Ақжар ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 12 ақпандағы № 24-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 1 наурызда № 4586 болып тіркелді
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Ақжар ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б.Закенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
Хатшысы А.Хоршат
2018 жылғы 12 ақпандағы № "24-1" Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының шешімімен бекітілді
Ақжар ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Ақжар ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы №15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы №11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы жоспардың 1 қосымшасына сәйкес;
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы жоспардың 2 қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы жоспардың 3 қосымшасына сәйкес;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Акжарскому району на 2018-2019 годы
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 февраля 2018 года № 24-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 1 марта 2018 года № 4586
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Акжарскому району на 2018-2019 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Акжарского районного
Маслихата
Северо-Казахстанской области Б.Закенов
Секретарь
Акжарского районного
Маслихата
Северо-Казахстанской области А.Хоршат
Утвержден решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 февраля 2018 года № "24-1"
План по управлению пастбищами и их использованию по Акжарскому району на 2018-2019 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Акжарскому району на 2018-2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы жоспардың 4 қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы жоспардың 5 қосымшасына сәйкес;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы жоспардың 7 қосымшасына сәйкес;
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Ақжар ауданда 12 ауылдық округтер, 24 ауылдық елді - мекендер орналасқан.
Ақжар ауданының жалпы көлемі 804 317 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер - 371 886 гектар.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 482 616 гектар;
елді мекен жерлері – 82 410 гектар;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 4 779 гектар;
су қорының жерлері – 10 114 гектар;
орман қоры – 3 586 гектар;
қордағы жерлер – 220 812 гектар.
Ауданның ауа райы аздаған жауын шашынымен, ұзақ қысымен және ыстық жазымен, щұғыл түрде ауысуы климаттың шұғыл контитентін көрсетеді. Орташа жылдық жауын-шашын мөлшері үлкен ауытқуымен 250-350 миллиметр құрайды. Өсу мерзімі – 90-110 тәулік.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 118 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі бидайлы және күрделі гүлділер шөптері.
Топырағы қызылқоңыр, оңтүстікте сортаң топырақты жерлер кездеседі.
Ауданда 24 мал дәрігерлік пункті, 17 қашырым пункті және 22 мал көмінділері бар.
Қазіргі уақытта Ақжар ауданында мүйізді ірі қара 23 458 бас, ұсақ мал 39652 бас, 14 200 бас жылқы саналады.

4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ 2016 года, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на пастбищах земель населенных пунктов и на землях сельскохозяйственного назначения и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Акжарском районе имеются 12 сельских округов, 24 сельских населенных пунктов.
Общая площадь территории Акжарского района 804 317 гектар, из них пастбищные земли – 371 886 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 482 616 гектар;
земли населенных пунктов – 82410 гектар;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 4779 гектар;
земли водного фонда – 10114 гектар;
земли лесного фонда – 3586 гектар;
земли запаса – 220812 гектар.
Климат района резко континентальный, зима холодная продолжительная с сильными ветрами и метелями, лето жаркое и сухое. Среднегодовое количество осадков составляет 250–350 мм с большими колебаниями. Вегетационный период — 90 –110 суток.
Растительный покров района разнообразный, включает примерно 118 видов. Самые распространенные из них зерновые и астроцветные травы.
Почвенный покров территории района слагается в основном из обыкновенных и южных чернозҰмов.
В районе действуют 24 ветеринарных пунктов, 17 пунктов для искусственного осеменения и 22 скотомогильников.
В настоящее время в Акжарском районе насчитывается крупного рогатого скота 23458 голов, мелкого рогатого скота 39652 голов, 14200 голов лошадей.

Елді-мекен- жерлерінің шаруашылық субъектілері ауылшаруашылық жайылым алқаптарының жерлерінде: 66 өріс, 38 табын, 43 отар бар.
Ауылшаруашылық субъектілері ауылшаруашылық жайылым алқаптарының жерлерінде: 34 өріс, 12 табын, 13 отар бар.
Ауыл шаруашылық жануарларын қамтамасыз ету үшін Ақжар ауданы бойынша барлығы 371886 гектар жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 75423 гектар жайылым саналады, қордағы жерлерде 153557 гектар жайылымдық алқаптар бар.
Шөптердің құрамын жақсарту және жайылымның өнімділігін арттыру үшін ауыспалы жайылым ұйымдастырылады. Ауыспалы жайылым бұл- жайылымдардың жүйесін пайдалану, ауыспалы жайылым етіп күту, демалыспен шабындық жұмыстарын тиімді және уақытылы жүргізу, шөптердің сапасын жақсарту үшін басқа да әрекеттер жасау.
Жайылым жерлерінің өнімділігін арттыру үшін мал айдау жолдарын ұйымдастыру, су құбырларын, жазғы лагерълер салу, улау жұмыстары, отарлық - табындық қоршаулар салу, оларды дұрыс ұйымдастыру жұмыстарының маңызы өте зор болып табылады.
Жайылым кезеңі - топырақтық климаттық аймағына, ауылшаруашылық жануарларының түрлеріне және жайылым өнімділігіне байланысты, орташа құрғақ жусандық далаларда - 180-200 күн құрайды.
Аталған жағдайда ірі қара мал, ұсақ қара мал, жылқыларды жаю кезеңі қар калыңдығына, оның тығыздығына және тағы басқа факторларға байланысты.
Қысқартулар:
а. – ауыл;
га- гектар;
ШҚ- шаруа қожалығы;
ФҚ- фермер қожалығы;
ЖШС- жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
а.о. – ауылдық округі
Ақжар ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданында орналасқан жайылым кестесінің (карта) жер учаскесін пайдаланушылар
ТІЗІМІ
Кеңащы ауылдық округі
1
Шаруа қожалығы
"Алтын Дән"
Айтенова Галия Владимировна
2
Шаруа қожалығы
"Бірлік"
Баймуратова Жанар Капкеновна
3
Шаруа қожалығы
"Нажмиден"
Нажмиев Темиргали Тлеубаевич
4
Шаруа қожалығы
"Айбек"
Айтмуханов Аткен Усербаевич
5
Шаруа қожалығы
"Нургалиев"
Нургалиев Жекы Зейнуллаулы
6
Шаруа қожалығы
"Қарлыгаш"
Садуов Жанат Газизович
7
Шаруа қожалығы
"Байкал"
Баймурзин Сакен Байкалович
8
Шаруа қожалығы
"Асхат"
Тастемиров Рамазан Ахметжанович
9
Шаруа қожалығы
"Мухамед"
Мухамеджанова Айганым Ериковна
10
Шаруа қожалығы
"Роза"
Кусаинова Карлыгаш Кабкеновна
11
Шаруа қожалығы
"Ерлан
Кипасов Мендибай Сагдатович
12
Фермер қожалығы
"Дархан"
Муратова Лизат Колбаевна
13
Фермер қожалығы
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
14
Фермер қожалығы
"Алдангоров"
Алдангоров Кадиржан Кайдарович
15
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар-Нан"
16
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бестарау"
17
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Менжинский"
18
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Талшық Астық Агро"
Кіші-Қарой ауылдық округі
19
Шаруа қожалығы
"Сайля"
Жакупов Кажимурат Толегенович
20
Шаруа қожалығы
"Акишев"
Акишов Жексембай
21
Шаруа қожалығы
"Шалкар"
Саттыбаев Ибрагим Саттыбаевич
22
Шаруа қожалығы
"Природа"
Фастишевский Юрий Анатольевич
23
Шаруа қожалығы
"Арман"
Рамазанов Арман Джамбулович
24
Шаруа қожалығы
"Абишев"
Абишев Тоган Абусеитович
25
Шаруа қожалығы
"Еркем"
Халелов Муталлап Мухамеджанович
26
Шаруа қожалығы
"Берик"
Сыздыков Ербол Ибраевич
27
Шаруа қожалығы
"Алтын Дан"
Галимова Алтын Мажитовна
28
Шаруа қожалығы
"Киевское"
Касымов Кенжебай Сулейменович
29
Шаруа қожалығы
"Исин"
Исин Серик Токтамысович
30
Шаруа қожалығы
"Отан"
Айтенова Галия Владимировна
31
Шаруа қожалығы
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
32
Шаруа қожалығы
"Мерген"
Жусупбекова Бибигуль
33
Шаруа қожалығы
"Аргумбаев"
Аргумбаев Жанылган Нурмышкызы
34
Шаруа қожалығы
"Идрисов"
Идрисов Назымбек Егимбайулы
35
Шаруа қожалығы
"Ардагер"
Рамазанов Жолауши Умургалиевич
36
Шаруа қожалығы
"Ерлан"
Кипасов Мендибай Сагдатович
37
Фермер қожалығы
"Нур"
Арынгазин Серик Жаскайратович
38
Фермер қожалығы
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
39
Фермер қожалығы
"Руслан"
Савин Валерий Валерьевич
40
Фермер қожалығы
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
41
Фермер қожалығы
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
42
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бостандық"
43
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Сәтті Жер"
44
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Киевское-Север"
45
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар Берекет"
46
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар Нан"
47
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Талшық Астық Агро"
48
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"АҢ Нұр СК"
49
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Даньяров"
50
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Нұр ҚААД Агро"
Восход ауылдық округі
51
Шаруа қожалығы
"Кусумус"
Кабдрахманов Тажиден Кабдрахманович
52
Шаруа қожалығы
"Даньяров"
Даньяров Калым Кажаевич
53
Шаруа қожалығы
"Бибигуль"
Юсупова Бибазар Кадировна
54
Шаруа қожалығы
"Нажмиден"
Нажмиев Темиргали Тлеубаевич
55
Шаруа қожалығы
"Барс-Агро"
Аубакирова Жуматай
56
Шаруа қожалығы
"Шалкар-Бож"
Божаков Ермек
57
Шаруа қожалығы
"Ахат"
Баймагамбетова Зайда Ахметовна
58
Шаруа қожалығы
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
59
Шаруа қожалығы
"Шалкар"
Саттыбаев Ибрагим Саттыбаевич
60
Шаруа қожалығы
"Колос"
Погожев Иван Константин
61
Шаруа қожалығы
"Аслан"
Байлина Баян Кайдаровна
62
Шаруа қожалығы
"Даукенов"
Даукенов Жексембай Даукенович
63
Шаруа қожалығы
"Марина"
Соколовский Сергей Федорович
64
Шаруа қожалығы
"Наталиса"
Плотникова Зинаида Ивановна
65
Шаруа қожалығы
"Жандай"
Бактыбаева Кульбарам Ескендировна
66
Шаруа қожалығы
"Аубакиров М.С."
Аубакиров Марат Сапаргалиевич
67
Фермер қожалығы
"Митин"
Митин Валерий Иванович
68
Фермер қожалығы
"Ерлан"
Кипасов Мендибай
69
Фермер қожалығы
"Керей"
Баймбетов Мукажан Мубаракович
70
Фермер қожалығы
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
71
Фермер қожалығы
"Эрсалды"
Кабрахманов Аскер Тажиденович
72
Фермер қожалығы
"Поле"
Макаров Николай Иванович
73
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бостандық"
74
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Даньяров"
75
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Даут-Астық"
76
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Нұр КААД Агро"
77
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Талшық Астық Агро"
78
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Кузбасс-Север"
Новосел ауылдық округі
79
Шаруа қожалығы
"Алтын"
Арстамбаева Светлана Куанышбековна
80
Шаруа қожалығы
"Тендик"
Даукенов Кабиболла Каирбекович
81
Шаруа қожалығы
"Арман-Жан"
Курманова Клара Смаиловна
82
Шаруа қожалығы
"Умут"
Есжанов Тлеужан Кабдушевич
83
Шаруа қожалығы
"Анар"
Шарипов Мурат
84
Шаруа қожалығы
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
85
Шаруа қожалығы
"Ибраев"
Ибраев Валишан Нуралиевич
86
Шаруа қожалығы
"Айдос"
Шайжанов Бек Зиевич
87
Шаруа қожалығы
"Кульбек"
Жарлыков Мухамед Кульбекович
88
Шаруа қожалығы
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
89
Шаруа қожалығы
"Токушев"
Токушев Габит
90
Шаруа қожалығы
"Даукенов"
Даукенов Марат
91
Шаруа қожалығы
"Садвакасова"
Садвокасова Назкен Жумабаевна
92
Шаруа қожалығы
"Тайбек"
Исмагулов Тайбек Нурмуханбетович
93
Шаруа қожалығы
"Кажкенова"
Кажкенова Салима Сабыровна
94
Шаруа қожалығы
"Наиль"
Кудьяров Даут Рамазанович
95
Шаруа қожалығы
"Амержанов"
Амержанов Мурат
96
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Киевское-Север"
97
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Сәтті Жер"
98
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет-Север"
99
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет Ақжар"

На пастбищных угодьях земель населенного пункта производят выпас сельскохозяйственных животных личных подсобных хозяйств: 66 стад, 38 табунов, 43 отар.
На пастбищых угодьях земель сельскохозяйственного назначения производят выпас сельскохозяйственных животных хозяйствующими субъектами: 34 стад, 12 табунов, 13 отар.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по Акжарскому району имеются всего 371 886 гектар пастбищных угодий. В черте населенного пункта числится 75423 гектар пастбищ, в землях запаса имеются 153 557 гектар пастбищных угодий.
В целях повышения продуктивности пастбищ и улучшения состава травостоя организуют пастбищеобороты. Пастбищеоборот — это система использования пастбищ и ухода за ними, направленная на увеличение продуктивности пастбищ, путем последовательного чередования выпаса, отдыха и сенокошения по годам на отдельных участках в сочетании с другими мероприятиями по возобновлению и улучшению травостоя.
В повышении продуктивности пастбищ немаловажное значение имеет правильная организация их территории, состоящая в размещении гуртовых и отарных участков, загонов очередного стравливания, летних лагерей, водных сооружений и скотопрогонов.
Длительность пастбищного периода связана с почвенно-климатической зоной, видами сельскохозяйственных животных, а также урожайностью пастбищ в умеренно сухих на ковыльно – типчаково – полынных степях – составляет 180-200 дней.
В данном случае продолжительность выпаса для крупного рогатого скота, мелкого рогатого скота и лошадей связана с максимальной глубиной снежного покрова с плотностью снега и другими факторами.
Сокращения:
с. – село;
га – гектар;
КХ – крестьяное хозяйство;
ФХ – фермерское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
с.о. – сельский округ.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Акжарскому району
на 2018 – 2019 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
СПИСОК
землепользователей земельных участков, прилагаемые к схеме (карте) расположения пастбищ Акжарского района Северо-Казахстанской области
Кенащинский сельский округ
1
Крестьянское хозяйство
"Алтын Дән"
Айтенова Галия Владимировна
2
Крестьянское хозяйство
"Бірлік"
Баймуратова Жанар Капкеновна
3
Крестьянское хозяйство
"Нажмиден"
Нажмиев Темиргали Тлеубаевич
4
Крестьянское хозяйство
"Айбек"
Айтмуханов Аткен Усербаевич
5
Крестьянское хозяйство
"Нургалиев"
Нургалиев Жекы Зейнуллаулы
6
Крестьянское хозяйство
"Карлыгаш"
Садуов Жанат Газизович
7
Крестьянское хозяйство
"Байкал"
Баймурзин Сакен Байкалович
8
Крестьянское хозяйство
"Асхат"
Тастемиров Рамазан Ахметжанович
9
Крестьянское хозяйство
"Мухамед"
Мухамеджанова Айганым Ериковна
10
Крестьянское хозяйство
"Роза"
Кусаинова Карлыгаш Кабкеновна
11
Крестьянское хозяйство
"Ерлан
Кипасов Мендибай Сагдатович
12
Фермерское хозяйство
"Дархан"
Муратова Лизат Колбаевна
13
Фермерское хозяйство
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
14
Фермерское хозяйство
"Алдангоров"
Алдангоров Кадиржан Кайдарович
15
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар-Нан"
16
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Бестарау"
17
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Менжинское"
18
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Талшик Астык Агро"
Кишикаройский сельский округ
19
Крестьянское хозяйство
"Сайля"
Жакупов Кажимурат Толегенович
20
Крестьянское хозяйство
"Акишев"
Акишов Жексембай
21
Крестьянское хозяйство
"Шалкар"
Саттыбаев Ибрагим Саттыбаевич
22
Крестьянское хозяйство
"Природа"
Фастишевский Юрий Анатольевич
23
Крестьянское хозяйство
"Арман"
Рамазанов Джамбул Ергалиевич
24
Крестьянское хозяйство
"Абишев"
Абишев Тоган Абусеитович
25
Крестьянское хозяйство
"Еркем"
Халелов Муталлап Мухамеджанович
26
Крестьянское хозяйство
"Берик"
Сыздыков Ербол Ибраевич
27
Крестьянское хозяйство
"Алтын Дан"
Галимова Алтын Мажитовна
28
Крестьянское хозяйство
"Киевское"
Касымов Кенжебай Сулейменович
29
Крестьянское хозяйство
"Исин"
Исин Серик Токтамысович
30
Крестьянское хозяйство
"Отан"
Айтенова Галия Владимировна
31
Крестьянское хозяйство
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
32
Крестьянское хозяйство
"Мерген"
Жусупбекова Бибигуль
33
Крестьянское хозяйство
"Аргумбаев"
Аргумбаев Жанылган Нурмышкызы
34
Крестьянское хозяйство
"Идрисов"
Идрисов Назымбек Егимбайулы
35
Крестьянское хозяйство
"Ардагер"
Рамазанов Жолауши Умургалиевич
36
Крестьянское хозяйство
"Ерлан"
Кипасов Мендибай Сагдатович
37
Фермерское хозяйство
"Нур"
Арынгазин Серик Жаскайратович
38
Фермерское хозяйство
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
39
Фермерское хозяйство
"Руслан"
Савин Валерий Валерьевич
40
Фермерское хозяйство
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
41
Фермерское хозяйство
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
42
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Бостандык"
43
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Сәтті Жер"
44
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Киевское-Север"
45
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Берекет"
46
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Нан"
47
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Талшик Астык Агро"
48
Товарищество с ограниченной ответственностью
"АҢ Нұр СК"
49
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Даньяров"
50
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Нұр ҚААД Агро"
Восходский сельский округ
51
Крестьянское хозяйство
"Кусумус"
Кабдрахманов Тажиден Кабдрахманович
52
Крестьянское хозяйство
"Даньяров"
Даньяров Калым Кажаевич
53
Крестьянское хозяйство
"Бибигуль"
Юсупова Бибазар Кадировна
54
Крестьянское хозяйство
"Нажмиден"
Нажмиев Темиргали Тлеубаевич
55
Крестьянское хозяйство
"Барс-Агро"
Аубакирова Жуматай
56
Крестьянское хозяйство
"Шалкар-Бож"
Божаков Ермек
57
Крестьянское хозяйство
"Ахат"
Баймагамбетова Зайда Ахметовна
58
Крестьянское хозяйство
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
59
Крестьянское хозяйство
"Шалкар"
Саттыбаев Ибрагим Саттыбаевич
60
Крестьянское хозяйство
"Колос"
Погожев Иван Константин
61
Крестьянское хозяйство
"Аслан"
Байлина Баян Кайдаровна
62
Крестьянское хозяйство
"Даукенов"
Даукенов Жексембай Даукенович
63
Крестьянское хозяйство
"Марина"
Соколовский Сергей Федорович
64
Крестьянское хозяйство
"Наталиса"
Плотникова Зинаида Ивановна
65
Крестьянское хозяйство
"Жандай"
Бактыбаева Кульбарам Ескендировна
66
Крестьянское хозяйство
"Аубакиров М.С."
Аубакиров Марат Сапаргалиевич
67
Фермерское хозяйство
"Митин"
Митин Валерий Иванович
68
Фермерское хозяйство
"Ерлан"
Кипасов Мендибай
69
Фермерское хозяйство
"Керей"
Баймбетов Мукажан Мубаракович
70
Фермерское хозяйство
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
71
Фермерское хозяйство
"Эрсалды"
Кабрахманов Аскер Тажиденович
72
Фермерское хозяйство
"Поле"
Макаров Николай Иванович
73
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Бостандык"
74
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Даньяров"
75
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Даут-Астык"
76
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Нур КААД Агро"
77
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Талшык Астык Агро"
78
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Кузбасс-Север"
Новосельский сельский округ
79
Крестьянское хозяйство
"Алтын"
Арстамбаева Светлана Куанышбековна
80
Крестьянское хозяйство
"Тендик"
Даукенов Кабиболла Каирбекович
81
Крестьянское хозяйство
"Арман-Жан"
Курманова Клара Смаиловна
82
Крестьянское хозяйство
"Умут"
Есжанов Тлеужан Кабдушевич
83
Крестьянское хозяйство
"Анар"
Шарипов Мурат
84
Крестьянское хозяйство
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
85
Крестьянское хозяйство
"Ибраев"
Ибраев Валишан Нуралиевич
86
Крестьянское хозяйство
"Айдос"
Шайжанов Бек Зиевич
87
Крестьянское хозяйство
"Кульбек"
Жарлыков Мухамед Кульбекович
88
Крестьянское хозяйство
"Жанмуханбетов"
Жанмуханбетов Думан Еслямович
89
Крестьянское хозяйство
"Токушев"
Токушев Габит
90
Крестьянское хозяйство
"Даукенов"
Даукенов Марат
91
Крестьянское хозяйство
"Садвакасова"
Садвокасова Назкен Жумабаевна
92
Крестьянское хозяйство
"Тайбек"
Исмагулов Тайбек Нурмуханбетович
93
Крестьянское хозяйство
"Кажкенова"
Кажкенова Салима Сабыровна
94
Крестьянское хозяйство
"Наиль"
Кудьяров Даут Рамазанович
95
Крестьянское хозяйство
"Амержанов"
Амержанов Мурат
96
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Киевское-Север"
97
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Сәтті Жер"
98
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет-Север"
99
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет Акжар"

100
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар Нан"
101
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Даут-Астық"
102
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Жарқын LTD"
Ұялы ауылдық округі
103
Шаруа қожалығы
"Жас-Кайрат"
Атыгожин Кайрат Ануарович
104
Шаруа қожалығы
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
105
Шаруа қожалығы
"Сунгат"
Атыгожин Сунгат Ануарович
106
Шаруа қожалығы
"Болат"
Атыгожин Болат Ануарович
107
Шаруа қожалығы
"Бекет"
Шапенов Мухамедьяр Шапенович
108
Шаруа қожалығы
"Тлек"
Оспанов Жаксыбай Кабиденович
109
Шаруа қожалығы
"Сагындык"
Сагандыков Серик Нурынтаевич
110
Шаруа қожалығы
"Акжол"
Калижанов Сунгат Еслямбекович
111
Шаруа қожалығы
"Дастан"
Хасенов Кайрат Хамзенович
112
Шаруа қожалығы
"Габбасов М.А."
Габбасов Марат Ануарбекович
113
Шаруа қожалығы
"Мухатов"
Мукатов Бекмухамбет Тулешевич
114
Шаруа қожалығы
"Еслямбек"
Оспанова Айслу Давлетовна
115
Шаруа қожалығы
"Бибигуль"
Темирбекова Бибигуль
116
Шаруа қожалығы
"Самкен"
Амрин Хамидолла Самкенович
117
Шаруа қожалығы
"Бейсембай"
Есимов Бейсембай Ергалиевич
118
Шаруа қожалығы
"Балжан"
Шокаева Балжан Хакимовна
119
Шаруа қожалығы
"Акбалтыр-4"
Кажамов Сагынган Рамазанович
120
Шаруа қожалығы
"Шынар"
Раисов Торехан Копеевич
121
Шаруа қожалығы
"Арайлым"
Токушева Жанат Ануарбеккызы
122
Шаруа қожалығы
"Ибрагимов И.К."
Ибрагимов Серик Есмаганбетович
123
Шаруа қожалығы
"Зайныш"
Зайнышев Болат Бокенович
124
Шаруа қожалығы
"Казбек"
Игликов Ерсаин Шайдуллинович
125
Шаруа қожалығы
"Саян"
Ержанов Адилбек Баймуханович
126
Шаруа қожалығы
"Шаймерден"
Шаймереднов Серик Барлыбаевич
127
Шаруа қожалығы
"Оспан"
Сагинов Иглик Шайдуллинович
128
Шаруа қожалығы
"Келешек"
Нурахметов Жумабай
129
Фермер қожалығы
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедьярович
130
Фермер қожалығы
"Азамат"
Ильяшев Умат
131
Фермер қожалығы
"Кажмуратов"
Кажмуратов Кабдраззак Токтамысович
132
Фермер қожалығы
"Келешек"
Нурахметов Турлыбек Жумабаевич
133
Фермер қожалығы
"Бауыржан"
Атыгожин Болат Ануарбекович
134
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Жарқын LTD"
135
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Тельман-Север
136
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар Нан"
Май ауылдық округі
137
Шаруа қожалығы
"Олжас"
Темирбулатов Сансызбай Толегенович
138
Шаруа қожалығы
"Актан"
Ташметов Каныш Калижанович
139
Шаруа қожалығы
"Арайлым"
Токушева Жанат Ануарбеккызы
140
Шаруа қожалығы
"Темирбулатов"
Темирбулатов Марат Раббаниевич

100
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Нан"
101
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Даут-Астык"
102
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Жарқын LTD"
Уялинский сельский округ
103
Крестьянское хозяйство
"Жас-Кайрат"
Атыгожин Кайрат Ануарович
104
Крестьянское хозяйство
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
105
Крестьянское хозяйство
"Сунгат"
Атыгожин Сунгат Ануарович
106
Крестьянское хозяйство
"Болат"
Атыгожин Болат Ануарович
107
Крестьянское хозяйство
"Бекет"
Шапенов Мухамедьяр Шапенович
108
Крестьянское хозяйство
"Тлек"
Оспанов Жаксыбай Кабиденович
109
Крестьянское хозяйство
"Сагындык"
Сагандыков Серик Нурынтаевич
110
Крестьянское хозяйство
"Акжол"
Калижанов Сунгат Еслямбекович
111
Крестьянское хозяйство
"Дастан"
Хасенов Кайрат Хамзенович
112
Крестьянское хозяйство
"Габбасов М.А."
Габбасов Марат Ануарбекович
113
Крестьянское хозяйство
"Мухатов"
Мукатов Бекмухамбет Тулешевич
114
Крестьянское хозяйство
"Еслямбек"
Оспанова Айслу Давлетовна
115
Крестьянское хозяйство
"Бибигуль"
Темирбекова Бибигуль
116
Крестьянское хозяйство
"Самкен"
Амрин Хамидолла Самкенович
117
Крестьянское хозяйство
"Бейсембай"
Есимов Бейсембай Ергалиевич
118
Крестьянское хозяйство
"Балжан"
Шокаева Балжан Хакимовна
119
Крестьянское хозяйство
"Акбалтыр-4"
Кажамов Сагынган Рамазанович
120
Крестьянское хозяйство
"Шынар"
Раисов Торехан Копеевич
121
Крестьянское хозяйство
"Арайлым"
Токушева Жанат Ануарбеккызы
122
Крестьянское хозяйство
"Ибрагимов И.К."
Ибрагимов Серик Есмаганбетович
123
Крестьянское хозяйство
"Зайныш"
Зайнышев Болат Бокенович
124
Крестьянское хозяйство
"Казбек"
Игликов Ерсаин Шайдуллинович
125
Крестьянское хозяйство
"Саян"
Ержанов Адилбек Баймуханович
126
Крестьянское хозяйство
"Шаймерден"
Шаймереднов Серик Барлыбаевич
127
Крестьянское хозяйство
"Оспан"
Сагинов Иглик Шайдуллинович
128
Крестьянское хозяйство
"Келешек"
Нурахметов Жумабай
129
Фермерское хозяйство
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедьярович
130
Фермерское хозяйство
"Азамат"
Ильяшев Умат
131
Фермерское хозяйство
"Кажмуратов"
Кажмуратов Кабдраззак Токтамысович
132
Фермерское хозяйство
"Келешек"
Нурахметов Турлыбек Жумабаевич
133
Фермерское хозяйство
"Бауыржан"
Атыгожин Болат Ануарбекович
134
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Жарқын LTD"
135
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Тельман-Север"
136
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Нан"
Майский сельский округ
137
Крестьянское хозяйство
"Олжас"
Темирбулатов Сансызбай Толегенович
138
Крестьянское хозяйство
"Актан"
Ташметов Каныш Калижанович
139
Крестьянское хозяйство
"Арайлым"
Токушева Жанат Ануарбеккызы
140
Крестьянское хозяйство
"Темирбулатов"
Темирбулатов Марат Раббаниевич

141
Шаруа қожалығы
"Даурен"
Амирханов Жамбул Хайратович
142
Шаруа қожалығы
"Искаков"
Искаков Орал Зикенович
143
Шаруа қожалығы
"Нугман"
Шарипова Шарипа Ильяшевна
144
Шаруа қожалығы
"Шал Суринген"
Каримов Беруша Каримович
145
Шаруа қожалығы
"Нурмагамбетов"
Нурмагамбетова Дариха
146
Шаруа қожалығы
"Айдар"
Бимурзин Самат Омерзакович
147
Шаруа қожалығы
"Ақтай"
Хасенов Болат Ахтаевич
148
Шаруа қожалығы
"Сунгат"
Атыгожин Сунгат Ануарбекович
149
Шаруа қожалығы
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
150
Шаруа қожалығы
"Хайдар"
Хайдаров Батыр Ибрагимович
151
Шаруа қожалығы
"Жан Адиль+М"
Сейтиков Мухтар Габдусалямович
152
Шаруа қожалығы
"Кокашев"
Кокашев Кабиден
153
Шаруа қожалығы
"Мамыр"
Сагитов Арман Рашидович
154
Шаруа қожалығы
"Наргиз"
Елубаев Рахметолла Мукашевич
155
Шаруа қожалығы
"Аманжол"
Махамбетов Аманжол Капенович
156
Шаруа қожалығы
"Бейсембаев"
Бейсембаев Жумагул Нурмагамбетович
157
Шаруа қожалығы
"Шойкин"
Шойкин Нурмухамет Альмуратович
158
Шаруа қожалығы
"Богенбай"
Надыров Мырзахан Муратович
159
Шаруа қожалығы
"Кайролла"
Тажмиев Марат
160
Шаруа қожалығы
"Мукан"
Абенов Куаныш

141
Крестьянское хозяйство
"Даурен"
Амирханов Жамбул Хайратович
142
Крестьянское хозяйство
"Искаков"
Искаков Орал Зикенович
143
Крестьянское хозяйство
"Нугман"
Шарипова Шарипа Ильяшевна
144
Крестьянское хозяйство
"Шал Суринген"
Каримов Беруша Каримович
145
Крестьянское хозяйство
"Нурмагамбетов"
Нурмагамбетова Дариха
146
Крестьянское хозяйство
"Айдар"
Бимурзин Самат Омерзакович
147
Крестьянское хозяйство
"Ақтай"
Хасенов Болат Ахтаевич
148
Крестьянское хозяйство
"Сунгат"
Атыгожин Сунгат Ануарбекович
149
Крестьянское хозяйство
"Буланбай"
Атыгожин Аманжол Ануарович
150
Крестьянское хозяйство
"Хайдар"
Хайдаров Батыр Ибрагимович
151
Крестьянское хозяйство
"Жан Адиль+М"
Сейтиков Мухтар Габдусалямович
152
Крестьянское хозяйство
"Кокашев"
Кокашев Кабиден
153
Крестьянское хозяйство
"Мамыр"
Сагитов Арман Рашидович
154
Крестьянское хозяйство
"Наргиз"
Елубаев Рахметолла Мукашевич
155
Крестьянское хозяйство
"Аманжол"
Махамбетов Аманжол Капенович
156
Крестьянское хозяйство
"Бейсембаев"
Бейсембаев Жумагул Нурмагамбетович
157
Крестьянское хозяйство
"Шойкин"
Шойкин Нурмухамет Альмуратович
158
Крестьянское хозяйство
"Богенбай"
Надыров Мырзахан Муратович
159
Крестьянское хозяйство
"Кайролла"
Тажмиев Марат
160
Крестьянское хозяйство
"Мукан"
Абенов Куаныш

161
Фермер қожалығы
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедьярович
162
Фермер қожалығы
"Кенес"
Баяганов Манарбек Кенесович
163
Фермер қожалығы
"Атыгожин"
Атыгожин Бауыржан Аманжолович
164
Фермер қожалығы
"Ерқас"
Журунтаев Аралбай
165
Фермер қожалығы
"Бимурзин"
Бимурзин Бахытжан Омерзакович
166
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ислам Ильгам"
167
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Жарқын LTD"
168
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Майское-Север"
169
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Акжар Нан"
Қулыкөл ауылдық округі
170
Шаруа қожалығы
"М-Бек-Д"
Саттаров Муратбек Бекмухамбетович
171
Шаруа қожалығы
"Кайролла"
Тажмиев Марат Кайроллинович
172
Шаруа қожалығы
"Шайсултанов"
Шайсултанов Тастыбай
173
Шаруа қожалығы
"Жанбырбай"
Жанбирбаев Канат Хамзеевич
174
Шаруа қожалығы
"Искаков"
Искаков Жанибек Рамазанович
175
Шаруа қожалығы
"Азмаган"
Азмаганов Канат Тайбасарович
176
Шаруа қожалығы
"Омирбек"
Шаймереднов Серик Барлыбаевич
177
Фермер қожалығы
"Дамир"
Мухамадиев Рустем Бахытжанович
178
Фермер қожалығы
"Кулыколь"
Хадесова Гульнар Набиевна
179
Фермер қожалығы
"Бекбулатов К.Г."
Бекбулатов Калижан Габдуллович
180
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет-Север"
181
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Агротехника-Ақжар"
182
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Богви"
Талшық ауылдық округі
183
Шаруа қожалығы
"Хиуа"
Абулхалыков Амангельды Жолаушинович
184
Шаруа қожалығы
"Асет"
Магзумов Куандык Алимович
185
Шаруа қожалығы
"Алим"
Сарсенбаев Суиндык Алимович
186
Шаруа қожалығы
"Елена"
Синин Юрий Алексеевич
187
Шаруа қожалығы
"Тауекел"
Сарсенбаев Ильяш Магзумович
188
Шаруа қожалығы
"Жаслан"
Махметова Калима
189
Шаруа қожалығы
"Алина"
Сватко Леонид Иванович
190
Шаруа қожалығы
"Юлия"
Натке Вера Ивановна
191
Шаруа қожалығы
"Батырбек
Сыздыков Болатхан Нургалиевич
192
Шаруа қожалығы
"Марина"
Соколовский Сергей Федорович
193
Шаруа қожалығы
"Майдан"
Абдрахманов Майдан
194
Шаруа қожалығы
"Хайланд"
Петровская Элла Филиповна
195
Шаруа қожалығы
"Айя"
Алибаев Айтпай Мажкенович
196
Шаруа қожалығы
"Актангер"
Шулембаев Амерхан Зейнурович
197
Шаруа қожалығы
"Альжан"
Альжанов Жумахан Тлеулесович
198
Шаруа қожалығы
"Нугман"
Шарипова Шарипа Ильяшевна
199
Шаруа қожалығы
"Амренов"
Амренов Галиакбар Райханович
200
Шаруа қожалығы
"Надежда"
Авдеенко Надежда Павловна
201
Шаруа қожалығы
"Рай"
Карабаев Каршыга
202
Шаруа қожалығы
"Жандай"
Бактыбаева Кульбарам Ескендировна

161
Фермерское хозяйство
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедьярович
162
Фермерское хозяйство
"Кенес"
Баяганов Манарбек Кенесович
163
Фермерское хозяйство
"Атыгожин"
Атыгожин Бауыржан Аманжолович
164
Фермерское хозяйство
"Ерқас"
Журунтаев Аралбай
165
Фермерское хозяйство
"Бимурзин"
Бимурзин Бахытжан Омерзакович
166
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ислам Ильгам"
167
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Жарқын LTD"
168
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Майское-Север"
169
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Нан"
Кулыкольский сельский округ
170
Крестьянское хозяйство
"М-Бек-Д"
Саттаров Муратбек Бекмухамбетович
171
Крестьянское хозяйство
"Кайролла"
Тажмиев Марат Кайроллинович
172
Крестьянское хозяйство
"Шайсултанов"
Шайсултанов Тастыбай
173
Крестьянское хозяйство
"Жанбырбай"
Жанбирбаев Канат Хамзеевич
174
Крестьянское хозяйство
"Искаков"
Искаков Жанибек Рамазанович
175
Крестьянское хозяйство
"Азмаган"
Азмаганов Канат Тайбасарович
176
Крестьянское хозяйство
"Омирбек"
Шаймереднов Серик Барлыбаевич
177
Фермерское хозяйство
"Дамир"
Мухамадиев Рустем Бахытжанович
178
Фермерское хозяйство
"Кулыколь"
Хадесова Гульнар Набиевна
179
Фермерское хозяйство
"Бекбулатов К.Г."
Бекбулатов Калижан Габдуллович
180
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет-Север"
181
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Агротехника-Акжар"
182
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Богви"
Талшыкский сельский округ
183
Крестьянское хозяйство
"Хиуа"
Абулхалыков Амангельды Жолаушинович
184
Крестьянское хозяйство
"Асет"
Магзумов Куандык Алимович
185
Крестьянское хозяйство
"Алим"
Сарсенбаев Суиндык Алимович
186
Крестьянское хозяйство
"Елена"
Синин Юрий Алексеевич
187
Крестьянское хозяйство
"Тауекел"
Сарсенбаев Ильяш Магзумович
188
Крестьянское хозяйство
"Жаслан"
Махметова Калима
189
Крестьянское хозяйство
"Алина"
Сватко Леонид Иванович
190
Крестьянское хозяйство
"Юлия"
Натке Вера Ивановна
191
Крестьянское хозяйство
"Батырбек
Сыздыков Болатхан Нургалиевич
192
Крестьянское хозяйство
"Марина"
Соколовский Сергей Федорович
193
Крестьянское хозяйство
"Майдан"
Абдрахманов Майдан
194
Крестьянское хозяйство
"Хайланд"
Петровская Элла Филиповна
195
Крестьянское хозяйство
"Айя"
Алибаев Айтпай Мажкенович
196
Крестьянское хозяйство
"Актангер"
Шулембаев Амерхан Зейнурович
197
Крестьянское хозяйство
"Альжан"
Альжанов Жумахан Тлеулесович
198
Крестьянское хозяйство
"Нугман"
Шарипова Шарипа Ильяшевна
199
Крестьянское хозяйство
"Амренов"
Амренов Галиакбар Райханович
200
Крестьянское хозяйство
"Надежда"
Авдеенко Надежда Павловна
201
Крестьянское хозяйство
"Рай"
Карабаев Каршыга
202
Крестьянское хозяйство
"Жандай"
Бактыбаева Кульбарам Ескендировна

203
Шаруа қожалығы
"Акжол"
Жандосова Асемгуль Аблаевна
204
Шаруа қожалығы
"Каусар"
Косманова Индира Ойратовна
205
Шаруа қожалығы
"Алдаберген"
Тогтархан Алдаберген
206
Шаруа қожалығы
"Юломанова"
Юламанова Татьяна Ивановна
207
Шаруа қожалығы
"Меруерт"
Хасенова Бибигуль
208
Шаруа қожалығы
"Маныбаев"
Маныбаев Аскар
209
Шаруа қожалығы
"Айна"
Муханов Сабыржан Гельманович
210
Шаруа қожалығы
"Жантубетов"
Жантубетов Аманжол
211
Шаруа қожалығы
"Ардагер"
Жалладинова Элла Филипповна
212
Шаруа қожалығы
"Нургожа"
Нургожин Канат Орынбаевич
213
Шаруа қожалығы
"Кажмуратов А.К."
Кажмуратов Кабдраззак Токтамысович
214
Шаруа қожалығы
"Батырбек"
Сыздыков Манарбек Рамазанович
215
Шаруа қожалығы
"Зайныш"
Бакулин Зейнолла
216
Шаруа қожалығы
"Фархат"
Альжанов Турсынбек Дюсембекович
217
Шаруа қожалығы
"Айшат"
Жусупбеков Балгарбек Агыбаевич
218
Фермер қожалығы
"Бейсенбай"
Батталов Амангельды Шокенаевич
219
Фермер қожалығы
"Светлый Путь"
Лозинский Юрий Михайлович
220
Фермер қожалығы
"Қулыкөл"
Хадесова Гульнар Набиевна
221
Фермер қожалығы
"Надежда"
Лозинский Михайл Павлович
222
Фермер қожалығы
"Зерно"
Голунец Анатолий Иванович

203
Крестьянское хозяйство
"Акжол"
Жандосова Асемгуль Аблаевна
204
Крестьянское хозяйство
"Каусар"
Косманова Индира Ойратовна
205
Крестьянское хозяйство
"Алдаберген"
Тогтархан Алдаберген
206
Крестьянское хозяйство
"Юломанова"
Юламанова Татьяна Ивановна
207
Крестьянское хозяйство
"Меруерт"
Хасенова Бибигуль
208
Крестьянское хозяйство
"Маныбаев"
Маныбаев Аскар
209
Крестьянское хозяйство
"Айна"
Муханов Сабыржан Гельманович
210
Крестьянское хозяйство
"Жантубетов"
Жантубетов Аманжол
211
Крестьянское хозяйство
"Ардагер"
Жалладинова Элла Филипповна
212
Крестьянское хозяйство
"Нургожа"
Нургожин Канат Орынбаевич
213
Крестьянское хозяйство
"Кажмуратов"
Кажмуратов Кабдраззак Токтамысович
214
Крестьянское хозяйство
"Батырбек"
Сыздыков Манарбек Рамазанович
215
Крестьянское хозяйство
"Зайныш"
Бакулин Зейнолла
216
Крестьянское хозяйство
"Фархат"
Альжанов Турсынбек Дюсембекович
217
Крестьянское хозяйство
"Айшат"
Жусупбеков Балгарбек Агыбаевич
218
Фермерское хозяйство
"Бейсенбай"
Батталов Амангельды Шокенаевич
219
Фермерское хозяйство
"Светлый Путь"
Лозинский Юрий Михайлович
220
Фермерское хозяйство
"Кулыколь"
Хадесова Гульнар Набиевна
221
Фермерское хозяйство
"Надежда"
Лозинский Михайл Павлович
222
Фермерское хозяйство
"Зерно"
Голунец Анатолий Иванович

239
Шаруа қожалығы
"Айсары"
Какенов Кайрулла Шовалиевич
240
Шаруа қожалығы
"Жукебаев"
Жукебаев Нурлан Омертасович
241
Шаруа қожалығы
"Кусаин"
Негметжанов Марат Кусаинович
242
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Кеусен"
243
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Баско"
244
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Кузбасс-Север"
Ленинград ауылдық округі
245
Шаруа қожалығы
"Фалькенберг"
Фалькенберг Раингольд Вильгельмович
246
Шаруа қожалығы
"Надежда"
Авдеенко Надежда Павловна
247
Шаруа қожалығы
"Айткеев"
Айткеев Серик Амангельдиевич
248
Шаруа қожалығы
"Александров"
Александрова Вера Владимировна.
249
Шаруа қожалығы
"Юра"
Поплавский Анатолий Францевич
250
Шаруа қожалығы
"Айдос"
Шайжанов Бек Зиевич
251
Шаруа қожалығы
"Риза"
Зиядин Бауржан Хайруллович
252
Шаруа қожалығы
"Носербай"
Тлеулесов Носербай Баукенович
253
Шаруа қожалығы
"Куат"
Габдуллин Таслим Сагиевич
254
Шаруа қожалығы
"Простор"
Алешин Геннадий Павлович
255
Шаруа қожалығы
"Рассвет"
Левчук Вячеслав Александрович
256
Шаруа қожалығы
"Калижан"
Калижанов Серик Аманжолович
257
Шаруа қожалығы
"Лад"
Бабий Сергей Дмитриевич
258
Шаруа қожалығы
"Шынгыс"
Жакупов Сеилбек Бокенович
259
Шаруа қожалығы
"Спартак"
Лазаренко Анатолий Леонидович
260
Шаруа қожалығы
"Айя"
Алибаев Айтпай Машкенович
261
Шаруа қожалығы
"Аккорд"
Ковпак Леонид Степанович
262
Шаруа қожалығы
"Монтык"
Бабаков Кайрат Шайдоллович
263
Шаруа қожалығы
"Анатолий"
Подгорный Юрий Анатольевич
264
Шаруа қожалығы
"Ортон"
Катунина Алла Михайловна
265
Шаруа қожалығы
"Зайда"
Мухтарова Зайда Еслямбековна
266
Шаруа қожалығы
"Хороненко"
Хороненко Анатолий Максимович
267
Шаруа қожалығы
"Светлана"
Шепетяк Сергей Степанович
268
Шаруа қожалығы
"Лина"
Трубаев Павел Михайлович
269
Шаруа қожалығы
"Анатолий"
Поворозник Сергей Анатольевьевич
270
Шаруа қожалығы
"Павел"
Влас Павел Степанович
271
Шаруа қожалығы
"Настена"
Косенко Николай Степанович
272
Шаруа қожалығы
"Лада"
Лоза Сергей Анатольевич
273
Шаруа қожалығы
"Қуаныш"
Бабаков Каиргельды Шайдоллинович
274
Шаруа қожалығы
"Кома"
Есжанов Дарасхан Сердалинович
275
Шаруа қожалығы
"Алина"
Морква Виктор Петрович
276
Шаруа қожалығы
"Морква"
Морква Александр Петрович
277
Шаруа қожалығы
"Раздолье"
Дядичко Павел Федорович

239
Крестьянское хозяйство
"Айсары"
Какенов Кайрулла Шовалиевич
240
Крестьянское хозяйство
"Жукебаев"
Жукебаев Нурлан Омертасович
241
Крестьянское хозяйство
"Кусаин"
Негметжанов Марат Кусаинович
242
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Кеусен"
243
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Баско"
244
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Кузбасс-Север"
Ленинградский сельский округ
245
Крестьянское хозяйство
"Фалькенберг"
Фалькенберг Раингольд Вильгельмович
246
Крестьянское хозяйство
"Надежда"
Авдеенко Надежда Павловна
247
Крестьянское хозяйство
"Айткеев"
Айткеев Серик Амангельдиевич
248
Крестьянское хозяйство
"Александров"
Александрова Вера Владимировна
249
Крестьянское хозяйство
"Юра"
Поплавский Анатолий Францевич
250
Крестьянское хозяйство
"Айдос"
Шайжанов Бек Зиевич
251
Крестьянское хозяйство
"Риза"
Зиядин Бауржан Хайруллович
252
Крестьянское хозяйство
"Носербай"
Тлеулесов Носербай Баукенович
253
Крестьянское хозяйство
"Куат"
Габдуллин Таслим Сагиевич
254
Крестьянское хозяйство
"Простор"
Алешин Геннадий Павлович
255
Крестьянское хозяйство
"Рассвет"
Левчук Вячеслав Александрович
256
Крестьянское хозяйство
"Калижан"
Калижанов Серик Аманжолович
257
Крестьянское хозяйство
"Лад"
Бабий Сергей Дмитриевич
258
Крестьянское хозяйство
"Шынгыс"
Жакупов Сеилбек Бокенович
259
Крестьянское хозяйство
"Спартак"
Лазаренко Анатолий Леонидович
260
Крестьянское хозяйство
"Айя"
Алибаев Айтпай Машкенович
261
Крестьянское хозяйство
"Аккорд"
Ковпак Леонид Степанович
262
Крестьянское хозяйство
"Монтык"
Бабаков Кайрат Шайдоллович
263
Крестьянское хозяйство
"Анатолий"
Подгорный Юрий Анатольевич
264
Крестьянское хозяйство
"Ортон"
Катунина Алла Михайловна
265
Крестьянское хозяйство
"Зайда"
Мухтарова Зайда Еслямбековна
266
Крестьянское хозяйство
"Хороненко"
Хороненко Анатолий Максимович
267
Крестьянское хозяйство
"Светлана"
Шепетяк Сергей Степанович
268
Крестьянское хозяйство
"Лина"
Трубаев Павел Михайлович
269
Крестьянское хозяйство
"Анатолий"
Поворозник Сергей Анатольевьевич
270
Крестьянское хозяйство
"Павел"
Влас Павел Степанович
271
Крестьянское хозяйство
"Настена"
Косенко Николай Степанович
272
Крестьянское хозяйство
"Лада"
Лоза Сергей Анатольевич
273
Крестьянское хозяйство
"Куаныш"
Бабаков Каиргельды Шайдоллинович
274
Крестьянское хозяйство
"Кома"
Есжанов Дарасхан Сердалинович
275
Крестьянское хозяйство
"Алина"
Морква Виктор Петрович
276
Крестьянское хозяйство
"Морква"
Морква Александр Петрович
277
Крестьянское хозяйство
"Раздолье"
Дядичко Павел Федорович

278
Шаруа қожалығы
"Фарт"
Гемпель Андрей Александрович
279
Шаруа қожалығы
"Кристина"
Гемпель Александр Владимирович
280
Шаруа қожалығы
"Айдан"
Рамазанова Кульжан
281
Фермер қожалығы
"Айдын"
Смаилов Серик Сагандыкович
282
Фермер қожалығы
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
283
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Куйбышевское-Север"
284
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бостандык"
285
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет-Север"
286
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"НР Агро"
287
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар-Нан"
Алқатерек ауылдық округі
288
Шаруа қожалығы
"Акерке""
Садвакасов Елемес Бекенулы
289
Шаруа қожалығы
"Диас"
Жуматаев Сакен Каиркешев

278
Крестьянское хозяйство
"Фарт"
Гемпель Андрей Александрович
279
Крестьянское хозяйство
"Кристина"
Гемпель Александр Владимирович
280
Крестьянское хозяйство
"Айдан"
Рамазанова Кульжан
281
Фермерское хозяйство
"Айдын"
Смаилов Серик Сагандыкович
282
Фермерское хозяйство
"Раушан"
Телегенов Амантай Макишевич
283
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Куйбышевское-Север"
284
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Бостандык"
285
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет-Север"
286
Товарищество с ограниченной ответственностью
"НР Агро"
287
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар-Нан"
Алкатерекский сельский округ
288
Крестьянское хозяйство
"Акерке""
Садвакасов Елемес Бекенулы
289
Крестьянское хозяйство
"Диас"
Жуматаев Сакен Каиркешев

290
Шаруа қожалығы
"Курманбаев"
Курманбаев Бейсембай Баймуканович
291
Шаруа қожалығы
"Ахметов"
Ахметов Марат
292
Шаруа қожалығы
"Дем"
Естемесов Есим Боранбаевич
293
Фермер қожалығы
"Ернат"
Камалиева Ботагоз Сапарбеккызы
294
Фермер қожалығы
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
295
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Сүгірбай"
296
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ескене-Жер"
297
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Кеусен"

290
Крестьянское хозяйство
"Курманбаев"
Курманбаев Бейсембай Баймуканович
291
Крестьянское хозяйство
"Ахметов"
Ахметов Марат
292
Крестьянское хозяйство
"Дем"
Естемесов Есим Боранбаевич
293
Фермерское хозяйство
"Ернат"
Камалиева Ботагоз Сапарбеккызы
294
Фермерское хозяйство
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
295
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Сугурбай"
296
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ескене-Жер"
297
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Кеусен"

298
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет-Север"
299
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Баско"
300
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар-Нан"
301
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Асыр Тобол"
Акжарқын ауылдық округі
302
Шаруа қожалығы
"Валентина"
Войтик Вячеслав Иосифович
303
Шаруа қожалығы
"Ким"
Усенов Сансызбай Даулетович
304
Шаруа қожалығы
"Акбулак"
Аменов Серик Болатович
305
Шаруа қожалығы
"Ерджан"
Лукбанова Арспала Турсунбековна
306
Шаруа қожалығы
"Гоцак"
Гоцак Тамара Ивановна
307
Шаруа қожалығы
"Даулетов"
Усенов Рахим Даулетович
308
Шаруа қожалығы
"Дастан"
Ахмия Кикбай
309
Шаруа қожалығы
"Жунусов"
Жунусов Орал Каиржанович
310
Шаруа қожалығы
"Жанбота"
Садуев Абай Махметович
311
Фермер қожалығы
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
312
Фермер қожалығы
"Нур"
Арынгазин Серик Жаскайратович

298
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет-Север"
299
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Баско"
300
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар-Нан"
301
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Асыр Тобол"
Акжаркынский сельский округ
302
Крестьянское хозяйство
"Валентина"
Войтик Вячеслав Иосифович
303
Крестьянское хозяйство
"Ким"
Усенов Сансызбай Даулетович
304
Крестьянское хозяйство
"Акбулак"
Аменов Серик Болатович
305
Крестьянское хозяйство
"Ерджан"
Лукбанова Арспала Турсунбековна
306
Крестьянское хозяйство
"Гоцак"
Гоцак Тамара Ивановна
307
Крестьянское хозяйство
"Даулетов"
Усенов Рахим Даулетович
308
Крестьянское хозяйство
"Дастан"
Ахмия Кикбай
309
Крестьянское хозяйство
"Жунусов"
Жунусов Орал Каиржанович
310
Крестьянское хозяйство
"Жанбота"
Садуев Абай Махметович
311
Фермерское хозяйство
"Данил"
Шебушев Виктор Данилович
312
Фермерское хозяйство
"Нур"
Арынгазин Серик Жаскайратович

313
Фермер қожалығы
"Звезда"
Ковригин Максим Васильевич
314
Фермер қожалығы
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
315
Фермер қожалығы
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедиевич
316
Фермер қожалығы
"Жанар"
Альжанова Танзила Каратаевна
317
Фермер қожалығы
"Талпын Агро"
Ахмутдинов Толеубай
318
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақ-Ниет-Север"
319
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бостандық"
320
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Агротехника-Ақжар"
321
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Акжар Берекет"
322
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақжар Нан"
323
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Кузбасс-Север"
324
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Лукбанов"
Ақжар ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Ақжар ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайлымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Ақжар ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ақжар ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 5 қосымша
Жайлымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ақжар ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 6 қосымша
Ауылшаруашылық жануарларды айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Р/б №
Селолық округтің атауы
Өрістің нөмірі
1
2
3
4
1
Айсары
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
Демалатын өріс
2
Ақжарқын
Демалатын өріс
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
3
Алқатерек
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
4
Восход
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін
бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
5
Кіші-Қарой
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
Демалатын өріс
6
Кенащы
Демалатын өріс
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
7
Қулыкөл
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
8
Ленинград
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
9
Май
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
Демалатын өріс
10
Новосел
Демалатын өріс
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
11
Талшық
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау
12
Ұялы
25 сәуірден – 24 шілдеге дейін бір реттік улау
25 шілдеден – 24 тамызға дейін бір реттік улау
Демалатын өріс
25 тамыздан – 22 қазанға дейін. бір реттік улау

313
Фермерское хозяйство
"Звезда"
Ковригин Максим Васильевич
314
Фермерское хозяйство
"Анар"
Тастемирова Надежда Николаевна
315
Фермерское хозяйство
"Бекет"
Шапенов Марат Мухамедиевич
316
Фермерское хозяйство
"Жанар"
Альжанова Танзила Каратевна
317
Фермерское хозяйство
"Талпын Агро"
Ахмутдинов Толеубай
318
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Ак-Ниет-Север"
319
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Бостандык"
320
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Агротехника-Акжар"
321
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Берекет"
322
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Акжар Нан"
323
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Кузбасс-Север"
324
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Лукбанов"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Акжарскому району на 2018 – 2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по Акжарскому району на 2018 – 2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Акжарскому району
на 2018 – 2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Акжарскому району
на 2018 – 2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Акжарскому району
на 2018 – 2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса сельскохозяйственных животных
№ п/п
Наименование сельского округа
Номера полей
1
2
3
4
1
Айсаринский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
Отдыхающее поле
2
Акжаркынский
Отдыхающее поле
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
3
Алкатерекский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
4
Восходский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
5
Кишикаройский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
Отдыхающее поле
6
Кенащинский
Отдыхающее поле
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
7
Кулыкольский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
8
Ленинградский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
9
Майский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
Отдыхающее поле
10
Новосельский
Отдыхающее поле
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
11
Талшыкский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание
12
Уялинский
с 25 апреля по 24 июня однократное стравливание
с 25 июня по 24 августа однократное стравливание
Отдыхающее поле
с 25 августа по 22 октября однократное стравливание