Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 "2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 27/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қарашада № 5005 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 "2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4485 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 167 149 мың теңге:
салықтық түсімдер – 314 947 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 108,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 834 093,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 156 822 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 105 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 11 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 395,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 14 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 777,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 777,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 395,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 673 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 85 738,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 1 991 мың теңге – оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
2) 1 712 мың теңге – тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2018 года № 27/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 ноября 2018 года № 5005
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4485, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 167 149 тысяч тенге:
налоговые поступления – 314 947 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 108,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 834 093,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2 156 822 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 105 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 11 500 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 11 395,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 000 тысяч тенге
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 777,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 3 777,5 тысяч тенге:
поступление займов – 11 500 тысяч тенге;
погашение займов – 11 395,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3673 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 85 738,2 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 1 991 тысяча тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 1712 тысячи тенге – на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам;

3) 4 755 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілері мен көмекшілерін енгізуге;
4) 1 848 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
5) 616 мың теңге – техникалық көмекші (өтемдік) құралдардың тізбесін кеңейтуге;
6) 5 459 мың теңге – мемлекеттік атаулы көмекті төлеуге;
7) 20 584,2 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 1 892 мың теңге сомасында;
көшуге субсидия беруге 3 367 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 3 608 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге арналған субсидиялар беруге 4 502,2 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекіттік гранттар беруге 7 215 мың теңге сомасында;
8) 41 801 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларын өтеуге;
9) 6 972 мың теңге – ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге.";
10-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 11 500 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
13-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"21. 2018 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 11 395,5 мың теңге сомасында белгіленсін.".

3) 4 755 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
4) 1 848 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) 616 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
6) 5 459 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
7) 20 584,2 тысячи тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1 892 тысячи тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 3 367 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 3 608 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 4 502,2 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 7 215 тысяч тенге;
8) 41 801 тысяча тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
9) 6 972 тысячи тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 500 тысяч тенге.";
пункт 13 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 11 395,5 тысяч тенге.".

Көрсетілген шешімнің 1, 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXVII сессиясының төрағасы
М. Иванова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 27/2 шешіміне 1 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

Приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель XXVII сессии
районного маслихата
М. Иванова
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 28 ноября 2018 года № 27/2
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1
Бюджет Тимирязевского района на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

214
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 003,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 043
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 960,2
2
Қорғаныс
3 552
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 552
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 529
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
676
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
347
4
Бiлiм беру
1 423 447
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 396 202
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 984
003
Жалпы білім беру
1 242 776
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 593
006
Балаларға қосымша білім беру
40 026
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
42 089
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 981
023
Әдістемелік жұмыс
5 526
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10 645
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
18 526
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 500
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 245
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27 245
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
119 195,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 103,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 053

214
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 003,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 043
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 960,2
2
Оборона
3 552
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 552
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 529
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
676
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
347
4
Образование
1 423 447
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 396 202
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 984
003
Общеобразовательное обучение
1 242 776
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 593
006
Дополнительное образование для детей
40 026
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
42 089
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 981
023
Методическая работа
5 526
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10 645
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
18 526
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 500
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 245
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27 245
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
119 195,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 103,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 053

469
5
Бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасы
48
6
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
36
7
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
108
8
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 647
9
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
169
10
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының немесе олардың біреуінің қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
58
11
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
120
12
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
982
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
77
14
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
24
Барлығы
4 303

469
5
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
48
6
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
36
7
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
108
8
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 647
9
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
169
10
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без попечения родителей или одного из них
58
11
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
120
12
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
982
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
77
14
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
24
Итого
4 303