Павлодар қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 1376/27 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 6206 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Павлодар қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Павлодар қаласындағы қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Павлодар облысының Полиция департаменті Павлодар қаласының Полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) осы қаулыны іске асыру мақсатында тиісті іс-шаралардың өткізуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң аппарат басшысы С. Қ. Ермекбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Ә. Күмпекеев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің Павлодар облысының
Полиция департаменті
Павлодар қаласының
Полиция басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы Б. Байбуринов
2018 жылғы "27" желтоқсан
Павлодар қаласы әкімдігінің
2018 жылғы "28" желтоқсан
№ 1376/27 қаулысына
қосымша
Павлодар қаласында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге
қатысатын азаматтарды көтермелеудiң түрлерi мен тәртiбi,
сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерi
1. Азаматтарды көтермелеудiң түрлерi:
1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйлықақы беру;
4) өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы орган айқындайтын өзге де шаралар болып табылады.
2. Азаматтарды көтермелеудiң тәртiбi:
1) қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу жөнiндегi қалалық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) қарайды;
2) қоғамдық тәртiптi сақтауға белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынысты (қолдау хат) Комиссияның қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Павлодар облысының Полиция департаменті Павлодар қаласының Полиция басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Павлодар қаласының ПБ) енгiзедi;

Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Павлодаре
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 28 декабря 2018 года № 1376/27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2018 года № 6206
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и с подпунктом 3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Павлодаре, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление полиции города Павлодара Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить проведение соответствующих мероприятий в целях реализации настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Ермекбаева С. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Кумпекеев
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Управление полиции города Павлодара
Департамента полиции
Павлодарской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан" Б. Байбуринов
"27" декабря 2018 года
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара от "28"
декабря 2018 года № 1376/27
Виды и порядок поощрений граждан, а также размер денежного вознаграждения,
участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Павлодаре
1. Виды поощрений граждан:
1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии;
4) иные меры, определяемые местным исполнительным органом в пределах своей компетенции.
2. Порядок поощрений граждан:
1) вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются городской комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка (далее - Комиссия);
2) представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Управление полиции города Павлодара Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее - УП города Павлодара);

3) комиссия қабылдайтын шешiм көтермелеу үшiн негiз болып табылады;
4) Павлодар қаласының ПБ ақшалай сыйақыны төлеудi облыстық бюджет қаражаты есебiнен жүргiзедi;
5) қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу шараларын Павлодар қаласының ПБ салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
Ақшалай сыйақының мөлшері 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспауы қажет.

3) основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией;
4) выплата денежного вознаграждения производится УП города Павлодара за счет средств областного бюджета;
5) меры поощрения гражданам, участвующих в охране общественного порядка осуществляется УП города Павлодара в торжественной обстановке.
Размер денежного вознаграждения не должен превышать 10-кратного месячного расчетного показателя.