"2018-2020 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 наурыздағы № 25/8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 сәуірде № 4647 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109 - баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (2018 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланды, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4497 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 713 853 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 749 182 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 081 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 677 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 925 913 мың теңге;
2) шығындар – 4 732 907,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 451,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 115 484,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 033 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102 506,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 506,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 115 440 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 115 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 099,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 22/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2018 года № 25/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 апреля 2018 года № 4647
В соответствии со статьями 104, 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 22/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2018-2020 годы" (опубликовано 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4497) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 713 853 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 749 182 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 081 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 677 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 925 913 тысяч тенге;
2) затраты – 4 732 907,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 451,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 115 484,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 033 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102 506,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 506,2 тысяч тенге:
поступление займов – 115 440 тысяч тенге;
погашение займов – 115 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 099,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:

"10-1. 2018 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан аудандық бюджеттің шығындары бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 9 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 9 қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 3, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы С. Оралұлы
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы А. Молдахметова
Аудандық мәслихат сессиясының 2018 жылғы 28 наурыздағы № 25/8 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихат сессиясының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Қызылжар ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5

"10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2018 года, согласно приложению 9.";
дополнить приложением 9 согласно приложению 4 к настоящему решению;
приложения 1, 3, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области С. Оралұлы
Секретарь
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области А. Молдахметова
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата от 28 марта 2018 года № 25/8
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 22/1
Кызылжарский районный бюджет на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

10 729,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 729,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 226,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7 717,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6 509,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
346 954,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
144 496,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 117,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 251,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
86 459,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4 285,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 265,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 925,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 746,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
183 789,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
162 466,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
154 714,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 752,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 051,0
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2 051,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 590,0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
590,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10 000,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8 682,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8 432,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
250,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

10 729,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10 729,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 226,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7 717,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6 509,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
346 954,0
002
Программа занятости
144 496,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 117,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 251,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
86 459,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 285,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 265,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 925,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
27 746,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
183 789,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
162 466,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
154 714,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 752,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 051,0
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
2 051,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 590,0
013
Развитие коммунального хозяйства
590,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10 000,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 682,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
8 432,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
250,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство