2019-2021 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджет бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қаңтарда № 5188 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 234 398,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 328 074,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 149 617 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 499 741 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 235 664,7 мың теңге;
2) шығындар – 35 143 165,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 908 767,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 1 908 767,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 409 676,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 677 325,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 176 416,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.08.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 23.10.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 09.12.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;

Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2019-2021 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2019 года № 5188
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 234 398,2 тысячи тенге:
налоговые поступления – 13 328 074,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 149 617 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 499 741 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 16 235 664,7 тысяч тенге;
2) затраты – 35 143 165,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 908 767,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 908 767,3 тысяч тенге:
поступление займов – 4 409 676,4 тысяч тенге;
погашение займов – 2 677 325,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 176 416,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28.08.2019 № 1 (вводится в действие 01.01.2019); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23.10.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 09.12.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налогов на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;

3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығынан;
5) мыналарға акциздерден:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
7) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы – аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан;
8) тіркелген салықтан;
9) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
облыстық маңызы бар қала бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
2) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;

3) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
4) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения села, поселка;
5) акцизов:
на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
на пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) платы за пользование земельными участками;
7) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
8) фиксированного налога;
9) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть в городском бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
2) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;

3) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
4) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
5) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
7) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
8) ақпараттық жұмысына;
9) жалақыны жартылай субсидиялауға;
10) көшуге арналған субсидиялар беруге;
11) жастар практикасына;
12) тұрғын үйді жалға беруге (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
13) жұмыс берушілерге арналған субсидияларына;
14) жаңа бизнес-идеяларды іске асырғаны үшін қоныс аударушыларға арналған гранттарына;
15) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
16) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге;
17) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
18) ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге;
19) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
20) Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
21) Жуков көшесінде 79 пәтерлі №3 тұрғын үйді салуға;
22) "Береке" ықшам ауданында 100 пәтерлі тұрғын үй салуға (түзетуге);
23) "Береке-2" ықшам ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым дамытуға және орнатуға (ТМ-1 (ТК-1-10) және ТМ-3 (УН-3-12а) арасында 2ДУ800 мм резервтелген жалғастырғышты салуға);
24) "Жас өркен" ықшам ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және орнатуға (ПС 110/10кВ ЛЭП 110 кВ салуға);
25) КСС-3-тен өздігінен ағатын коллекторды өшіру камерасына дейін ф500 мм сорғы коллекторын қайта құруға;
26) М.Жұмабаев көшесі, 91 мекен-жайында "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "NORTH RIVER" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі сауда - ойын-сауық орталығына РП-10/0,4 КВ блок-модульді трансформаторлық қосалқы станциясын салуға;
27) Я.Гашек қысқа көшесі, 1 мекен-жайындағы "Аспап" өндірістік кооперативінің макарон өнімдерін шығару цехына сумен қамту және кәріз сыртқы желілерін салуға;

3) доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
4) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
5) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
6) доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
7) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
8) информационную работу;
9) частичное субсидирование заработной платы;
10) предоставление субсидий на переезд;
11) молодежную практику;
12) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
13) субсидии работодателям;
14) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
15) выплату государственной адресной социальной помощи;
16) внедрение консультантов по социальной работе в центрах занятости населения;
17) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
18) оказание услуг специалиста жестового языка;
19) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
20) обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
21) строительство 79 квартирного жилого дома № 3 по улице Жукова;
22) строительство 100- квартирного жилого дома в микрорайоне "Береке" (корректировка);
23) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне "Береке-2" (строительство резервирующей перемычки 2ДУ 800 мм между ТМ-1 (ТК-1-10) и ТМ-3 (УН-3-12а);
24) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Жас-Оркен" (строительство ПС 110/10 кВ. ЛЭП 110 кВ);
25) реконструкция напорного коллектора ф 500 мм от КНС-3 до камеры гашения самотечного коллектора;
26) строительство блочно-модульной трансформаторной подстанции РП-10/0,4 КВ к торгово-развлекательному центру товарищества с ограниченной ответственностью "NORTH RIVER" в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"" по адресу улица М. Жумабаева, 91;
27) строительство наружных сетей водоснабжения и канализации к цеху по производству макаронных изделий Производственного кооператива "Аспап" по адресу проезд Я.Гашека 1;

28) Яков Степанович Побелянский атындағы көшесінен Караванная көшесіне дейін Панфилов көшесінде ашық нөсер кәрізін қайта құруға;
29) Яков Степанович Побелянский атындағы көшесінен Караванная көшесіне дейін Украинская көшесінде ашық нөсер кәрізін қайта құруға;
30) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
31) білім объектілерін күрделі жөндеуге.
Көрсетілген республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу 2019-2021 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және кредиттер түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) "Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі "Жас дарын" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорынының оранжереясы маңындағы аумақты жөндеуге;
3) мобильді орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
4) жеке меншік жұмыспен қамту агенттігіне;
5) "Береке" ықшам ауданында 100 пәтерлі тұрғын үй салуға (түзетуге);
6) облыстық маңызы бар қаланың бюджетіне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беруге;
7) "Солнечный-2" кенті инженерлік-коммункиациялық инфрақұрылымын дамытуға және орнатуға (1-кезек) (түзетуге);
8) "Береке-2" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және орнатуға (1 кезек);
9) "Береке-2" ықшам ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым дамытуға және орнатуға (ТМ-1 (ТК-1-10) және ТМ-3 (УН-3-12а) арасында 2ДУ800 мм резервтелген жалғастырғышты салуға);
10) "Жас өркен" ықшам ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және орнатуға (ПС 110/10кВ ЛЭП 110 кВ салуға);
11) "Береке-2" ықшам ауданында орамішілік инженерлік желілерді жобалауға (газбен қамтуға және аумақты абаттандыруға);
12) Жуков көшесі, 5Г бойында бес қабатты көп пәтерлі тұрғын үй салуға (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз);
13) жаңа тұрғын үй құрылысы орындарында тұрғын үйлерді салу бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
14) мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыруға;

28) реконструкция открытой ливневой канализации по адресу улица Панфилова, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная;
29) реконструкция открытой ливневой канализации по адресу улица Украинская, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная;
30) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
31) на капитальный ремонт объектов образования.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата об утверждении бюджета города Петропавловска на 2019-2021 годы.
6. Учесть в городском бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета, в том числе на:
1) приобретение и доставку учебников;
2) ремонт прилегающей территории к оранжерее Государственного Коммунального Казенного Предприятия "Школа искусств "Жас Дарын" Коммунального Государственного Учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска";
3) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
4) частные агентства занятости;
5) строительство 100 квартирного жилого дома в микрорайоне "Береке" (корректировка);
6) кредитование бюджета города областного значения на проектирование и (или) строительство жилья;
7) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка "Солнечный"-2 (1 очередь) (корректировка);
8) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Береке-2" (1 очередь);
9) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне "Береке-2" (строительство резервирующей перемычки 2ДУ 800 мм между ТМ-1 (ТК-1-10) и ТМ-3 (УН-3-12а);
10) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Жас-Оркен" (строительство ПС 110/10 кВ. ЛЭП 110 кВ);
11) проектирование внутриквартальных инженерных сетей микрорайона "Береке-2" (газоснабжение и благоустройство территории);
12) строительство пятиэтажного многоквартирного жилого дома по улице Жукова, 5Г (без внешних инженерных сетей и благоустройства);
13) разработка проектно-сметной документации по строительству жилых домов в местах новой жилищной застройки;
14) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;

15) азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үйді сатып алуға;
16) сумен қамту және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіге;
17) санитариясын қамтамасыз етуге;
18) абаттандыруға және көгалдандыруға;
19) КСС-3-тен өздігінен ағатын коллекторды өшіру камерасына дейін ф500 мм сорғы коллекторын қайта құруға;
20) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
21) автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
22) М.Жұмабаев көшесі, 91 мекен-жайында "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "NORTH RIVER" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі сауда - ойын-сауық орталығына РП-10/0,4 КВ блок-модульді трансформаторлық қосалқы станциясын салуға;
23) Я.Гашек қысқа көшесі, 1 мекен-жайындағы "Аспап" өндірістік кооперативінің макарон өнімдерін шығару цехына сумен қамту және кәріз сыртқы желілерін салуға;
24) Яков Степанович Побелянский атындағы көшесінен Караванная көшесіне дейін Панфилов көшесінде ашық нөсер кәрізін қайта құруға;
25) Яков Степанович Побелянский атындағы көшесінен Караванная көшесіне дейін Украинская көшесінде ашық нөсер кәрізін қайта құруға.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу 2019-2021 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы қалалық маслихаттың шешімін жүзеге асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 234 012 мың теңге көлемінде субвенция есепке алынсын.
8. Қалалық жергілікті атқарушы органының 2019 жылғы арналған резерві 162 404,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 23.10.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 09.12.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2019 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1-қосымшаға сәйкес қарастыру.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 14.03.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

15) приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
16) функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
17) обеспечение санитарии;
18) благоустройство и озеленение;
19) реконструкция напорного коллектора ф500 мм от КНС-3 до камеры гашения самотечного коллектора;
20) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
21) обеспечение функционирования автомобильных дорог;
22) строительство блочно-модульной трансформаторной подстанции РП-10/0,4 КВ к торгово-развлекательному центру товарищества с ограниченной ответственностью "NORTH RIVER" в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"" по адресу улица М.Жумабаева, 91;
23) строительство наружных сетей водоснабжения и канализации к цеху по производству макаронных изделий Производственного кооператива "Аспап" по адресу проезд Я.Гашека 1;
24) реконструкция открытой ливневой канализации по адресу улица Панфилова, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная;
25) реконструкция открытой ливневой канализации по адресу улица Украинская, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата об утверждении бюджета города Петропавловска на 2019-2021 годы.
7. Учесть в расходах городского бюджета на 2019 год субвенцию в объеме 234 012 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2019 год в сумме 162 404,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23.10.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 09.12.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 14.03.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019).

21 112,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
23 583,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 583,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 056,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 056,0
02
Қорғаныс
44 203,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 203,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
44 203,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
79 373,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79 373,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
79 373,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
8 572 251,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 415 761,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 198,0
003
Жалпы білім беру
5 509 509,0
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
181 534,0
006
Балаларға қосымша білім беру
309 817,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 215 005,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
73 495,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 993,0
023
Әдістемелік жұмыс
57 090,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
37 120,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
156 490,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
156 490,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
945 467,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
21 440,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 672,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

21 112,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
23 583,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
23 583,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
84 056,0
02
Оборона
44 203,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 203,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
44 203,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
79 373,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79 373,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
79 373,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
8 572 251,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 415 761,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
30 198,0
003
Общеобразовательное обучение
5 509 509,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
181 534,0
006
Дополнительное образование для детей
309 817,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 215 005,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
73 495,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 993,0
023
Методическая работа
57 090,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
37 120,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
156 490,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
156 490,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
945 467,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
21 440,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 672,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

Қалалық мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 1 шешiмiне 3-1-қосымша
2019 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстары
Ескерту. Шешім 3-1-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 14.03.2019 № 1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01

Приложение 3-1 к решению городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 1
Направление свободных остатков городского бюджета, сложившихся на 1 января 2019 года
Сноска. Решение дополнено приложением 3-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 14.03.2019 № 1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01