2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 274-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 4300 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихатыХХVІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 282 478 958 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 115 008 489 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 551 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 238 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 160 919 045 мың теңге;
2) шығындар – 280 568 893 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 14 279 128 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 17 142 728 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 863 600 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 680 240 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 702 322 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 22 082 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 049 303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 049 303 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 936 126 теңге;
қарыздарды өтеу – 3 037 360 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 150 537 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI шешімімен; өзгерістер енгізілді Атырау облыстық мәслихатының 26.04.2019 № 313-VI; 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI; 12.12.2019 № 385-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2019 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Жылыой ауданына – 0%, Атырау қаласына – 50%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
әлеуметтік салық бойынша:

Об областном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 14 декабря 2018 года № 274-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 декабря 2018 года № 4300.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2019-2021 годы, маслихат Атырауской области VІ созыва на ХХVІІ сессии РЕШИЛИ:
1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 282 478 958 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 115 008 489 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 551 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 238 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160 919 045 тысяч тенге;
2) затраты – 280 568 893 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 279 128 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 142 728 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –2 863 600 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 680 240 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 702 322 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 22 082 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 049 303 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 049 303 тысяч тенге:
поступление займов – 15 936 126 тенге;
погашение займов – 3 037 360 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 150 537 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI ; с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 26.04.2019 № 313-V; от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI; от 12.12.2019 № 385-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Жылыойскому району – 0%, городу Атырау – 50%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;
по социальному налогу:

Жылыой ауданына – 0%, Құрманғазы ауданы – 50%, Атырау қаласына – 59% Исатай ауданына – 70%, Махамбет ауданына – 90%, Индер, Қызылқоға және Мақат аудандарына – 100%;
меншікті облыстық бюджетке – 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI; 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI; 12.12.2019 № 385-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2019 жылға арналған көлемдері 106 313 132 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 20 432 734 мың теңге;
Атырау қаласынан – 85 880 398 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2019 жылға 13 661 534 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 4 745 853 мың теңге;
Индер ауданы – 3 138 784 мың теңге;
Исатай ауданы – 1 239 439 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 3 082 844 мың теңге;
Мақат ауданы – 1 130 518 мың теңге;
Махамбет ауданы – 324 095 мың теңге көзделсiн.
5. 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру,бiлiм беру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.
7. 2019 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 465 567 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI; 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға – 37 904 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 649 487 мың теңге;

Жылыойскому району – 0%, Курмангазинскому району – 50%, городу Атырау – 59%, Исатайскому району – 70%; Махамбетскому району – 90%; Индерскому, Кзылкогинскому и Макатскому районам - 100%;
собственно-областному бюджету – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI; от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI; от 12.12.2019 № 385-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть на 2019 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 106 313 132 тысячи тенге, в том числе:
Жылыойского района – 20 432 734 тысячи тенге;
города Атырау – 85 880 398 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 13 661 534 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 4 745 853 тысяч тенге;
Индерскому району – 3 138 784 тысяч тенге;
Исатайскому району – 1 239 439 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 3 082 844 тысяч тенге;
Макатскому району – 1 130 518 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 324 095 тысяч тенге.
5. Учесть, что с 1 января 2019 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 465 567 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI; от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
37 904 тысяч тенге - на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
649 487 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;

жол-патрульдік полицияның саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне, учаскелік полиция инспекторларына және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларына тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге – 11 845 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 1 799 683 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 406 756 мың теңге;
орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 19 701 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 2 122 610 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 96 945 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 218 041 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 12 915 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 419 906 мың теңге;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 8 217 935 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 65 227 мың теңге;
медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуге – 218 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 92 500 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 028 836 мың теңге;
салауатты өмір салтын насихаттауға – 77 737 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 131 484 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 2 112 900 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 149 373 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге - 2 360 624 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;

11 845 тысяч тенге - на выплату компенсации за наем (аренду) жилья сотрудникам строевых подразделений дорожно-патрульной полиции, участковым инспекторам полиции и участковым инспекторам полиции по делам несовершеннолетних;
1 799 683 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
406 756 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
19 701 тысяч тенге - на повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельской местности;
2 122 610 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
96 945 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
218 041 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
12 915 тысяч тенге - на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
419 906 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
8 217 935 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
65 227 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
218 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
242 тысяч тенге - на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
92 500 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
1 028 836 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
77 737 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
131 484 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
2 112 900 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
149 373 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
2 360 624 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;

мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 340 913 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 27 000 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 2 110 104 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 423 659 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 4 628 942 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 26.04.2019 № 313-VI; 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
9. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 124 987 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
10. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 234 930 мың теңге сомасында кредиттер көзделгенi ескерілсін.
11. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 1 708 008 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн, оның ішінде:
республикалық бюджеттің кредиттері есебінен – 1 303 008 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трансферттері есебінен – 405 000 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 12.11.2019 № 376-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте су бұру жүйелерінің құрылысына және жаңғыртуға – 5 031 341 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
13. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
білім беру нысандарын салу және жаңғыртуға – 4 652 474 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға – 3 000 000 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 951 484 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 3 853 718 мың теңге;

340 913 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
27 000 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
2 110 104 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
423 659 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
4 628 942 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 26.04.2019 № 313-VI; от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 124 987 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены кредиты в сумме 234 930 тысяч тенге на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме - 1 708 008 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
1 303 008 тысяч тенге - за счет кредитов из республиканского бюджета;
405 000 тысяч тенге - за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме – 5 031 341 тысяч тенге на строительство и реконструкцию систем водоотведения.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
4 652 474 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
1 951 484 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
3 853 718 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";

көлік инфрақұрылымын дамытуға – 4 744 560 мың теңге;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы" шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 300 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 476 218 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 508 950 мың теңге;
шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 1 636 000 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
14. Облыстық бюджетте тұрғын үй салуға арналған мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 2019 жылы 8 836 860 мың теңге қарыздардың түсімдері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. Облыстық бюджетте 2019 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 3 119 102 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 325-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
16. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
18. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
19. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 2 774 798 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 1 125 021 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 799 097 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 496 451 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға, автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 3 111 392 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстауға – 109 258 мың теңге;

4 744 560 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
1 300 000 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
476 218 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
508 950 тысяч тенге - на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
1 636 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг в сумме 8 836 860 тысяч тенге для финансирования строительства жилья.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год 3 119 102 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 21.06.2019 № 325-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
16. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год согласно приложению 4.
17. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и бюджету города Атырау в следующих размерах:
2 774 798 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений образования;
1 125 021 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
799 097 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
495 451 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
3 111 392 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации, капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
109 258 тысяч тенге – на текущее содержание автомобильных дорог;

мемлекеттік органдар аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 178 518 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламасын күтіп-ұстау және қызмет көрсетуі үшін – 29 715 мың теңге;
әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге – 59 611 мың теңге;
даму стратегиясын жасақтауға – 50 000 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 970 102 мың теңге;
ескерткішті сатып алу және орнатуға – 220 309 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мекемелерді ағымдағы ұстауға және мемлекеттік рәміздерді қабылданған стандарттарға сәйкес ауыстыруға – 43 888 мың теңге;
қоғамдық шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға – 31 609 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 935 028 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 88 490 мың теңге;
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық–техникалық жарақтандыруға – 66 810 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 1 355 173 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 67 222 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 1 019 989 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 726 781 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін – 219 046 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 22 165 мың теңге;
елді мекендерді сумен қамту жүйесін қамтамасыз ету үшін – 60 270 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге – 784 391 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 78 391 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау енгізлуіне байланысты үгіттеу жұмыстарын жүргізуге – 7 000 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 40 948 мың теңге;
мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) құжаттарын дайындауға және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге – 12 815 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мекемелердің материалдық–техникалық жарақтандыруға және ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына – 224 049 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін;
жолаушылырды тасымалдауды субсидиялауға – 1 040 000 мың теңге;
жаңартылмалы энергия көзінен жұмыс жасайтын көше жарығының желілерін сатып алу және орнатуға – 21 564 мың теңге;
жас мамандарға көтерме ақы беруге – 8 649 мың теңге;

178 518 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
29 715 тысяч тенге – на содержание и обслуживание программы "Парус-Каз";
59 611 тысяч тенге – на капитальный ремонт административного здания;
50 000 тысяч тенге – на разработку стратегии развития;
970 102 тысяча тенге – на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
220 309 тысяч тенге – на приобретение и установку памятника;
43 888 тысяч тенге – на текущее содержание подведомственных учреждений и замену государственных символов в соответствии с принятыми стандартами;
31 609 тысяч тенге – на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов;
935 028 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
88 490 тысячи тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение органов социальной защиты;
66 810 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
1 355 173 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
67 222 тысяч тенге – на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
1 019 989 тысячи тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
726 781 тысяча тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
219 046 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
22 165 тысяч тенге – на техническое обслуживание объектов коммунальнной собственности;
60 270 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
784 391 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
78 391 тысяча тенге – на обводнение оросительных каналов;
7 000 тысяч тенге – на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов;
40 948 тысяч тенге – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
12 815 тысяч тенге – на оформление документов скотомогильников (биотермических ям) и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
224 049 тысяч тенге – на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности и материально-техническое оснащение подведомственных учреждений;
1 040 000 тысяч тенге – на субсидирование пассажирских перевозок;
21 564 тысяч тенге – на приобретение и установку линий уличного освещения работающих на возобновляемых источниках энергии;
8 649 тысяч тенге – на предоставление подъемных пособий для молодых специалистов;

мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға – 807 543 мың теңге;
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 332 121 мың теңге;
"Бақытты отбасы" және "7-20-25" бағдарламалары шеңберінде әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 149 700 мың теңге.
Ескерту. Шешім 19-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 325-VI; 12.11.2019 № 376-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
20. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
көлік инфрақұрылымы объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға және салуға, сондай-ақ автомобиль жолдарын жаңғыртуға – 9 199 198 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 721 315 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 2 423 711 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 235 033 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 166 885 мың теңге;
абаттандыру нысандарын салуға – 30 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 113 564 мың теңге;

807 543 тысяч тенге – на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства;
332 121 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
149 700 тысяч тенге – на предоставление жилищных сертификатов в виде социальной помощи по программам "Бақытты отбасы" и "7-20-25".
Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI; с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 21.06.2019 № 325-VI; от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
20. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в следующих объемах:
9 199 198 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство объектов транспортной инфраструктуры, а также на реконструкцию автомобильных дорог;
721 315 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 423 711 тысяча тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
235 033 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
166 885 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
30 000 тысяч тенге – на строительство объектов благоустройства;
113 564 тысячи тенге – на развитие объектов спорта;

мәдениет объектілерін дамытуға – 115 373 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесінің нысандарын дамытуға – 55 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін;
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 293 262 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарын дамытуға – 50 000 мың теңге;
ауыл шаруашылық нысандарын дамытуға – 32 265 мың теңге.
Ескерту. Шешім 20-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 15.03.2019 № 297-VI шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 12.11.2019 № 376-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Сессия төрағасы Ә. Жұбанов
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин
Облыстық мәслихаттың ХХVІІ
сессиясының 2018 жылғы 14
желтоқсандағы № 274-VІ
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджет

115 373 тысяча тенге – на развитие объектов культуры;
55 000 тысяч тенге – на развитие объектов тепло-энергетической системы;
293 262 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
50 000 тысяч тенге – на развитие объектов коммунального хозяйства;
32 265 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 15.03.2019 № 297-VI; с изменениями, внесенными решением Атырауского областного маслихата от 12.11.2019 № 376-VI (вводится в действие с 01.01.2019). (вводится в действие с 01.01.2019).
Председатель сессии А. Жубанов
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение 1
к решению ХХVІІ сессии областного
маслихата от 14 декабря 2018 года № 274-VІ
Областной бюджет на 2019 год

027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1054847
4
Емханалар
13417
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13417
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
13417
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
36718
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
36718
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
36718
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4604688
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4604688
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98059
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
138912
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
110161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
21000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2850
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4201167
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7890397
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4798270
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4591602
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
148325
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
403550
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
136387
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
250268
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1054847
4
Поликлиники
13417
253
Управление здравоохранения области
13417
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
13417
5
Другие виды медицинской помощи
36718
253
Управление здравоохранения области
36718
029
Областные базы спецмедснабжения
36718
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4604688
253
Управление здравоохранения области
4604688
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
98059
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
138912
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
110161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
21000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2850
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4201167
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7890397
1
Социальное обеспечение
4798270
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4591602
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
148325
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
403550
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
136387
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
250268
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи

3556127
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96945
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
261
Облыстың білім басқармасы
206668
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
144473
037
Әлеуметтік сауықтандыру
62195
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
0
2
Әлеуметтiк көмек
677711
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
677711
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
677711
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2414416
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2304493
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109428
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
925
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1815906
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204519
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5088
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
12915
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155712
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28113
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28113
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10961
145
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3556127
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
96945
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
261
Управление образования области
206668
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
144473
037
Социальная реабилитация
62195
271
Управление строительства области
0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
0
2
Социальная помощь
677711
256
Управление координации занятости и социальных программ области
677711
003
Социальная поддержка инвалидов
677711
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2414416
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2304493
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109428
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"
925
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"
1815906
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
204519
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5088
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
12915
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
155712
263
Управление внутренней политики области
28113
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
28113
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10961
145
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
51786
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1786
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
50000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8631784
1
Ауыл шаруашылығы
3772189
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3417828
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74879
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17990
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
107299
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5057
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8088
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
33050
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1799683
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
869246
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
406756
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
15389
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
78391
719
Облыстың ветеринария басқармасы
354361
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51662
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
51786
007
Развитие теплоэнергетической системы
1786
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
50000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8631784
1
Сельское хозяйство
3772189
255
Управление сельского хозяйства области
3417828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
74879
003
Капитальные расходы государственного органа
17990
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
107299
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5057
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8088
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
33050
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1799683
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
869246
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
406756
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
15389
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
78391
719
Управление ветеринарии области
354361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
51662
003
Капитальные расходы государственного органа

27000
9
Басқалар
13843402
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
384740
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
384740
257
Облыстың қаржы басқармасы
7467715
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
208400
050
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнің қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
0
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7039396
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
219919
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
250146
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
250146
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
294499
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102186
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12060
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
180253
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2391780
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
755780
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1636000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10000
095
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3044522
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері

27000
9
Прочие
13843402
253
Управление здравоохранения области
384740
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
384740
257
Управление финансов области
7467715
012
Резерв местного исполнительного органа области
208400
050
Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения)
0
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
7039396
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
219919
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
250146
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
250146
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
294499
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
102186
003
Капитальные расходы государственного органа
12060
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
180253
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2391780
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
755780
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1636000
271
Управление строительства области
10000
095
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
10000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3044522
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года