Жангелдин ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 207 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 8199 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 914 439,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 189 999,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 950,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 722 690,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 018 255,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 937,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 12 898,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 961,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 753,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 113 753,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.11.2019 № 265 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 38982,0 мың теңге сомасында;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 7797,0 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 1495,0 мың теңге сомасында;
4) еңбек нарығын дамытуға – 21118,0 мың теңге сомасында;
5) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 9618,0 мың теңге сомасында;
6) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3388,0 мың теңге сомасында;
7) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 45210,0 мың теңге сомасында;
8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 139030,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Джангельдинского района на 2019-2021 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 26 декабря 2018 года № 207. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 декабря 2018 года № 8199. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 914 439,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 189 999,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 950,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 722 690,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 018 255,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 937,9 тысяча тенге;
бюджетные кредиты – 12 898,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 961,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 753,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 113 753,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.11.2019 № 265 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджета в следующих размерах:
1) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме – 38982,0 тысяч тенге;
2) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме – 7797,0 тысяч тенге;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме – 1495,0 тысяч тенге;
4) на развитие рынка труда в сумме – 21118,0 тысяч тенге;
5) доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме – 9618,0тысяч тенге;
6) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме – 3388,0 тысяч тенге;
7) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме – 45210,0 тысяч тенге;
8) доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования в сумме – 139030,0 тысяч тенге;

9) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 86836,0 мың теңге сомасында;
10) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 32805,0 мың теңге сомасында;
11) 1 сыныпқа электрондық кезекті енгізуге – 10231,0 мың теңге сомасында;
12) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға – 3168,0 мың теңге сомасында;
13) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге – 1330,0 мың теңге сомасында;
14) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша, жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 7359,0 мың теңге сомасында;
15) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 1273,0 мың теңге сомасында;
16) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 1797,0 мың теңге сомасында;
17) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге – 12000,0 мың теңге сомасында;
18) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 959558,0 мың теңге сомасында.

9) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы в сумме – 86836,0 тысяч тенге;
10) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме – 32805,0 тысяч тенге;
11) внедрение электронной очереди в 1 класс в сумме – 10231,0 тысяч тенге;
12) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме – 3168,0 тысяч тенге;
13) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме – 1330,0 тысяч тенге;
14) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме – 7359,0 тысяч тенге;
15) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ в сумме – 1273,0 тысяч тенге;
16) доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ в сумме – 1797,0 тысяч тенге;
17) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы в сумме – 12000,0 тысяч тенге;
18) на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме – 959558,0 тысяч тенге.

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Торғай ауылын сумен жабдықтауды реконструкциялауға – 34667,0 мың теңге сомасында.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарына бюджеттік кредиттер соммасын бөлу – 11362,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

3. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на реконструкцию водоснабжения села Торгай Джангельдинского района Костанайской области в сумме – 34667,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрено распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 11362,0 тысяч тенге.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі - 2149068,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 207 шешіміне 1-қосымша
Жангелдин ауданының 2019 жылға арналған аудандық бюджеті

5. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме - 2149068,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2018 года № 207
Районный бюджет Джангельдинского района на 2019 год

16456,7
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27376,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2700,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
3915,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17110,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
386479,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
251072,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251072,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
250632,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
440,0
2
Әлеуметтiк көмек
110895,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110895,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
66288,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7507,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
728,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4489,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2492,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29390,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
24512,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24512,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20056,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3116,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
56,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1284,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
66494,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4699,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4699,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

16456,7
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27376,4
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2700,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3915,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17110,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
386479,8
1
Социальное обеспечение
251072,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251072,0
005
Государственная адресная социальная помощь
250632,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
440,0
2
Социальная помощь
110895,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110895,3
002
Программа занятости
66288,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7507,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
728,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4489,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2492,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29390,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
24512,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24512,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20056,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3116,0
021
Капитальные расходы государственного органа
56,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1284,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
66494,8
1
Жилищное хозяйство
4699,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4699,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан