Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелерін кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатуға құқығы бар денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 192 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 шілдеде № 7959 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 17 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 03.02.2020 № 17 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 139-бабы 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2016 жылғы 6 сәуірдегі 46-бабына сәйкес Таран ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелерін кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатуға құқығы бар денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Таран ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 164 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін, аудандық бюджет қаражатының есебінен кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін белгіленетін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6469 тіркелген, 2016 жылғы 30 маусымда "Маяк" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Таран ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулысы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 28 июня 2018 года № 192. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 июля 2018 года № 7959. Утратило силу постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 3 февраля 2020 года № 17
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 03.02.2020 № 17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Тарановского района от 16 мая 2016 года № 164 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств районного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6469, опубликовано 30 июня 2016 года в районной газете "Маяк").
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата Тарановского района" обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы ресми жарияланғанынан кейін Таран ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Испергенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Таран аудандық
мәслихатының хатшысы
____________ С. Сапабеков
2018 жылғы 28 маусым
Әкімдіктің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 192 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшемелерін кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатуға құқығы бар денсаулық, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1. мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшысының орынбасары;
2. бөлімшенің басшысы, клиникалық және параклиникалық бөлімшенің меңгерушісі;
3. барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4. акушер;
5. диеталық мейіргер;
6. тіс дәрігері (дантист);
7. мейірбике (мейіргер);
8. қоғамдық денсаулық сақтау маманы (статистик);
9. зертханашы (медициналық);
10. провизор (фармацевт);
11. психолог маман;
12. рентген зертханашысы;
13. әлеуметтік қызметкер;
14. фельдшер;
15. медициналық тіркеуші;
Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
16. аудандық Халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
17. аудандық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
18. әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
19. әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
20. жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы;
21. қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
22. психоневрологиялық аурулары бар балаларды және 18 жастан асқан мүгедектерді күту жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
Білім мамандарының лауазымдары:
23. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
24. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның: шағын жинақталған мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымының, әдістемелік кабинеттің (орталық) басшысы;
25. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
26. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның кітапхана басшысы (меңгерушісі);
27. мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-дефектолог, мұғалім-логопед, бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Тарановского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Испергенов
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь
районного маслихата
___________ С. Сапабеков
28 июня 2018 года
Приложение
к постановлению акимата
от 28 июня 2018 года
№ 192
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки
Должности специалистов здравоохранения:
1. руководитель и заместитель руководителя государственного казенного предприятия;
2. руководитель отделения, заведующий клиническим и параклиническим подразделением;
3. врачи всех специальностей;
4. акушер (ка);
5. диетическая сестра;
6. зубной врач (дантист);
7. медицинская(-ий) сестра (брат);
8. специалист общественного здравоохранения (статистик);
9. лаборант (медицинский);
10. провизор (фармацевт);
11. специалист психолог;
12. рентгенолаборант;
13. социальный работник;
14. фельдшер;
15. медицинский регистратор.
Должности специалистов социального обеспечения:
16. руководитель центра занятости населения района;
17. заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения;
18. специалист по социальной работе;
19. консультант по социальной работе;
20. специалист структурного подразделения центра (службы) занятости;
21. социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
22. социальный работник по уходу за детьми-инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями.
Должности специалистов образования:
23. руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
24. руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы, дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра);
25. заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
26. руководитель (заведующий) библиотеки государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
27. учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, в том числе учитель-дефектолог, учитель-логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки;

28. әлеуметтік педагог;
29. қосымша білім беретін педагог;
30. педагог-психолог;
31. ұйымдастырушы педагог;
32. зертханашы;
33. психолог;
34. тәрбиелеуші;
35. музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің);
36. тәлімгер;
37. әдіскер (негізгі қызметтердің);
38. мейірбике;
39. логопед;
40. емдәмдік мейірбике;
41. дене тәрбиесі нұсқаушысы (негізгі қызметтердің);
42. хореограф (негізгі қызметтердің);
43. кітапханашы;
Мәдениет мамандарының лауазымдары:
44. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
45. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
46. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік жетекшісі;
47. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның концерттік зал меңгерушісі (басшысы);
48. музыкалық жетекші;
49. барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
50. хореограф;
51. дыбыс режиссері;
52. режиссер;
53. қоюшы режиссер;
54. аккомпаниатор;
55. концертмейстр;
56. мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
57. кітапханашы;
58. библиограф;
59. редактор (негізгі қызметтер);
60. барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
61. қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі;
Спорт мамандарының лауазымдары:
62. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
63. аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
64. әдіскер;
65. жаттықтырушы-оқытушы;
66. медициналық бике;
Ветеринария мамандарының лауазымдары:
67. мал дәрігері;
68. ветеринарлық фельдшер.

28. социальный педагог;
29. педагог дополнительного образования;
30. педагог-психолог;
31. лаборант;
32. психолог;
33. воспитатель;
34. музыкальный руководитель (основных служб);
35. вожатый;
36. методист (основных служб);
37. методист методического кабинета;
38. медицинская сестра;
39. логопед;
40. диетическая сестра;
41. инструктор по физической культуре (основных служб);
42. хореограф (основных служб);
43. библиотекарь.
Должности специалистов культуры:
44. руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
45. заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
46. художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
47. заведующий (руководитель) концертным залом государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
48. музыкальный руководитель;
49. художники всех наименований (основных служб);
50. хореограф;
51. звукорежиссер;
52. режиссер;
53. режиссер-постановщик;
54. аккомпаниатор;
55. концертмейстер;
56. культорганизатор (основных служб);
57. библиотекарь;
58. библиограф;
59. редактор (основных служб);
60. методист всех наименований (основных служб);
61. учителя казахского, русского, английского языков.
Должности специалистов спорта:
62. руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
63. заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
64. методист;
65. тренер-преподаватель;
66. медицинская сестра.
Должности специалистов ветеринарии:
67. ветеринарный врач;
68. ветеринарный фельдшер.