Бөрлі ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшерін ұлғайту, салықты есептеу кезінде жеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын орналасқан елді мекенді айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 32-8 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 5448 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары белгіленсін және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшері автотұрақтар (паркингтер) санатына қарай ұлғайтылсын.
2. Автожанармай құю станциялары, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде, жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елді мекен Ақсай қаласы болып айқындалсын.
3. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В.Ан
Мәслихат хатшысы А.Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№32-8 шешіміне қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты, автұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалықсалық мөлшерлемелерінің ұлғайтылуы
№ р/с
Автотұрақ тардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақ тардың (паркингтердің) санаттары
Аудандық маңызы бар қалада автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері, теңге (облыс орталығы үшін белгіленген мөлшерлеменің 75 пайызы)
Автотұрақ тар (паркингтер) үшін бөлінген кенттегі жерлерге базалық салық мөлшерлемелері, теңге
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген ауылдағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері, теңге
Базалық салық мөлшерлемелерінің ұлғайтылуы
1
Автотұрақтардың (паркингтердің) ашық түрдегі
1 санаты
4,34
0,96
0,48
он есе
2
Автотұрақтардың (паркингтердің) жабық түрдегі
2 санаты
4,34
0,96
0,48
он есе

Об установлении категории автостоянок (паркингов), увеличений размеров базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), определении близлежащего населенного пункта, базовые ставки на земли которого будут применяться при начислении налога по Бурлинскому району
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 декабря 2018 года № 32-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2018 года № 5448
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) и увеличить размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории автостоянок (паркингов) по Бурлинскому району, согласно приложению к настоящему решению.
2. Определить город Аксай близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции.
3. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии В.Ан
Секретарь маслихата А.Куликешев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 19 декабря 2018 года №32-8
Категория автостоянок (паркингов), увеличения размеров базовых ставок на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
№ п/п
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе районного значения, тенге (75 процентов от ставки, установленной для областного центра)
Базовые ставки на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в поселке, тенге
Базовые ставки на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в селе, тенге
Увеличение базовых ставок налога
1
Авто стоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
4,34
0,96
0,48
в десять раз
2
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
2 категория
4,34
0,96
0,48
в десять раз