2018 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 95/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 наурызда № 5936 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2018 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерiнің тізбесі және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмм, литр) арналған субсидиялар нормалары бекітілсін.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д.С. Махажановқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Ұ. Жазылбек
Павлодар облысы әкімдігінің
2018 жылғы "15" наурыздағы
№ 95/2 қаулысымен
бекітілген
2018 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі
және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына
(килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары
Р/с №
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерi
Тыңайтқыштағы пәрменді заттар құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидиялардың нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азоттық тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N-34,4
тонна
36000
Аммиакты селитра
Б маркалы аммиакты селитра
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30800
Аммоний сульфаты-жанама өнім
N-21
Кристалдық аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Б маркалы карбамид
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыштар КАС
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42500
Сұйық азот тыңайтқыштары (КАС)
N-32
КАС-32 маркалы сұйық азот тыңайтқыштары
N-32
Сұйық азот тыңайтқыштары (КАС)
N аммонийлы-6,8,
N нитратты-6,8,
N амидты-13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна

Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 2018 год
Постановление акимата Павлодарской области от 15 марта 2018 года № 95/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 марта 2018 года № 5936
В соответствии Правилами субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305, акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2018 год.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Махажанова Д.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Ұ. Жазылбек
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "15" марта 2018 года № 95/2
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну
(килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2018 год
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N-34,4
тонна
36000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
30800
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка
КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный-6,8,
N нитратный-6,8,
N амидный-13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна

18700
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Шилісай кен орнының форфоритті концентраты мен ұны
P-17
тонна
12385
А, Б, В маркалы Жоғарғыкаманың фосфорит ұны
P2O5-23-25
7
"Супрефос-NS" азот- күкірт құрамды супрефос
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
9
Электролитты хлорлы калий
KCl-68, K20-43
тонна
55000
Хлорлы калий
K2O-60
10
Тазартылған күкірт қышқылды калий (калий сульфаты)

18700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна
12385
Фосфоритная мука Верхнекамская марки А, Б, В
P2O5-23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
тонна
55000
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный

K2O-50
тонна
130000
Агрохимикат калий Сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3-45
Күрделі тыңайтқыштар
11
NPK 15:15:15 маркалы нитроаммофоска
N-15, P-15, K-15
тонна
59000
15:15:15 маркалы азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқышы: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
NPK 16:16:16 маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
10:26:26 маркалы азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Кешенді азот-фосфор-калийлі минералды тыңайтқыш (NPK тыңайтқыш қоспалары)
N-16, P-16, K-16

K2O-50
тонна
130000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3-45
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16

N-12, P-61
тонна
190000
Жемшөптік моноаммонийфосфат
28
Агрохимикатмонокалий фосфат
P-52, K-34
тонна
340000
Монокалий фосфат
P-52, K-34
Krista MKP тыңайтқышы (монокалий фосфат)
P2O-52, K20-34
Микротыңайтқыштар
29
"МЭРС" микротыңайтқышы" құрамында микроэлементтері бар қоректендіретін ерітінділер
фитоқосылыс Fe-2,5, фитоқосылыс Mo-2,0, фитоқосылыс Cu-1,0, фитоқосылыс Zn-2,5, фитоқосылыс Mn- 1,0, фитоқосылыс Сo-0,5, фитоқосылыс B-0,5
литр
5000
30
Кальций нитраты Yara Liva Calcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
112000
31
Минералды тыңайтқыш Kristalon Special
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб-9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350000
Минералды тыңайтқыш Kristalon Red
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1,
P2O5-12, K2O-36, MgO-1,
SO3-2,5, B-0,025, Cu-0,01,
Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералды тыңайтқыш Kristalon Yellow
N-13, NH4-8,6, NO3-4,4,
P2O5-40, K2O-13, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минералды тыңайтқыш Kristalon Cucumber
N-14, NO3-7, Nкарб-7,
P2O5-11, K2O-31, MgO-2,5, SO3-5, B-0,02, Cu-0,01,
Fe-0,15, Mn-0,1, Zn-0,01,
Mo-0,002
тонна
32
Yara Vita Rexolin D12, Темір хелаты DTPA тыңайтқышы
Fe-11,6
килограмм
1744,5
Yara Vita Rexolin Q40, Темір хелаты EDDHA тыңайтқышы
Fe-6
килограмм
"Хелат Fe-13" ультрамаг маркасы
Fe-13
килограмм
33
Yara Vita Rexolin Zn15, Цинк хелаты EDTA тыңайтқышы
Zn-14,8
килограмм

N-12, P-61
тонна
190000
Моноаммонийфосфат кормовой
28
Агрохимикатмонокалий фосфат
P-52, K-34
тонна
340000
Монокалий фосфат
P-52, K-34
Удобрение Krista MKP (монокалий фосфат)
P2O-52, K20-34
Микроудобрения
29
Растворы микроэлементсодержащие питательные "Микробиоудобрения "МЭРС"
фитосоедение Fe-2,5, фитосоедение Mo-2,0, фитосоедение Cu-1,0, фитосоедение Zn-2,5
фитосоедение Mn-1,0,
фитосоедение Сo-0,5, фитосоедение B-0,5
литр
5000
30
Нитрат кальция Yara Liva Calcinit
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
112000
31
Минеральное удобрение Kristalon Special
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб-9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
350000
Минеральное удобрение Kristalon Red
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Yellow
N-13, NH4-8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13,
B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber
N-14, NO3-7, Nкарб-7,
P2O5-11, K2O-31, MgO-2,5, SO3-5, B-0,02, Cu-0,01,
Fe-0,15, Mn-0,1, Zn-0,01, Mo-0,002
тонна
32
Удобрение Yara Vita Rexolin D12, Хелат железа DTPA
Fe-11,6
килограмм
1744,5
Удобрение Yara Vita Rexolin Q40, Хелат железа EDDHA
Fe-6
килограмм
Ультрамаг марки "Хелат Fe-13"
Fe-13
килограмм
33
Удобрение Yara Vita Rexolin Zn15, Хелат цинка EDTA
Zn-14,8
килограмм

2500
51
Millerplex тыңайтқышы
N-3, P205-3, K20-3, теңіз балдырларының сіріндісі
литр
4200
52
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Старт" маркасы
аминоқышқылдары -5,5, полисахаридтер-7,0,N-4,5, Р2О5-5,0, К2О- 2,5, MgO-1,0,
Fe-0,2, Mn-0,2, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,1, Mo-0,01
литр
2912,5
53
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Универсал" маркасы
аминоқышқылдары-10,0,
N-6,0, К2О-3,0, SO3-5,0
литр
2600
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Рост" маркасы
аминоқышқылдары-4,0, N-4,0, Р2О5-10,0, SO3-1,0, MgO-2,0, Fe-0,4, Mn-0,2, Zn-0,2, B-0,1
литр
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Зерновой" маркасы
аминоқышқылдары-7,0, N-5,5, Р2О5-4,5, К2О-4,0, SO3-2,0, MgO-2,0, Fe-0,3, Mn-0,7,
Zn-0,6, Cu-0,4, B-0,2, Mo-0,02, Co-0,02
литр
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Масличный" маркасы
аминоқышқылдары-6,0,
N-1,2, SO3-8,0, MgO-3,0, Fe-0,2, Mn-1,0, Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,7, Mo-0,04, Co-0,02
литр
Органо-минералды тыңайтқыш Биостим "Свекла" маркасы
аминоқышқылдары-6,0,
N-3,5, SO3-2,0, MgO-2,5, Fe-0,03, Mn-1,2, Zn-0,5, Cu-0,03, B-0,5, Mo-0,02
литр
54
Фертигрейн старт (Fertigrain Start)
N-3
литр
1900
55
Фертигрейн Фолиар (FERTIGRAIN FOLIAR)
N-5, Zn-0,75, Mn-0,5, B-0,1, Fe-0,1, Cu-0,1, Mo-0,02,
Co-0,01
литр
1900
56
Текамин Райз
(TECAMIN RAIZ)
N-5,5, K2O-1,0, Fe-0,5, Mn-0,3, Zn-0,15, Cu-0,05
литр

2500
51
Удобрение Millerplex
N-3, P205-3, K20-3, экстракт морских водорослей
литр
4200
52
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Старт"
аминокислоты-5,5, полисахариды-7,0,
N-4,5, Р2О5-5,0, К2О-2,5, MgO-1,0, Fe-0,2, Mn-0,2,
Zn-0,2, Cu-0,1, B-0,1,
Mo-0,01
литр
2912,5
53
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Универсал"
аминокислоты-10,0, N-6,0, К2О-3,0, SO3- 5,0
литр
2600
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Рост"
аминокислоты-4,0, N-4,0, Р2О5-10,0, SO3-1,0, MgO-2,0, Fe-0,4, Mn-0,2, Zn-0,2,
B-0,1
литр
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Зерновой"
аминокислоты-7,0, N-5,5, Р2О5-4,5, К2О-4,0, SO3-2,0,
MgO-2,0, Fe-0,3, Mn-0,7,
Zn-0,6, Cu-0,4, B-0,2,
Mo-0,02, Co-0,02
литр
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Масличный"
аминокислоты-6,0, N-1,2, SO3-8,0, MgO-3,0, Fe-0,2, Mn-1,0, Zn-0,2, Cu-0,1,
B-0,7, Mo-0,04, Co-0,02
литр
Органо-минеральное удобрение Биостим марки "Свекла"
аминокислоты-6,0, N-3,5, SO3-2,0, MgO-2,5, Fe-0,03, Mn-1,2, Zn-0,5, Cu-0,03,
B-0,5, Mo-0,02
литр
54
Фертигрейн старт (Fertigrain Start)
N-3
литр
1900
55
Фертигрейн Фолиар (FERTIGRAIN FOLIAR)
N-5, Zn-0,75, Mn-0,5,
B-0,1, Fe-0,1, Cu-0,1,
Mo-0,02, Co-0,01
литр
1900
56
Текамин Райз
(TECAMIN RAIZ)
N-5,5, K2O-1,0, Fe-0,5,
Mn-0,3, Zn-0,15, Cu-0,05
литр

фосфор (P2O5)-18%, калий (K2O)-16%, (Р және К калий фосфиты КН2РО3 формасында), салицил қышқылы, бетаины
литр
2750
153
"Белый жемчуг" сұйық гуминді тыңайтқышы
органикалық зат-46,5 г/л, гумин қышқылы-38,9 г/л, фульво қышқылы-7,6,
N-0,14г/л, P2O5-16,7 г/л,
K2O-29,8 г/л, Fe-312 мг/л, CaO-5670 мг/л, MgO-671 мг/л, Co-0,051 мг/л, Zn-0,23 мг/л, Cu-0,30,мг/л, Mn-31,4 мг/л, Mo-0,10 мг/л, Si2O-631 мг/л, құрғақ қалдық – 84 г/л,
күл – 55,8 %, pH-7,2 бірлік
литр

фосфор (P2O5) -18%, калий (K2O)-16%, (Р и К в форме фосфита калия-КН2РО3), салициловая кислота, бетаины
литр
2750
153
Жидкое гуминовое удобрение "Белый жемчуг"
органическое вещество-46,5 г/л, гуминовые кислоты-38,9 г/л, фульво кислоты-7,6,
N-0,14г/л, P2O5-16,7 г/л, K2O-29,8 г/л, Fe-312 мг/л, CaO-5670 мг/л,
MgO-671 мг/л,
Co-0,051 мг/л, Zn-0,23 мг/л, Cu-0,30,мг/л, Mn-31,4 мг/л, Mo-0,10 мг/л, Si2O-631 мг/л, сухой остаток – 84 г/л,
зола – 55,8 %,
pH-7,2 единица
литр