2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 10-47-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 4860 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кірістер – 39 059 828 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 232 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 906 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 768 242 мың теңге;
2) шығындар – 39 101 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 275 831 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 378 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 919 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -317 373 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 317 373 мың теңге;
қарыздар түсімі – 378 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 102 919 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 41 542 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 24-131-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 3 713 867 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Жетісай қаласы 1 030 132 мың теңге;
Жаңа ауыл ауылдық округі 270 786 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 264 081 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 337 030 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 121 993 мың теңге;
Асық ата кенті 295 996 мың теңге;
Абай ауылдық округі 186 361 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 178 640 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 236 316 мың теңге;

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2018 года № 10-47-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2018 года № 4860. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 059 828 тысяч тенге;
налоговые поступления – 2 232 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 906 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 768 242 тысяч тенге;
2) затраты – 39 101 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 275 831 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 378 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 919 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 317 373 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –317 373 тысяч тенге;
поступление займов – 378 750 тысяч тенге;
погашение займов – 102 919 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 542 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 24-131-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка и сельских округов в сумме 3 713 867 тысяч тенге, в том числе:
город Жетысай 1 030 132 тысяч тенге;
сельский округ Жанаауыл 270 786 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 264 081 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 337 030 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 121 993 тысяч тенге;
поселок Асыката 295 996 тысяч тенге;
сельский округ Абай 186 361 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 178 640 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 236 316 тысяч тенге;

Ж.Ералиев ауылдық округі 221 572 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 154 204 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 132 096 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 284 720 мың теңге.
3. 2019 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 15 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2019 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер көлемі 16 944 991 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттерінің шығыстарында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
11. "Жетісай аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

сельский округ Ж.Ералиев 221 572 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 154 204 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 132 096 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 284 720 тысяч тенге.
3. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступления от индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов;
по социальному налогу:
районный бюджет – 50 процентов;
областной бюджет – 50 процентов.
4.Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 15 000 тысяч тенге.
5. Утвердить на 2019 год размер бюджетных трансфертов на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 16 944 991 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2019 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ города, поселка и сельских округов на 2019 год, согласно приложению 6.
9. Учесть минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в расходах бюджетов города, поселка и сельских округов, согласно приложению 7.
10. 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
11. Государственному учреждению "Аппарат Жетысайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Жетісай ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Жетысайского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Жетісай аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы О.Асанов
Аудандық мәслихаттың хатшысы А.Утанов
Жетісай аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
25 желтоқсандағы № 10-47-VI
шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 13.12.2019 № 24-131-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жетысайского районного маслихата после его официального опубликования.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата О. Асанов
Секретарь районного маслихата А. Утанов
Приложение 1 к решению
Жетысайского районного
маслихата от 26 декабря
2018 года № 10-47-VI
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 13.12.2019 № 24-131-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3