.";
подпункты 3), 5), 6) и 8) пункта 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"3) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 8448,0 тысяч тенге;
5) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 16,0 тысяч тенге;
6) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 2079,0 тысяч тенге;
8) оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 14259,0 тысячи тенге.";
дополнить пункт 4 указанного решения подпунктами 9), 10), 11) и 12) следующего содержания:

9) жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге 1443,0 мың теңге сомасында;
10) 2018 жылға арналған бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 15570,0 мың теңге сомасында;
11) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен төленген шығыстар сомаларын өтеуге 151853,0 мың теңге сомасында;
12) аудандық маңызы бар 0-15 шақырым "Құсмұрын станциясының кіреберісі" автомобиль жолының орташа жөндеуіне 211418,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағының 7), 8), 9) және 10) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
7) аудандық маңызы бар 0-1,6 шақырым "Аманқарағай станциясының кіреберісі" автомобиль жолының орташа жөндеуіне 41506,4 мың теңге сомасында;
8) аудандық маңызы бар 0-34 шақырым "Көктал ауылының кіреберісі" автомобиль жолының орташа жөндеуіне 118470,0 мың теңге сомасында;
9) кенттер ішіндегі жолдардың орташа жөндеуіне 120937,2 мың теңге сомасында;
10) аудандық маңызы бар 0-15 шақырым "Құсмұрын станциясының кіреберісі" автомобиль жолының орташа жөндеуіне 212014,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай мазмұндағы 13) және 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 6651,0 мың теңге сомасында;
14) ірі қара малының нодулярлық дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 5825,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 555555,6 мың теңге сомасында;
2) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 16126,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрайымы Л. Войлошникова
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Қойшыбаев
КЕЛІСІЛДІ
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_____________ Т.И. Печникова
Мәслихаттың
2018 жылғы 1 маусымдағы
№ 210 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 155 шешіміне 1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2018 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

9) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 1443,0 тысяч тенге;
10) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования на 2018 год в сумме 15570,0 тысяч тенге;
11) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме 151853,0 тысячи тенге;
12) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к станции Кушмурун" 0-15 км в сумме 211418,0 тысяч тенге.";
подпункты 7), 8), 9) и 10) пункта 5 указанного решения изложить в новой редакции:
7) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к станции Аманкарагай" 0-1,6 км в сумме 41506,4 тысячи тенге;
8) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Коктал" 0-34 км в сумме 118470,0 тысяч тенге;
9) средний ремонт внутрипоселковых дорог в сумме 120937,2 тысячи тенге;
10) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к станции Кушмурун" 0-15 км в сумме 212014,0 тысяч тенге.";
дополнить пункт 5 указанного решения подпунктами 13) и 14) следующего содержания:
"13) аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 6651,0 тысяча тенге;
14) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 5825,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 555555,6 тысяч тенге;
2) строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 16126,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной сессии Л. Войлошникова
Секретарь районного маслихата Д. Койшибаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования акимата
Аулиекольского района"
__________________ Т.И. Печникова
Приложение 1
к решению маслихата
от 1 июня 2018 года № 210
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 декабря 2017 года № 155
Районный бюджет Аулиекольского района на 2018 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы