Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 "2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 23-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қазанда № 4914 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1, 5-тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 "2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4470 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Аққайың ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2990001,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 545193 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 12287,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 32926 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2399595 мың теңге;
2) шығындар - 3021875,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 29355 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 39682 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 10327 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 61229,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 61229,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 39682 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 10327 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 31874,8мың теңге.";
8 тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 338808 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде дамытуға 100000 мың теңге:";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту аясында іс-шараларды іске асыруына 15848 мың теңге, соның ішінде:
оралмандар мен қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу ) бойынша шығындарды өтеуге субсидия - 328 мың теңге;
мобильді оқу орталықтарында оқытуды қоса алғанда, жұмыс кадрларын еңбек нарығында талап ететін қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға - 15520 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 13 сентября 2018 года № 23-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 октября 2018 года № 4914
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4470, опубликовано 16 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 2990001,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 545193 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12287,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 32926 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2399595 тысяч тенге;
2) затраты - 3021875,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 29355 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 39682 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10327 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 61229,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61229,8 тысяч тенге:
поступление займов - 39682 тысяч тенге;
погашение займов - 10327 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 31874,8 тысяч тенге.";
в пункте 8:
первый абзац изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2018 год целевые трансферты в общей сумме 338808 тысяч тенге, в том числе на развитие 100000 тысяч тенге:";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) 15848 тысяч тенге на реализацию мероприятий в рамках развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
328 тысяч тенге - субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
15520 тысяч тенге - краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных учебных центрах;";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:

"16) білім беру ұйымдарына көмір сатып алуына 1235 мың теңге";
мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) "Қайырбек Оразов атындағы Аралағаш орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуіне 1500 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
ХХIII сессиясының төрағасы
Қ. Құрманбаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Мұқанов

"16) 1235 тысяч тенге на приобретение угля для организаций образования";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) 1500 тысяч тенге на изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Аралагашская средняя школа имени Кайырбека Оразова".";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
ХХIII сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
К. Курманбаев
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов

13 471
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
35 771
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9 059
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
362
023
Әдістемелік жұмыс
11 608
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 979
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 360
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
307 073
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 612
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 612
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 792
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
238 208
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
117 427
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 013
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
636
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
82 709
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 424
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 461
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 462
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
532
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
15 448
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 019
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
118 779
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 612
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
5 447
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

13 471
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
35 771
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 059
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
362
023
Методическая работа
11 608
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 979
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 360
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
307 073
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 612
005
Государственная адресная социальная помощь
23 612
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 792
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
238 208
002
Программа занятости
117 427
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 013
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
636
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
82 709
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 424
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 461
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 462
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
532
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
15 448
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 019
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
118 779
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 612
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
5 447
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах