Арыс қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 18/118-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2018 жылғы 19 қыркүйектегі № 26/195-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 25 қыркүйекте № 4741 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/314-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4717 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қалалық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 18/118-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4360 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 13 қаңтардағы "Арыс ақиқаты" газетінде және 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 14 005 718 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 335 690 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 93 856 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 46 580 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 529 592 мың теңге;
2) шығындар – 13 982 712 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6 362 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 823 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 461 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 83445 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 83445 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 801 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 823;
қарыздарды өтеу – 5 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61050 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Арысского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 18/118-VІ "О городском бюджете на 2018–2020 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 19 сентября 2018 года № 26/195-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 сентября 2018 года № 4741. Прекращено действие в связи с истечекнием срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109, с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года № 29/314-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4717, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Арысского городского маслихата от 22 декабря 2017 года № 18/118-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4360, опубликовано 13 января 2018 года в газете "Арыс ақиқаты" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 005 718 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 335 690 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 93 856 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 580 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 529 592 тысяч тенге;
2) затраты – 13 982 712 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 362 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 823 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 83445 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 83445 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 66 801 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66 801 тысяч тенге:
поступление займов – 10 823 тысяч тенге;
погашение займов – 5 072 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61050 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 62 пайыз, облыстық бюджетке 38 пайыз;
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға қалалық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 233 470 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
1) Ақдала ауылдық округіне
- 18 703
мың теңге;
2) Байырқұм ауылдық округіне
- 36 942
мың теңге;
3) Дермене ауылдық округіне
- 31 704
мың теңге;
4) Жиделі ауылдық округіне
- 64 409
мың теңге;
5) Монтайтас ауылдық округіне
- 31 452
мың теңге;
6) Қожатоғай ауылдық округіне
- 50 260
мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Арыс қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Ғ.Құмарбеков
Қалалық мәслихат хатшысы А.Байтанаев
Арыс қалалық
мәслихатының 2018
жылғы 19 қыркүйектегі

"2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 62 процентов, в областной бюджет 38 процентов;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, в общей сумме 233 470 тысяч тенге, в том числе:
1) сельского округа Ақдала
- 18 703
мың теңге;
2) сельского округа Байыркум
- 36 942
мың теңге;
3) сельского округа Дермене
- 31 704
мың теңге;
4) сельского округа Жидели
- 64 409
мың теңге;
5) сельского округа Монтайтас
- 31 452
мың теңге;
6) сельского округа Кожатогай
- 50 260
мың теңге.".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Арысского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти
календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального
опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Арыс.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
городского маслихата Г.Кумарбеков
Секретарь городского маслихата А.Байтанаев
Приложение 1 к
решению Арысского
городского маслихата от
19 сентября 2018 года