2019 - 2021 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджет туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 44/215 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 6191 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019 - 2021 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 844 778 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 679 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 093 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 108 539 мың теңге;
2) шығындар – 6 874 239 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 970 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 97 994 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 431 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 431 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 51/231 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2019 № 56/251 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.09.2019 № 59/260 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2019 № 62/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2019 жылға арналған резерві 8 640 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 22.11.2019 № 62/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2019 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде – 2 986 604 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2019 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 511 475 мың теңге, оның ішінде:
Григорьевка – 55 290 мың теңге;
Заря – 50 517 мың теңге;
Кеңес – 65 605 мың теңге;
Красноармейка – 58 377 мың теңге;

О Павлодарском районном бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 24 декабря 2018 года № 44/215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2018 года № 6191
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 844 778 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 679 902 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 093 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 244 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 108 539 тысяч тенге;
2) затраты – 6 874 239 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 970 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 97 994 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 431 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 431 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 29.03.2019 № 51/231 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.06.2019 № 56/251 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.09.2019 № 59/260 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.11.2019 № 62/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 8 640 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 22.11.2019 № 62/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета – 2 986 604 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 511 475 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 55 290 тысяч тенге;
Заринский – 50 517 тысяч тенге;
Кенесский – 65 605 тысяч тенге;
Красноармейский – 58 377 тысяч тенге;

Луганск – 28 463 мың теңге;
Мичурин – 49 755 мың теңге;
Рожденственка – 73 938 мың теңге;
Чернорецк – 62 180 мың теңге;
Черноярка – 67 350 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 517 221 мың теңге, оның ішінде:
Григорьевка – 55 953 мың теңге;
Заря – 51 123 мың теңге;
Кеңес – 65 886 мың теңге;
Красноармейка – 59 078 мың теңге;
Луганск – 28 920 мың теңге;
Мичурин – 50 352 мың теңге;
Рожденственка – 74 825 мың теңге;
Чернорецк – 62 926 мың теңге;
Черноярка – 68 158 мың теңге.
6. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2021 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 550 837 мың теңге, оның ішінде:
Григорьевка – 59 982 мың теңге;
Заря – 54 804 мың теңге;
Кеңес – 70 630 мың теңге;
Красноармейка – 63 332 мың теңге;
Луганск – 31 002 мың теңге;
Мичурин – 53 977 мың теңге;
Рожденственка – 76 588 мың теңге;
Чернорецк – 67 457 мың теңге;
Черноярка – 73 065 мың теңге.
7. 2019 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Ауыл және ауылдық округтердің 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2019 жылға трансферттер сомаларын бөлу көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округ бюджеттеріне берілетін трансферттер келесі көлемінде ескерілсін:
104 410 мың теңге - кейбір санаттардағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне жалақыны көтеруге;
63 345 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын жөндеуге;
13 623 мың теңге – Черноярка ауылдық округіндегі спорт саласындағы шығындарға;
2 721 мың теңге – мемлекеттік органдарда күрделі сипаттағы шығындарға;
32 145 мың теңге – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
10 487 мың теңге – білім беру саласындағы ағымдағы сипаттағы шығындарға;
554 мың теңге – Кеңес ауылдық округінде мәдениет саласындағы күрделі сипаттағы шығындарға;
10 170 – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 51/231 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2019 № 56/251 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.09.2019 № 59/260 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2019 № 62/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі шешімдерімен.

Луганский – 28 463 тысячи тенге;
Мичуринский – 49 755 тысяч тенге;
Рождественский – 73 938 тысяч тенге;
Чернорецкий – 62 180 тысяч тенге;
Черноярский – 67 350 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 517 221 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 55 953 тысяч тенге;
Заринский – 51 123 тысяч тенге;
Кенесский – 65 886 тысяч тенге;
Красноармейский – 59 078 тысяч тенге;
Луганский – 28 920 тысяч тенге;
Мичуринский – 50 352 тысяч тенге;
Рождественский – 74 825 тысяч тенге;
Чернорецкий – 62 926 тысяч тенге;
Черноярский – 68 158 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 550 837 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 59 982 тысяч тенге;
Заринский – 54 804 тысяч тенге;
Кенесский – 70 630 тысяч тенге;
Красноармейский – 63 332 тысяч тенге;
Луганский – 31 002 тысяч тенге;
Мичуринский – 53 977 тысяч тенге;
Рождественский – 76 588 тысяч тенге;
Чернорецкий – 67 457 тысяч тенге;
Черноярский – 73 065 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4.
8. Утвердить бюджетные программы сельских округов и сел на 2019 год согласно приложению 5.
9. Утвердить на 2019 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
10. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2019 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
104 410 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
63 345 тысяч тенге – на проведение ремонта внутрипоселковых дорог;
13 623 тысяч тенге - на расходы в сфере спорта в Черноярском сельском округе;
2 721 тысяч тенге – на расходы капитального характера в государственных органах;";
32 145 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере жилищно-коммунального хозяйства;";
10 487 тысяч тенге – на расходы текущего характера в сфере образования;";
554 тысяч тенге – на расходы капитального характера в сфере культуры в Кенесском сельском округе;
10 170 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 29.03.2019 № 51/231 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.06.2019 № 56/251 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.09.2019 № 59/260 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.11.2019 № 62/274 (вводится в действие с 01.01.2019).

11. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
12. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер ескерілсін.

11. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
12. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, учесть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

008
Елдi мекендердің көшелерiн жарықтандыру
Заңғар ауылдық округі әкiмiнiң аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлді, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Ольгинка ауылы әкімнің аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
Шақат ауылдық округi әкімінің аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

008
Освещение улиц населенных пунктов
Аппарат акима Зангарского сельского округа
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Аппарат акима села Ольгинка
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Аппарат акима Шакатского сельского округа
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
Павлодар аудандық
мәслихатының 2018
жылғы 24 желтоқсандағы
№ 44/215 шешіміне
6-қосымша
2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына трансферттер сомаларын бөлу
(өзгерістермен)
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 51/231 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Р/с №
Ауыл және ауылдық округтердің атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Ефремовка ауылдық округі

003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Приложение 6
к решению Павлодарского
районного маслихата от 24
декабря 2018 года № 44/215
Распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год
(с изменениями)
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 29.03.2019 № 51/231 (вводится в действие с 01.01.2019).
№ п/п
Наименование сельских округов и сел
Сумма (тысяч тенге)
1
Ефремовский сельский округ