Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 275/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 6215 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Май ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысы Ішкі істер департаментінің Май аудандық Ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) осы қаулыны іске асыру мақсатында тиісті іс-шараларды өткізуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы Т. Сарин
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
Павлодар облысы
Ішкі істер департаментінің
Май аудандық Ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесі бастығы Н. М. Қаббасов
2018 жылғы "29" желтоқсан
Май ауданы
әкімдігінің 2018
жылғы "29" желтоқсандағы
№ 275/12 қаулысына
қосымша
Май ауданында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды
көтермелеудің түрлерi мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Азаматтарды көтермелеудің түрлерi:
1) құрмет грамотасы;
2) алғыс хат;
3) ақшалай сыйақы;
4) құнды сыйлық.
2. Азаматтарды көтермелеудің тәртібі:
1) қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды;
2) қоғамдық тәртіпті сақтауға белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынысты (қолдау хат) Комиссияның қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысы Ішкі істер департаментінің Май аудандық Ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Май аудандық ІІБ) енгізеді;

О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
Постановление акимата Майского района Павлодарской области от 25 декабря 2018 года № 275/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2018 года № 6215
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и с подпунктом 3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Майском районе, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел внутренних дел Майского района Департамента внутренних дел Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить проведение соответствующих мероприятий в целях реализации настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района Т. Сарин
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Майского района
Департамента внутренних дел
Павлодарской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан" Н. М. Каббасов
"29" декабря 2018 года
Приложение
к постановлению акимата
Майского района от "29"
декабря 2018 года № 275/12
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан,
участвующих в обеспечении общественного порядка в Майском районе
1. Виды поощрений граждан:
1) почетная грамота;
2) благодарственное письмо;
3) денежное вознаграждение;
4) ценный подарок.
2. Порядок поощрений граждан:
1) вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка (далее - Комиссия);
2) представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии Государственным учреждением "Отдел внутренних дел Майского района Департамента внутренних дел Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – ОВД Майского района);

3) комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады;
4) Май аудандық ІІБ ақшалай сыйақыны төлеуді және құнды сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргізеді;
5) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға құрмет грамотасын, алғыс хатын, ақшалай сыйақы, құнды сыйлықтар беруді Май аудандық ІІБ жүзеге асырады.
3. Ақшалай сыйақы мөлшері мен құнды сыйлықтың бағасы 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспауы қажет.

3) основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией;
4) выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится ОВД Майского района за счет средств областного бюджета;
5) вручение почетной грамоты, благодарственного письма, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется ОВД Майского района.
3. Размер денежного вознаграждения и стоимость ценного подарка не должны превышать 10-кратного месячного расчетного показателя.