Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 1 наурыздағы № 43 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 наурызда № 5092 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 90 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.04.2019 № 90 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы №4-3/177 "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 мамырда №11094 тіркелді) бұйрығына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Батыс Қазақстан облысы бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға және 1 тоннаға) бекітілсін.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 22 шілдедегі №223 "Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4500 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 тамызда "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б.А.Есенғалиев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 марта 2018 года № 43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 марта 2018 года № 5092. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 12 апреля 2019 года № 90
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 12.04.2019 № 90 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года №4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2015 года №11094) акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень приоритетных сельскохозяйственных культур по Западно-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормы субсидий (на 1 гектар и на 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте согласно приложения 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 июля 2016 года №223 "Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4500, опубликованное 4 августа 2016 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье").
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (Есенгалиев Б.А.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.О. Азбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2018 жылғы 1 наурыздағы № 43
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы бойыншабасым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі
Басым дақылдардың атауы
1
Майлыдақылдар:
күнбағыс
майбұршақ
мақсары
зығыр
қыша
2
Қорғалған топырақ жағдайында өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары
3
Бір жылдық шөптер
4
Бірінші жылы өсіп жатқан көпжылдық шөптер
5
Күнбағыс және сүрлемдік жүгері
2018 жылғы 1 наурыздағы № 43
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
2-қосымша

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Азбаева Б.О.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области А.Кульгинов
Приложение 1
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 марта 2018 года № 43
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур по Западно-Казахстанской области
Наименование приоритетных культур
1
Масличные культуры:
подсолнечник
соя
сафлор
лен
горчица
2
Овощные культуры, возделываемые в условиях защищенного грунта
3
Однолетние травы
4
Многолетние травы первого года жизни
5
Подсолнечник и кукуруза на силос
Приложение 2
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 марта 2018 года № 43

Басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарымен көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға және 1 тоннаға)
Басым дақылдардың атауы
1 гектарға субсидия нормасы, теңге
1 тоннаға субсидия нормасы, теңге
1
Майлы дақылдар:
күнбағыс
10 000
майбұршақ
10 000
мақсары

Нормы субсидий (на 1 гектар и на 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Наименование приоритетных культур
Нормы субсидии на 1 гектар, тенге
Нормы субсидии на 1 тонну, тенге
1
Масличные культуры:
подсолнечник
10 000
соя
10 000
сафлор