"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 қаңтарда № 18199 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11079 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауарлардың жекелеген түрлерiнің Қазақстан Республикасының аумағына экспортына және (немесе) импортына рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі";
4, 5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру - 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 20 (жиырма) минут.
Құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 января 2019 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2019 года № 18199. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11079, опубликован 22 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункты 4, 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача результата оказания государственной в течение 5 (пяти) рабочих дней;
переоформление лицензии в течение 3 (трех) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен күәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Заңды тұлғаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге тиісті құжаттар тапсырылғанға дейін, банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен, көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша:
1) лицензия беру үшін - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 0,5 айлық есептік көрсеткіш лицензиялық алым бюджетке төленеді.
Лицензия алуға электрондық өтініш порталы арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады. Алдын ала төленген жағдайда төлем құжатының электрондық көшірмесі қоса беріледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
лицензия алу үшін:
жеке басты куәландыратын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келуі туралы мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
жеке басты куәландыратын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттар.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга юридическим лицам оказывается на платной основе.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" лицензионный сбор оплачивается в бюджет по месту нахождения услугополучателя до подачи соответствующих документов услугодателю путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций:
1) за выдачу лицензии – 5 (пяти) месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 0,5 месячный расчетный показатель.
В случае подачи электронного заявления на получение лицензии через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
для получения лицензии:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Для переоформления лицензии:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
документы, содержащие информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.

2) порталға:
лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi не төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келуі туралы электрондық мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi не төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйеден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, лицензиялық алымның төленгенi туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтер көрсетілетін қызметті алушыға "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскерлері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, түпнұсқасын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беруді оның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) жеке куәлігін көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, Мемлекеттік корпорация оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды қызмет берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

2) на портал:
для получения лицензии:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Для переоформления лицензии:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов работники Государственной корпорации воспроизводят электронные копии документов, после чего возвращают оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, Государственная корпорация обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-28-09, факсі 8 (7172) 74-31-48, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.";
11-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына тікелей жүгіну арқылы жіберіледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсететін орындардың мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі";
4, 5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерін беру - 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 20 (жиырма) минут.
Құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).

"11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.";
часть четвертую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.economy.gov.kz;
Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
приложения 1, 2 и 3 к настоящему стандарту изложить в редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункты 4, 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача результата оказания государственной в течение 5 (пяти) рабочих дней;
переоформление лицензии в течение 3 (трех) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).

"11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-28-09, факсі 8 (7172) 74-31-48, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.";
11-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына тікелей жүгіну арқылы жіберіледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсететін орындардың мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 347 бұйрығына
1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

"11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, улица проспект Мәңгілік Ел, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.";
часть четвертую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.economy.gov.kz;
Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
приложения 1, 2 и 3 к настоящему стандарту изложить в редакции согласно приложениям 9, 10 и 11 к настоящему приказу;
2. Департаменту регулирования торговой деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 347
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты - 20 (жиырма) минут.
Құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Заңды тұлғаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге тиісті құжаттар тапсырылғанға дейін, банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен, көрсетілетін қызметті алушының тұрған жері бойынша:
лицензия беру үшін - 10 (он) айлық есептік көрсеткіш лицензиялық алым бюджетке төленеді.
Лицензия алуға электрондық өтініш порталы арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады. Алдын ала төленген жағдайда төлем құжатының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.еliсеnse.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга физическим и юридическим лицам оказывается на платной основе.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" лицензионный сбор оплачивается в бюджет по месту нахождения услугополучателя до подачи соответствующих документов услугодателю путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций:
за выдачу лицензии – 10 (десяти) месячных расчетных показателей.
В случае подачи электронного заявления на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.

8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Лицензия алу үшін:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
жеке басты куәландыратын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына электрондық құжат нысанындағы өтініш;
сыртқы сауда шарты (келісімшарт), оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда - тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат;
егер қызмет түрі Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензия немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына электрондық құжат нысанындағы өтініш;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, қосымшалары және (немесе) оған толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда - тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың электрондық көшірмесі;
егер қызмет түрі Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның электрондық көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйеден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, лицензиялық алымның төленгенi туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтер көрсетілетін қызметті алушыға "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскерлері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, түпнұсқасын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беруді оның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) жеке куәлігін көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, Мемлекеттік корпорация оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды қызмет берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
В Государственной корпорации, государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
Для получения лицензии:
1) в Государственной корпорации:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
внешнеторговый договор (контракт), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иной документ, подтверждающий намерения сторон;
лицензия на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена Евразийского экономического союза), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
2) на портал:
заявление в форме электронного документа на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена Евразийского экономического союза), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, Государственная корпорация обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии обращения с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарда толық емес немесе анық емес мәліметтердің болуы;
2) 2014 жылғы 14 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартпен бекітілген Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензиялар және рұқсаттар беру қағидаларының 10-12-тармақтарында көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензия беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттар қолданысының тоқтатылуы немесе тоқтатыла тұруы;
4) іске асыру үшін лицензия сұралатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
5) квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның бітуі не олардың болмауы (квоталанатын тауарларға лицензия ресімделген жағдайда);
6) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгізілмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-28-09, факсі 8 (7172) 74-31-48, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе көрсетілетін қызметті алушының басшысының блогына электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) - шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорацияның басшысына тікелей жүгіну арқылы жолданады.
Мемлекеттік корпорацияға қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) - оның қабылдағанын растау болып табылады.
Шағымда:

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения лицензии;
2) несоблюдение требований, предусмотренных пунктами 10 – 12 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров, утвержденных Договором о Евразийском экономическом союзе, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 14 октября 2014 года;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
5) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары);
6) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде на блог руководителя услугополучателя, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Подтверждение принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Организм функцияларының тұрақты бұзылуы салдарынан тiршiлiк-тынысы шектеліп, денсаулығы бұзылған, көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды қажет болған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тұрғылықты жеріне шыға отырып, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсететін орындардың мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы, порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметінің байланыс телефоны мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Жекелеген тауар түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтініш

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, Государственной корпорации можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.economy.gov.kz;
Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы услугодателя указан на интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и
(или) экспорт отдельных
видов товаров"
Форма
Заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров

1. №
өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ дан бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Лицензияның типі
| ЭКСПОРТ
4. № КК.АА.ЖЖЖЖ
келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатып алушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болғған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда)
Күні
____________ ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін 20__ж. "__"________ (қолы)
Ескертпе. Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге өтініш ресімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жекелеген тауар түрлерінің импортына лицензия беру туралы өтініш
1. №
өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ дан бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Лицензияның типі
| ИМПОРТ
4. № КК.АА.ЖЖЖЖ
келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда)
Күні
____________ ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін 20__ж. "__"________ (қолы)
Ескертпе. Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге өтініш ресімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
(бұдан әрі - Т.А.Ә.), не
көрсетілетін қызметті
алушының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии | ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от ДД.ММ.ГГГГ
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать (при наличии)
Дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ____ "__" ____ 20 __ г. (подпись)
Примечание. Заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Форма
Заявление о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от ДД.ММ.ГГГГ
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать (при наличии)
Дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ____ "__" ____ 20 __ г. (подпись)
Примечание. Заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Форма
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличи) (далее – Ф.И.О.),
либо наименование услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету қажет) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету қажет) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ______________________________________;
2) ______________________________________;
3) ______________________________________;
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_________________________________________ __________________
(Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _______________
Телефоны ________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы_______________
"___" _____________ 20 ____ жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 21 сәуір
№ 347 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асрылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жекелеген тауар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға берілетін рұқсат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының
ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __ филиала некоммерческого акционерного общества Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________________________ ___________________
(Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя___________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 347
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием проектов разрешений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
выдача результат оказания государственной услуги на портале осуществляется в течение 3 (трех) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю на портал в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Заңды тұлғаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
рұқсат алу үшін:
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес рәсімделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат беру жобасының электрондық көшірмесі бар сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы тармақтың 1 немесе 2-қосымшасына сәйкес ресімделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсат жобасында көрсетілген мәліметтердің анық еместігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-28-09, факсі 8 (7172) 74-31-48, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе көрсетілетін қызметті алушының басшысының блогына электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) - шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымда:

7. Государственная услуга физическим и юридическим лицам оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
прием документов на портале осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Документы, необходимые для оказания государственной услуги через портал:
для получения разрешения:
запрос с электронной копией проекта разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, оформляемый согласно приложению 1 или 2 к стандарту государственной услуги.
Услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии проекта разрешения для представления государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В случае установления недостоверности сведений, указанных в проекте разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, оформляемой согласно приложению 1 или 2 настоящего пункта, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде на блог руководителя услугополучателя, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсететін орындардың мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ-сы болуы талап етіледі.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы, порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметінің байланыс телефоны мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға және
(немесе) импорттауға рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына рұқсат беру жобасы
Уәкілетті орган
1. №
рұқсат
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖ.КК.АА. қоса алғанға дейін
3. Рұқсаттың типі
| ЭКСПОРТ
4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, оказываемой в электронной форме
12. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя: www.economy.gov.kz.
13. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактный телефон справочной службы услугодателя указан на интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт
и (или) импорт отдельных видов
товаров на территорию
Республики Казахстан"
Проект разрешения на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с по
3. Тип разрешения   | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Покупатель

7. Шығарылған елі |
8. Сатып алушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі |
13. Саны
14.Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
18. Уәкілетті адам
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Ескертпе. Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулығына қатаң сәйкестікте толтырады.
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға және
(немесе) импорттауға рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң импортына рұқсат беру жобасы
Уәкілетті орган
1. №
рұқсат
2. Қолданылу кезеңі
бастап қоса алғанға дейін
3. Рұқсаттың типі
| ИМПОРТ
4. дейін №
келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушының елі |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі |
13. Саны
14.Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
18. Уәкілетті адам
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Ескертпе. Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулығына қатаң сәйкестікте толтырады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
3-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған өтiнiші
______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет
болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта_________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
жүгінген жағдайда).
Басшы________ ____________________________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін ____________20__ж."__"________(қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
4-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо
заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличи)
Должность
Телефон
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличи)
Должность
Примечание. Проект разрешения на импорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт
и (или) импорт отдельных видов
товаров на территорию
Республики Казахстан"
Проект разрешения на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с по
3. Тип разрешения | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличи)
Должность
Телефон
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличи) Должность
Примечание. Проект разрешения на импорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199.
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года
№ 2
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Заявление юридического лица для получения лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______ "___" ________ 20 __ г. (подпись)
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров

1. Штаттық кестеге сәйкес, ұйымның бірінші басшысының:
Тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)_______________________________________;
Жоғары білімі:
диплом нөмірі _____________________________________________________________;
дипломның берілген күні ___________________________________________________;
дипломның берілген орны ___________________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ____________________________________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні______________;
директорды тағайындау туралы құрылтайшылар шешімінің нөмірі мен күні_________;
тауар биржалары саласында және (немесе) қаржы ұйымдарындағы еңбек өтілі _______.
Жұмыс орны______________________________________________________________.
Жоғарыда корсетілген ұйым лицензиясының (қаржылық қызмет/тауар биржалары саласындағы қызмет бойынша) нөмірі және қолданылу кезеңі ______.
Кезеңі ____________________________________________________________________.
Атқаратын лауазымдары ____________________________________________________.
2. Штаттық кестеге сәйкес (биржалық саудамен айналысатын) ұйым қызметкерлерінің:
Тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)_______________________________________;
Жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі:
диплом нөмірі _____________________________________________________________;
дипломның берілген күні ___________________________________________________;
дипломның берілген орны ___________________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні, лауазымы__________________.
3. Дилерлік қызмет көрсету туралы шарттың бекітілген нысаны: шарттың нысанын бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні____________.
4. Клиенттерге дилерлік қызметтер көрсетудің бекітілген регламенті: регламентті бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні______________.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
5-қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________ жүзеге асыруға (қызметтiң
түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген, (лицензияны
және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда
Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1. У первого руководителя организации, согласно штатному расписанию: Фамилия,
имя, отчество (в случае наличия)____________________________________________;
высшего образования:
номер диплома __________________________________________________________;
дата выдачи диплома _____________________________________________________;
место выдачи диплома ____________________________________________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом ________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя_____________
________________________________________________________________________;
номер и дата решения учредителей о назначении директора ___________________;
стаж работы в сфере товарных бирж и/(или) в финансовых организациях
________________________________________________________________________;
Место работы ___________________________________________________________;
Номер и период действия лицензии вышеуказанной организации (по финансовой
деятельности/деятельности в сфере товарных бирж)
________________________________________________________________________;
Период _________________________________________________________________;
Занимаемые должности ___________________________________________________.
2. У сотрудников организации (занятых биржевой торговлей), согласно штатному расписанию:
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) __________________________________;
высшего или послесреднего образования:
номер диплома __________________________________________________________;
дата выдачи диплома _____________________________________________________;
место выдачи диплома ____________________________________________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом ________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу, должность ________________________.
3. Утвержденных форм договоров об оказании дилерских услуг:
номер и дата приказа об утверждении формы договора _______________________.
4. Утвержденного регламента оказания дилерских услуг клиентам: номер и дата
приказа об утверждении регламента ________________________________________.
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление ________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы
бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
жүгінген жағдайда).
Басшы _______ ____________________________________________
(қолы)            (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
6-қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған өтiнiші
`      ______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
- шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет
болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта_________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы________ __________________________________________________________________
(қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін ____________20__ж."__"________(қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына
7-қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___________
преобразования ____
присоединения ____
выделения ________
разделения _______
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ___________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан _____________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ______________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ___________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель ______ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Заявление юридического лица для получения лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______ "___" ________ 20 __ г. (подпись)
Приложение 7
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 января 2019 года № 2
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности биржевых дилеров