Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 "2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 6-22-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қазанда № 4916 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6-15-1 "2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4475 болып тіркелді, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 792 484,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 810 489,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 936,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 503,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 965 556,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 746 902,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 416,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 112 966,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 550,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 59 290,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 59290,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -97123,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 97123,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 112 966,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 550,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -13707,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменения в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 сентября 2018 года № 6-22-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 октября 2018 года № 4916
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6-15-1 "Об Айыртауском районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4475, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 792 484,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 810 489,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 936,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 503,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 965 556,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 746 902,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 416,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 112 966,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 550,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 59 290,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 59 290,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -97123,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 97123,9 тысяч тенге:
поступление займов – 112 966,5 тысяч тенге;
погашение займов – 29 550,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 707,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

21 488,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 488,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 509,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 053,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 950,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
856,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
10 650,0
02
Қорғаныс
10 730,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 730,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 793,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 580,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
357,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500,0
04
Бiлiм беру
3 444 638,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 408 179,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 448,0
003
Жалпы білім беру
2 946 334,2
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
62 716,0
006
Балаларға қосымша білім беру
34 036,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
125 645,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 615,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 536,0
023
Әдістемелік жұмыс
8 630,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық -педагогикалық консультациялық көмек көрсету

21 488,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16 488,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 509,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 053,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 950,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
856,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
10 650,0
02
Оборона
10 730,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 730,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 793,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 580,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
357,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500,0
04
Образование
3 444 638,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 408 179,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 448,0
003
Общеобразовательное обучение
2 946 334,2
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
62 716,0
006
Дополнительное образование для детей
34 036,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
125 645,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 615,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 536,0
023
Методическая работа
8 630,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

171 709,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
111 801,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 189,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
63 318,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
37 716,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
578,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 688,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 363,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 325,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 579,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 537,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 600,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 977,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 465,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 641,0
008
Спорт объектілерін дамыту
10 000,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
2 641,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
172 110,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 483,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 483,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 738,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 738,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 970,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 021,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 749,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
109 919,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

171 709,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
111 801,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10 189,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
63 318,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
37 716,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
578,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 688,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 363,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 325,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
19 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 537,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 600,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 977,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 465,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 641,0
008
Развитие объектов спорта
10 000,0
011
Развитие объектов культуры
2 641,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
172 110,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 483,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 483,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 738,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 738,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 021,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 749,0
007
Капитальные расходы государственного органа
200,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
109 919,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии