Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/VI "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 5 маусымдағы № 28-183/VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 11 маусымда № 4626 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-149/VІ "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4347 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 5 қаңтарда "Мәртөбе" газетінде және 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 27 352 981 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 850 386 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 907 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 24 473 688 мың теңге;
2) шығындар – 27 506 063 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 459 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 822 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 363 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 157 541 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 157 541 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 822 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 153 082 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-149/VІ "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 5 июня 2018 года № 28-183/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 11 июня 2018 года № 4626
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 22-149/VІ "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347, опубликовано 5 января 2018 года в газете "Пульс Сайрама" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сайрамского района на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 352 981 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 850 386 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 907 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 473 688 тысяч тенге;
2) затраты – 27 506 063 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 459 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 822 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 157 541 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 157 541 тысяч тенге;
поступление займов – 10 822 тысяч тенге;
погашение займов – 6 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 153 082 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сайрам ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сайрам аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы Ж.Сүлейменов
Сайрам аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
5 маусымдағы № 28-183/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 22-149/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сайрамского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата Ж. Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 5 мая
2018 года № 28-183/VІ
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 21 декабря
2017 года № 22-149/VІ
Районный бюджет Сайрамского района на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
1. Доходы

600
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
25981
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
542
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
207658
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1477432
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
671368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
659932
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
659932
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
11436
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
11436
2
Әлеуметтiк көмек
734336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
694662
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
267049
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43461
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18020
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73905
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3464
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114693
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
92965
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81105
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
39674
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
39674
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71728
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71728
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7914
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

600
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25981
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим
(удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
542
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
207658
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1477432
1
Социальное обеспечение
671368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
659932
005
Государственная адресная социальная помощь
659932
464
Отдел образования района (города областного значения)
11436
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
11436
2
Социальная помощь
734336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
694662
002
Программа занятости
267049
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43461
006
Жилищная помощь
18020
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73905
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3464
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114693
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92965
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81105
464
Отдел образования района (города областного значения)
39674
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
39674
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71728
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7914
021
Капитальные расходы государственных органов