Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 140 "Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2018 жылғы 15 ақпандағы № 166 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 ақпанда № 7547 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 140 "Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7450 тіркелген, 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1930533,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 237356,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5849,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферт түсімдері бойынша – 1686828,0 мың теңге;
2) шығындар – 1965846,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6991,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10823,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3832,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -42304,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42304,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10823,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3832,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35313,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен
ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1989,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1192,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2651,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге 11210,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 140 "О районном бюджете Наурзумского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 15 февраля 2018 года № 166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 февраля 2018 года № 7547. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 140 "О районном бюджете Наурзумского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7450, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 1930533,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 237356,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5849,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1686828,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1965846,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6991,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10823,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3832,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -42304,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42304,1 тысячи тенге:
поступление займов – 10823,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3832,0 тысячи тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 35313,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 1989,0 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1192,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 2651,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 11210,0 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілерін және ассистенттерін енгізуге 4840,0 мың теңге сомасында;
нысаналы трансферттерді қайтару мынадай көлемдерде:
республикалық бюджетке 0,3 мың теңге сомасында:
облыстық бюджетке 25,3 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құру үшін 8167,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде қонысаударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін шығыстарды өтеуге 633,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсiпкерлiктi дамыту Бағдарламасы шеңберiнде еңбек нарығында сұранысқа ие жұмысшы кадрларды қажетті мамандықтар мен дағдыларды, мобильді орталықтарда кадрларды оқытуды қоса алғанда қысқа мерзiмдi кәсiби даярлауға 5979,0 мың теңге сомасында;
"Өлеңді-Буревестник" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге 0-10 км 240181,0 мың теңге сомасында;
Әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 3010,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізуге 4565,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3168,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, аудандық
мәслихаттың хатшысы
Г. Әбенова
КЕЛІСІЛДІ
"Науырзым ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2018 жылғы 15 ақпандағы
№ 166 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 140 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 4840,0 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге:
в областной бюджет в сумме 25,3 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 8167,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 633,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы на сумму 5979,0 тысяч тенге;
на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Уленды-Буревестник" 0-10 км в сумме 240181,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 3010,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 4565,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге.".
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
Г. Абенова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 февраля 2018 года № 166
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 140
Бюджет Наурзумского района на 2018 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы