"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2018 жылғы 15 тамыздағы № 20-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 тамызда № 4884 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4476 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 939 933,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 696 932,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 305,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 450,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 223 246,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 984 366,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 420,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 252,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 832,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 64 852,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 852,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25 252,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 832,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 432,9 мың теңге.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) Мағжан Жұмабаев ауданының Возвышенка ауылындағы ажыратқыш жүйелер мен су жүргізу имараттары алаңын реконструкциялауға;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 15-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15 августа 2018 года № 20-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 августа 2018 года № 4884
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 15-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4476, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 939 933,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 696 932,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 305,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 223 246,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 984 366,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 420,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 252,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4832,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – ( - 64 852,9 ) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64 852,9 тысяч тенге;
поступление займов – 25 252,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4832,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44 432,9 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктами 7), 8), 9) следующего содержания:
"7) на реконструкцию разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Возвышенка района Магжана Жумабаева;

8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және шығыстардың осы бағыты бойынша төленген соманы өтеу;
9) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақыға.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 6), 7) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) мектептерге көмір сатып алуға;
7) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының "Возвышенка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің терезелерін ауыстыруға.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Возвышенка, Майбалық, Конюхово ауылдарындағы ажыратқыш жүйелер мен су жүргізу имараттары алаңдарын реконструкциялауға облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 50 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы
Т.Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т.Әбілмәжінов

8) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";
пункт 9 дополнить подпунктами 6), 7) следующего содержания:
"6) на приобретение угля для школ;
7) на замену окон в коммунальном государственном учреждении "Возвышенская средняя школа" района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на реконструкцию разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селах Возвышенка, Майбалык, Конюхово.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 50 тысяч тенге.";
приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т.Абильмажинов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т.Абильмажинов

188 743,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
188 193,6
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
171 305,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 905,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
162 400,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 574,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 473,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 451,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
650,0
02
Қорғаныс
10 689,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 689,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 112,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 577,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 644,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 644,1
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 644,1
04
Бiлiм беру
2 820 285,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12 850,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
12 850,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 785 389,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 845,0
003
Жалпы білім беру
2 411 873,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
46 576,0
006
Балаларға қосымша білім беру
26 284,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
51 797,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
11 019,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

188 743,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
188 193,6
022
Капитальные расходы государственного органа
550,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171 305,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 905,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
162 400,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 574,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29 473,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 451,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
650,0
02
Оборона
10 689,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 689,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 112,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 577,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 644,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 644,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 644,1
04
Образование
2 820 285,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12 850,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
12 850,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 785 389,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 845,0
003
Общеобразовательное обучение
2 411 873,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46 576,0
006
Дополнительное образование для детей
26 284,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
51 797,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 019,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

12 190,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4 250,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
760,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
134 631,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
151,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
45,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
105,0
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
1,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
278 077,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
53 163,0
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
53 163,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
136 321,3
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 367,3
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
34 535,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
74 770,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 271,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 150,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
228,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 279,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 530,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 474,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 275,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 664,6
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 754,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 764,6
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 419,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 727,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
34 650,0
008
Спорт объектілерін дамыту
34 650,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

12 190,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 250,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
760,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
134 631,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
151,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
45,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
105,0
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
278 077,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
53 163,0
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
53 163,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
136 321,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 367,3
003
Поддержка культурно-досуговой работы
34 535,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
74 770,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 271,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 150,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
228,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 279,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 530,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 474,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 275,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 664,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 754,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 764,6
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 419,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 727,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
34 650,0
008
Развитие объектов спорта
34 650,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения