Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 19/230-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 4396 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы №18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4305-нөмірмен тіркелген, 2017 жылғы 21 желтоқсанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде және 2017 жылғы 22 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бүкіл мәтін бойынша "аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне", "аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне" деген сөздер тиісінше "аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 478 983 173 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 34 176 821 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 548 846 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 444 253 506 мың теңге;
2) шығындар – 473 410 936 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 22 981 726 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 908 360 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 926 634 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 600 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 600 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 20 009 489 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 20 009 489 мың теңге."
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;

О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 января 2018 года № 19/230-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 11 января 2018 года № 4396. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2, пунктом 3 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, опубликовано 21 декабря 2017 года в газете "Южный Казахстан" и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 22 декабря 2017 года) следующие изменения и дополнение:
по всему тексту слова "в бюджеты районов (городов областного значения)", "бюджетам районов (городов областного значения)", "бюджетов районов (городов областного значения)" заменить словами "в районные (городов областного значения) бюджеты", "районным (городов областного значения) бюджетам", "районных (городов областного значения) бюджетов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 478 983 173 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 176 821 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 548 846 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 444 253 506 тысяч тенге;
2) затраты – 473 410 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 981 726 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 908 360 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 926 634 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 600 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 600 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 20 009 489 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 20 009 489 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға көшіруге байланысты нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен көрсетілген трансферттердің түсімдерін бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Д. Абіш
Облыстық мәслихат
хатшысы Қ. Балабиев

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрены поступления целевых трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов, в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование и переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год.
Распределение поступлений указанных трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании постановления акимата области.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
областного маслихата Д. Абиш
Секретарь областного
маслихата К. Балабиев
Приложение 1 к решению
Южно-Казахстанского
областного маслихата

038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 599 612
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 479 569
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 479 569
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
6 479 569
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
44 832
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
44 832
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
44 832
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
9 924 113
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 924 113
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 847
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
189 992
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
80 199
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
87 740
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
142 097
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 283 238
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 293 178
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 311 096
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 509 543
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
591 409
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
266 647
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 400 227
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
474 469
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 599 612
3
Специализированная медицинская помощь
6 479 569
253
Управление здравоохранения области
6 479 569
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
6 479 569
5
Другие виды медицинской помощи
44 832
253
Управление здравоохранения области
44 832
029
Областные базы спецмедснабжения
44 832
9
Прочие услуги в области здравоохранения
9 924 113
253
Управление здравоохранения области
9 924 113
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
140 847
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
189 992
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
80 199
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
87 740
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
142 097
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 283 238
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 293 178
1
Социальное обеспечение
12 311 096
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 509 543
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
591 409
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
266 647
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 400 227
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
474 469
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

465 272
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 100 641
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
210 878
261
Облыстың білім басқармасы
801 553
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
726 331
037
Әлеуметтік сауықтандыру
75 222
2
Әлеуметтiк көмек
1 902 322
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 902 322
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 879 279
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 043
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 079 760
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 979 269
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 666
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
176 204
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 080 147
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
50 678
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 077 304
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
54 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
411 270
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 780
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26 780
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
566
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

465 272
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
8 100 641
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
210 878
261
Управление образования области
801 553
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
726 331
037
Социальная реабилитация
75 222
2
Социальная помощь
1 902 322
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 902 322
003
Социальная поддержка инвалидов
1 879 279
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
23 043
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 079 760
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 979 269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
129 666
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
176 204
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
4 080 147
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
50 678
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
1 077 304
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
54 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
411 270
263
Управление внутренней политики области
26 780
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
26 780
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
566
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы

15 867 506
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
121 575
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
31 313 592
1
Ауыл шаруашылығы
27 216 250
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
27 207 189
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 513
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
706 125
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
141 251
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
248 439
017
Қазақстандық мақта талшығының және шитті мақта сапасын сараптау
71 875
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 124
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
4 659 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
15 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
142 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
390 967
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
363 126
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
27 950
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 500 000
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
2 700 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 433 518
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 828
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

15 867 506
071
Развитие газотранспортной системы
121 575
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
31 313 592
1
Сельское хозяйство
27 216 250
255
Управление сельского хозяйства области
27 207 189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
191 513
002
Поддержка семеноводства
706 125
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
141 251
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
248 439
017
Экспертиза качества казахстанского хлопка-волокна и хлопка-сырца
71 875
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 124
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
4 659 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
15 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
142 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
390 967
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
363 126
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
27 950
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 500 000
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
2 700 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 433 518
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
1 828
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

4 862 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
15 750
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
399 120
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
365 219
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
28 810
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 500 000
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
2 835 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 505 431
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 875 000
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
140 490
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
39 396
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
398 202
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
135 606
2
Су шаруашылығы
71 544
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
71 544
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
71 544
3
Орман шаруашылығы
1 082 616
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 082 616
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 071 460
006
Жануарлар дүниесін қорғау
11 156
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 733 229
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
713 027
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 897
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
34 522
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
529 102
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

4 862 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
15 750
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
399 120
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
365 219
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
28 810
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 500 000
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
2 835 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 505 431
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 875 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
140 490
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
39 396
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
398 202
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
135 606
2
Водное хозяйство
71 544
255
Управление сельского хозяйства области
71 544
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
71 544
3
Лесное хозяйство
1 082 616
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 082 616
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 071 460
006
Охрана животного мира
11 156
5
Охрана окружающей среды
1 733 229
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
713 027
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
96 897
008
Мероприятия по охране окружающей среды
34 522
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
529 102
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

1 509 163
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
510 889
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
501 415
261
Облыстың білім басқармасы
866 749
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
785 395
037
Әлеуметтік сауықтандыру
81 354
271
Облыстың құрылыс басқармасы
700 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
700 000
2
Әлеуметтiк көмек
2 042 307
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 042 307
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
2 042 307
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 529 092
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 454 582
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 546
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 260 029
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
55 007
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
74 510
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 510
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 973 221
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 600 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 600 000
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 850 000
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 750 000
2
Коммуналдық шаруашылық
16 373 221
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 373 221
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 281
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

1 509 163
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
510 889
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
501 415
261
Управление образования области
866 749
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
785 395
037
Социальная реабилитация
81 354
271
Управление строительства области
700 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
700 000
2
Социальная помощь
2 042 307
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 042 307
003
Социальная поддержка инвалидов
2 042 307
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 529 092
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 454 582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
139 546
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 260 029
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
55 007
270
Управление по инспекции труда области
74 510
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
74 510
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 973 221
1
Жилищное хозяйство
6 600 000
271
Управление строительства области
6 600 000
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 850 000
027
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 750 000
2
Коммунальное хозяйство
16 373 221
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 373 221
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
129 281
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения