Өскемен қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 17 мамырдағы № 30/4-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 1 маусымда № 5640 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы 505-бабына, 509 - бабының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерді қоспағанда, елді мекендердің жеріне арналған базалық мөлшерлемелер бойынша салық салуға жататын, Өскемен қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері осы шешімнің 2- қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген басқа санаттардағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын орналасқан елді мекен Өскемен қаласы болып айқындалсын.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық ставкаларының мөлшерлерін ұлғайту туралы" Өскемен қалалық мәслихатының 2011 жылғы 9 маусымдағы № 33/6 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-1-167 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 13 шілдедегі "Рудный Алтай", 2011 жылғы 14 шілдедегі "Дидар" газеттерінде жарияланған);
2) "Өскемен қалалық мәслихатының "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын салық ставкалары туралы" 2011 жылғы 9 маусымдағы № 33/6 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Өскемен қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі № 30/5-V шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3450 нөмірімен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 9 қыркүйекте жарияланған).
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы-
қалалық мәслихат
хатшысының өкілеттігін
уақытша жүзеге асыратын А. Құрманғалиев
Өскемен қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 30/4-VI шешіміне
1-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Санаттары
1
Жер үстіндегі жабық түрдегі автотұрақтар (паркингтер), ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1-санат
2
Пандустары (рампалары) бар автотұрақтар (паркингтер)
2-санат
3
Механикаландырылған автотұрақтар (паркингтер)
3-санат
Өскемен қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 30/4-VI шешіміне
2-қосымша
Өскемен қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына қарай мөлшерлемелерді ұлғайту
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемесі (1 шаршы метр үшін теңге)
Базалық мөлшерлеменің ұлғаюы
1
1-санат
9,65
10 есе
2
2-санат
9,65
9 есе
3
3-санат
9,65
8 есе

Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Усть-Каменогорску
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 мая 2018 года № 30/4-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 1 июня 2018 года № 5640
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) по городу Усть-Каменогорску согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), по городу Усть-Каменогорску в зависимости от категории автостоянок (паркингов), подлежащие налогообложению по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Усть-Каменогорск близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Признать утратившими силу:
1) решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 9 июня 2011 года № 33/6 "Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении размеров базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-1-167, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 13 июля 2011 года, "Дидар" от 14 июля 2011 года).
2) решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 24 июля 2014 года № 30/5-V "О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 9 июня 2011 года № 33/6 "О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3450, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 9 сентября 2014 года).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии-
временно осуществляющий
полномочия секретаря
городского маслихата А. Курмангалиев
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 17 мая 2018 года № 30/4-VI
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа, автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги) с пандусами (рампами)
2 категория
3
Механизированные автостоянки (паркинги)
3 категория
Приложение 2 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 17 мая 2018 года № 30/4-VI
Увеличение ставок в зависимости от категорий автостоянок (паркингов) по городу Усть-Каменогорску
Категории автостоянок (паркингов)
Базовая ставка налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) (тенге за 1 кв.м)
Увеличение базовой ставки
1
1 категория
9,65
в 10 раз
2
2 категория
9,65
в 9 раз
3
3 категория
9,65
в 8 раз