Мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 166 "Ұзынкөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 16 қарашадағы № 238 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 қарашада № 8108 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 166 "Ұзынкөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7439 болып тіркелген, 2018 жылдың 16 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2676129,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 560486,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9142,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2490,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2104011,2 мың теңге;
2) шығындар – 2699191,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7988,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18037,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 10049,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31049,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31049,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 10932,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы интернетке қосуға 16131,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде оралмандар және қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарын өтеуге 1266,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуды 7911,4 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 13 декабря 2017 года № 166 "О районном бюджете Узункольского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 16 ноября 2018 года № 238. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 ноября 2018 года № 8108. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 13 декабря 2017 года № 166 "О районном бюджете Узункольского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7439, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2676129,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 560486,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9142,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2490,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2104011,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2699191,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7988,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18037,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10049,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31049,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31049,8 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 10932,0 тысячи тенге;
подключение организаций образования к высокоскоростному интернету в сумме 16131,0 тысяча тенге.
возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1266,0 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных учебных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы в сумме 7911,4 тысяч тенге;

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге 128112,2 мың теңге сомасында;
аудандық мәдениет Үйі ғимаратын күрделі жөндеуге 50000,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу және қазып салуға 1689,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 4048,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
мүйізді ірі қара малының нодулярлы дерматитке қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 2497,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұн бойынша кітаптар сатып алуға 9945,5 мың теңге сомасында;
IT сыныптарының қосымша білім беретін педагогтарға жалақы төлеуге 243,1 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 3008,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 16569,0 мың теңге сомасында;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2500,0 мың теңге сомасында;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 4680,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген шығыстар сомасын өтеуге 53800,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 3164,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер 18037,5 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы Н. Булатов
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Бараншина
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін
уақытша атқарушы
____________ Г. Бобрешова

средний ремонт автомобильных дорог районного значения в сумме 128112,2 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания районного Дома культуры в сумме 50000,0 тысяч тенге;
установление и пропашку административных границ в сумме 1689,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 4048,0 тысяч тенге;
утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 2497,0 тысяч тенге;
приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 9945,5 тысяч тенге;
заработную плату педагогам дополнительного образования IT классов в сумме 243,1 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 3008,0 тысяч тенге;
развитие рынка труда в сумме 16569,0 тысяч тенге;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 2500,0 тысяч тенге;
доплату за квалификацию педогогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме 4680,0 тысяч тенге;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов в сумме 53800,0 тысяч тенге;
реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 3164,0 тысячи тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 18037,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной сессии Н. Булатов
Секретарь районного маслихата А. Бараншина
"СОГЛАСОВАНО"
Временно исполняющая
обязанности руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики
и бюджетного планирования
Узункольского района"
_____________ Г. Бобрешова