2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5492 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 51-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 51-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 482 481 мың теңге:
салықтық түсімдер – 391 269 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 974 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 072 513 мың теңге;
2) шығындар – 5 494 769 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 264 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 122 163 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 899 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 177 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 21 177 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -124 729 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 729 мың теңге:
қарыздар түсімі – 122 163 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 899 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 465 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 47-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық маслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5451 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылды.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, республикалық, облыстық бюджет трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 200 093 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2018 года № 34-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5492. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 51-5
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 51-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019–2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 482 481 тысяча тенге:
налоговые поступления – 391 269 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 974 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 072 513 тысяч тенге;
2) затраты – 5 494 769 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 264 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 122 163 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 899 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 177 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 21 177 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124 729 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 729 тысяч тенге:
поступление займов – 122 163 тысячи тенге;
погашение займов – 30 899 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 465 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.11.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственных регистрации нормативных правовых актов №5451) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного бюджета в общей сумме 2 200 093 тысячи тенге:

1) Ұлттық қоры трансферттер сомасы – 149 493 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 88 384 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 25 250 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 35 859 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 1 694 856 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 462 821 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 215 327 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 2 419 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 436 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 092 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 29 164 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 277 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 196 655 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 16 160 мың теңге;
Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 110 636 мың теңге;
Қосарал, Жетікөл ауылдарының су құбырын реконструкциялауға – 168 197 мың теңге;
Тоғанас ауылының су құбырын қайта жаңартуға – 100 000 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақы – 46 054 мың теңге;
Жымпиты ауылында үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына – 303 123 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 21 280 мың теңге;
3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 233 581 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 20 420 мың теңге;
жастар практикасына – 3 030 мың теңге;

1) трансферты из Национального фонда в сумме – 149 493 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 88 384 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 25 250 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 35 859 тысяч тенге;
2) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 1 694 856 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 462 821 тысяча тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 215 327 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 2 419 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 436 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 3 092 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 29 164 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 8 277 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 196 655 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 16 160 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 110 636 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода сел Косарал, Жетикуль – 168 197 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Тоганас – 100 000 тысяч тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 46 054 тысячи тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома в селе Жымпиты – 303 123 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 21 280 тысяч тенге;
3) трансферты из областного бюджета в сумме – 233 581 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 20 420 тысяч тенге;
на молодежную практику – 3 030 тысяч тенге;

жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 603 мың теңге;
Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 89 140 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға – 70 157 мың теңге;
Жымпиты ауылында үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына – 15 880 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 750 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 2 525 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама дайындауға – 10 051 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын қайта жаңарту жобалау-сметалық құжаттамасына сараптамалық қорытынды әзірлеуге – 600 мың теңге;
Бұлан ауылының кірме жолын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға – 6 395 мың теңге;
Бұлан ауылының кірме жолын қайта жаңарту жобалау-сметалық құжаттамасына сараптамалық қорытынды әзірлеуге – 600 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 430 мың теңге;
4) бюджеттік кредиттер сомасы – 122 163 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 122 163 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 47-2 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы – 100 %;
2) әлеуметтік салық – 100 %.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2019 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 8 191 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 603 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 89 140 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 70 157 тысяч тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома в селе Жымпиты – 15 880 тысяч тенге;
на подписку к порталу "Виртуальная лаборатория" и участие учителей в тренинге – 2 750 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 2 525 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию автомобильной дороги, ведущей к мавзолею "Әулие Дадем Баба" - 10 051 тысяча тенге;
на разработку экспертного заключения на проектно-сметную документацию по реконструкции автомобильной дороги, ведущую к мавзолею "Әулие Дадем Баба" – 600 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию подъездной дороги села Булан – 6 395 тысяч тенге;
на изготовление экспертного заключения на проектно-сметную документацию по реконструкции подъездной дороги села Булан – 600 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 430 тысяч тенге;
4) бюджетные кредиты в сумме – 122 163 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 122 163 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.11.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог – 100 %;
2) социальный налог – 100 %.
5.Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 8 191 тысяча тенге.

7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2019 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аймақ саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайызға көтеру қарастырылсын.

7. На 31 декабря 2019 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 30 000 тысяч тенге.
8.Установить гражданским служащим в сфере социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2019 года.

9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алужәне салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
10. 2019 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения и строительства жилья специалистам в сфере здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.

11. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Р.Ихсанова
Мәслихат хатшысы Ш.Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№34-2 шешіміне 1 - қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

11. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Р.Ихсанова
Секретарь маслихата Ш.Дуйсенгалиева
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 29 декабря 2018 года №34-2
Районный бюджет на 2019 год

79 312
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 470
6
Жер қатынастары
12 049
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 049
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 049
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 368
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 368
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 368
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 434
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 434
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 434
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 982
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11 612
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 840
12
Көлiк және коммуникация
257 256
1
Автомобиль көлiгi
257 256
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
257 256
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
17 646
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
39 834
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
199 776
13
Басқалар
17 129
9
Басқалар
17 129
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 129
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 310
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

79 312
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
1 470
6
Земельные отношения
12 049
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 049
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 049
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 368
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 368
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 368
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 434
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 434
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 434
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 982
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11 612
015
Капитальные расходы государственного органа
5 840
12
Транспорт и коммуникации
257 256
1
Автомобильный транспорт
257 256
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
257 256
022
Развитие транспортной инфраструктуры
17 646
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
39 834
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
199 776
13
Прочие
17 129
9
Прочие
17 129
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 129
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 310
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы бiлiм беру
5
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь