2019 - 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 234-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 4319 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019–2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 768 857 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 769 121 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 82 167 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 546 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 889 023 мың теңге;
2) шығындар – 6 963 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 99 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 7 674 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 674 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194 478 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 268-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.07.2019 № 294-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 02.10.2019 № 318-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 20.12.2019 № 331-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2019 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2019 жылға 1 130 518 мың теңге сомасында көзделсiн.
4. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 29 декабря 2018 года № 234-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 января 2019 года № 4319.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 768 857 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 769 121 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 82 167 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 28 546 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 889 023 тысяч тенге;
2) затраты – 6 963 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 99 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 674 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 7 674 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 478 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 268-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 11.07.2019 № 294-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 02.10.2019 № 318-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.12.2019 № 331-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
районному бюджету – 50%.
3. Предусмотреть на 2019 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 1 130 518 тысяч тенге.
4. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2019 жылға жергілікті атқарушы органдардың резерві 38 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметшілерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 191 529 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 7 824 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 10 591 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 135 919 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 67 994 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 5 838 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 3 646 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 11 661 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 25 353 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 7 575 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
мемлекеттік органдарының аппараттарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге - 4 472 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуге – 15 438 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу жұмыстарына – 71 550 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 50 000 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 175 463 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге – 5 100 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға - 48 636 мың теңге
спорт ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық қамтамасыз етуге – 8 905 мың теңге;

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 38 000 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
191 529 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением минимальной заработной платы;
7 824 тысяч тенге - на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам;
10 591 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
135 919 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
67 994 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
5 838 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3 646 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
11 661 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
25 353 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме – 7 575 тысяч тенге кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
4 472 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
15 438 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций образования;
71 550 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
50 000 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
175 463 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
5 100 тысяч тенге – на текущее содержание и укрепление материально-технической базы объектов культуры;
48 636 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда6 в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8 905 тысяч тенге - на текущее содержание и укрепление материально-технической базы учреждений спорта;

жобалау сметалық құжаттама жасақтау және автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 50 000 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге 500 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттерді көзделгені ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
абаттандыру нысаналарын салуға – 4 215 мың теңге;
білім беру нысандарын салу және жаңғыртуға – 240 мың теңге;

50 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог;
500 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год из областного бюджета целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
4 215 тысяч тенге – на строительство объектов благоустройства;
240 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;

тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 51 180 мың теңге;
инженерлік-инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 700 мың теңге;
көлік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға – 50 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
10. 2019 жылға арналған жергігікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

51 180 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
700 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
50 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Қабдолов) жүктелсін.
12. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы
Қ. Исмагулов
2018 жылғы 29 желтоксандағы аудандық мәслихаттың № 234-VI шешіміне № 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеті

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности (А. Кабдолов).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной сессии
районного маслихата, секретарь
районного маслихата
К. Исмагулов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 234-VI
Районный бюджет на 2019 год

051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
10000
2018 жылғы 29 желтоксандағы аудандық мәслихаттың № 234-VI шешіміне № 4 қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру

051
Трансферты органам местного самоуправления
10000
Приложение № 4 к решению районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 234-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполненияместного бюджета на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение