Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман және өсімдіктер ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19/228-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 5627 болып тіркелді
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 19/154-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің 587-бабының 1, 3-тармақтарына, 588-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман және өсімдіктер ресурстарын пайдаланғаны үшін мынадай төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) 2-қосымшаға сәйкес қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін;
3) 3-қосымшаға сәйкес орманды жанама пайдалану үшін;
4) 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыруға, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарға, аңшылық шаруашылығының мұқтаждығына пайдаланғаны үшін;
5) 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге пайдалану үшін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 19/154-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. 6 қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының хатшысы
В. Головатюк
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне 1 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Бірлік үшін төлемақы мөлшерлемесі (АЕК)

О ставках платы за пользование лесными и растительными ресурсами на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2018 года № 19/228-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 апреля 2018 года № 5627
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 19/154-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктами 1, 3 статьи 587, пунктом 2 статьи 588 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить следующие ставки платы за пользование лесными и растительными ресурсами на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области:
1) за заготовку живицы и древесных соков согласно приложению 1;
2) за заготовку второстепенных древесных ресурсов согласно приложению 2;
3) за побочные лесные пользования согласно приложению 3;
4) за пользование участками государственного лесного фонда для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, нужд охотничьего хозяйства согласно приложению 4;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 19/154-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Восточно-Казахстанского областного маслихата согласно приложению 6.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
В. Головатюк
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Наименование
Ед. изм.
Ставка платы за единицу (МРП)

1. Шайыр дайындау (қылқан жапырақты)
1
Ұзақ мерзімді орман пайдалану кезінде
тонна
20,0
2. Ағаш шырындарын дайындау (жапырақты)
2
Ұзақ мерзімді орман пайдалану кезінде
тонна
1,5
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VI шешіміне 2- қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 19/154-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Ағаш-бұта түрлерінің атауы
Қосалқы ағаш ресурстарының түрлері (АЕК)
Қабығы, тонна
Бұтақтар, жималы текше метр
Томарлары, тамырлары, жималы текше метр
Ағаштар мен бұталардың бүршіктері, кг
Жапырақтары,
тонна
1
Қарағай

1. Заготовка живицы (хвойные)
При долгосрочном лесопользовании
тонна
20,0
2. Заготовка древесных соков (лиственные)
При долгосрочном лесопользовании
тонна
1,5
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 19/154-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование древесно-кустарниковых пород
Виды второстепенных древесных ресурсов (МРП)
Кора, тонна
Ветви, складочный кубометр
Пни, корни складочный кубометр
Почки деревьев и кустар-ников, кг
Листья, тонна
1
Сосна

0,12
Ескертпе: Майқарағай мен қайыңның бұтақтарын дайындау бөлінген кеспеағаш аймағындағы кесілген ағаштардан дайындалады.
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VI шешіміне 3-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды жанама пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 19/154-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Орман пайдалану түрлері және ресурстар
Шикізат түрі
Өлшем бірлігі.***
Жеке тұлғалар үшін тегін жинау мен дайындау нормасы****
АЕК төлемдер, тегін нормалар және коммерциялық мақсатта пайдалану кезінде өлшем бірлігі.

0,12
Примечание: Заготовка лапки пихтовой и ветвей березы производится на отведенных лесосеках со срубленных деревьев.
Приложение 3 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 19/154-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Виды лесных пользований и ресурсов
Вид сырья
Ед. изм.***
Норма для бесплатного сбора и заготовки физическими лицами****
Ставка платы в МРП, свыше бесплатной нормы и при использовании в коммерческих целях за единицу изм.

7. Аң шаруашылығы
1
Аң шаруашылығы (жылына)
га
0,9
Аудан бірлігінде жануарларды ұстаудың нормативтік тығыздығын ескере отырып.
8. Бау шаруашылығы, бақша шаруашылығы, бақ шаруашылығы және өзге де ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру
1
Бау шаруашылығы, бақша шаруашылығы, бақ шаруашылығы
100 кв.м.
0,05
2
Өзге де ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру
га
0,15
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VI шешіміне 4-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыруға, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарға, аңшылық шаруашылығының мұқтаждығына пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері

7. Звероводство
1
Звероводство (в год)
га
0,9
С учетом нормативной плотности содержания зверей на единице площади.
8. Огородничество, бахчеводство, садоводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
1
Огородничество, бахчеводство, садоводство
100 кв.м.
0,05
2
Выращивание иных сельскохозяйственных культур
га
0,15
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, нужд охотничьего хозяйства

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 19/154-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
АЕК мөлшері
1. Қысқа мерзімді орман пайдалану
1
Мәдени - сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар
га
1,0
2. Ұзақ мерзімді орман пайдалану
1
Аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы үшін:
1)
аңшылық алқаптарын пайдаланғаны үшін;
га
тегін
2)
Құрылыстар мен ғимараттарды орналастыру үшін (күзетші үйі, аңшы үйі, шаруашылық құрылыстар)
100 текше метр
0,01
2
Мәдени - сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар
га
1,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне 5 қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
Айлық есеп көрсеткішіндегі төлемақы мөлшерлемелері
1. Ұзақ мерзімді орман пайдалану
1
Ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге
га
тегін
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VІ шешіміне 6 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі
1. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226- IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2522, 2010 жылғы 1 ақпанда "Дидар", 2010 жылғы 2 ақпанда "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланды).
2. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226-IV шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/202-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3133, 2013 жылғы 30 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2014 жылғы 7 қаңтарда "Рудный Алтай", 2014 жылғы 10 қаңтардағы "Дидар" газеттерінде жарияланды).
3. "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қорының учаскелеріндегі орманды пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/226-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 21 сәуірдегі № 2/18-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4554, 2016 жылғы 3 маусымда "ҚР НҚА эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесінде, 2016 жылғы 6 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды).

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 19/154-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Вид пользования
Ед. изм.
Ставка в МРП
1. Краткосрочное лесопользование
1
В культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях
га
1,0
2. Долгосрочное лесопользование
1
Для нужд охотничьего хозяйства:
1)
за пользование охотничьими угодьями;
га
бесплатно
2)
за размещение строений и сооружений (сторожки, охотничьи домики, хозсооружения)
100кв.м.
0,01
2
В культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целях
га
1,0
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
№ п/п
Вид пользования
Ед. изм.
Ставка в МРП
1 Долгосрочное лесопользование
1
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
га
бесплатно
Приложение 6 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Перечень решений Восточно-Казахстанского областного маслихата, признанных утратившими силу
1. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2522, опубликовано в газетах "Дидар" от 1 февраля 2010 года, "Рудный Алтай" от 2 февраля 2010 года).
2. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 17/202-V "О внесении изменения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3133, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 30 декабря 2013 года, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 7 января 2014 года, "Дидар" от 10 января 2014 года).
3. Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 апреля 2016 года № 2/18-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/226-IV "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4554, опубликовано в информационной системе "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан" 3 июня 2016 года, в информационно-правовой системе "Әділет" 6 июня 2016 года).