Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 17-1 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 20-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 сәуірде № 5150 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 ақпандағы № 31-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 28.02.2019 № 31-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет Кодексіне" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №17-1 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5011 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 666 930 мың теңге:
салықтық түсімдер – 996 847 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 654 777 мың теңге;
2) шығындар – 6 720 369 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 812 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 795 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 983 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112 251 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 251 мың теңге:
қарыздар түсімі – 93 795 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 983 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53 439 мың теңге.".
4-тармақта:
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 924 343 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа оқу бағдарламаларының енуіне байланысты жаңа оқулықтарды қайта шығаруға, оқулықтар алуға – 119706 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 17-1 "О районном бюджете на 2018 - 2020 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 марта 2018 года № 20-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 апреля 2018 года № 5150. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2019 года № 31-4
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.02.2019 № 31-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года №17-1 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5011, опубликованное 9 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 666 930 тысяч тенге:
налоговые поступления – 996 847 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 654 777 тысяч тенге;
2) затраты – 6 720 369 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 812 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 93 795 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 983 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112 251 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 251 тысяча тенге:
поступление займов – 93 795 тысяч тенге;
погашение займов – 34 983 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53 439 тысяч тенге.".
в пункте 4:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме 924 343 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ, перевыпуском новых учебников – 119 706 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:

"мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 7 500 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"тренингтерге мұғалімдерді жолдауға және онлайн порталға жазылуға – 4 500 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 25 300 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он бесінші абзацпен толықтырылсын:
"мұғалімдер алдында салық, іс-сапар мен міндетті зейнетақы жарналары шығындары бойынша кредиторлық берешектерді өтеуге – 18 793 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 26 400 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Бозоба-Қайынды бағытындағы Қараөзен өзені арқылы өтетін қалқымалы көпір өткелін сатып алу және орнатуға – 26 362 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Казталов ауылында 900 орындық мектеп құрылысы жұмыс жобасы бойынша кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге – 1 980 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Сарықұдық ауылында 60 орындық мектеп құрылысы жұмыс жобасы бойынша кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге – 1 502 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"Жалпақтал ауылында 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үй құрылысына – 38 447 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Әбіш, Еламан, Саралжын ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық - сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 1 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"Көпкүтір, Аққурай, Хайруш ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық - сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 2 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қызылту, Қаракөл, Сексенбаев, Мереке ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық - сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 2 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Сатыбалды, Бостандық, Ащысай, Жас, Таңат ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 2 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) 2018 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 202 915 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін;
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".

"приобретение компьютеров в комплекте для школ на обучение учеников по обновленной программе – 7 500 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"для направления учителей на тренинги и на подписку в онлайн портал – 4 500 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"на приобретение контента компьютера-трансформера Bilimbook для малокомплектных школ – 25 300 тысяч тенге;";
дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"на погашение кредиторской задолженности по налогам и командировочным расходам – 18 793 тысячи тенге;";
дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания:
"на проведение противоэпизоотических мероприятий – 26 400 тысяч тенге;";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"на приобретение и установку понтонного моста через реку Караозен по направлению Бозоба-Кайынды – 26 362 тысячи тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту строительство школы на 900 мест в селе Казталов – 1 980 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту строительство школы на 60 мест в селе Сарыкудук – 1 502 тысячи тенге;";
дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
"на строительство 12-квартирного двух этажного жилого дома в селе Жалпактал – 38 447 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Абиш, Еламан, Саралжын – 1 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Копкутир, Аккурай, Хайруш – 2 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Кызылту, Каракуль, Сексенбаев, Мереке – 2 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай, Жас, Танат – 2 000 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 3) следующего содержания:
"3) Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 202 915 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.".

көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Рамазанов
Мәслихат хатшысы С.Мулдашев
Казталов аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 30 наурыздағы
№20-4 шешіміне 1-қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№17-1 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии М.Рамазанов
Cекретарь маслихата С.Мулдашев
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 30 марта 2018 года №20-4
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 15 декабря 2017 года №17-1
Районный бюджет на 2018 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

42 027
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 356
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24 671
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 115
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 115
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
210 415
1
Ауыл шаруашылығы
172 376
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17 474
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 474
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
154 902
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 231
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 600
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
132 400
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 000
6
Жер қатынастары
11 221
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 221
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 221
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26 818
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 818
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 818
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 959
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 959
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
21 959
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

42 027
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17 356
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24 671
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 115
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
210 415
1
Сельское хозяйство
172 376
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17 474
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17 474
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
154 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 231
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 600
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
132 400
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 000
6
Земельные отношения
11 221
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 221
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 221
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26 818
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 818
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 818
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 959
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 959
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
21 959
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)