"Операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 45 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 21 қаңтардағы № 17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 қаңтарда № 18230 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 45 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14134 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 7 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Уәкілетті орган жылына 1 реттен жиі емес тағайындалған оператордың оның тағайындалған оператор ретінде қызметін жүзеге асыру барысында ДПО актілерімен және Қазақстан Республикасы аумағында пошта саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамамен белгіленген нормаларды орындауына мониторинг жасайды, сондай-ақ:
1) Қазақстан Республикасының пошта байланысы қызметтерін көрсету саласындағы заңнамасында айтарлықтай өзгерістер болған;
2) тағайындалған оператор тағайындалған оператор ретінде қызметін жүзеге асыру барысында ДПО актілерінен туындайтын және Қазақстан Республикасының аумағында пошта саласындағы Қазақстан Республикасының заңнама нормаларымен белгіленген міндеттемелерін ықтимал сақталмауы туралы куәландыратын деректерді анықтаған жағдайларда жүргізеді.";
15-тармақ алып тасталсын;
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті орган тағайындалған оператордың өз қызметі процесінде Қазақстан Республикасының пошта саласындағы заңнамасымен және ДПО актілерімен белгіленген нормаларды сақтамау фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган тағайындалған операторға анықталған бұзушылық туралы хат жолдайды.
17. Тағайындалған оператор анықталған бұзушылық туралы хатты алған сәттен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей анықталған бұзушылықтарды жояды және ол туралы уәкілетті органды жазбаша хабардар етеді.".
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат және инфрақұрылым департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил назначения и отзыва полномочий назначенного оператора"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 21 января 2019 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2019 года № 18230.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил назначения и отзыва полномочий назначенного оператора" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14134, опубликованный 7 сентября 2016 года в информационно-правовой системе нормативно-правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в Правилах назначения и отзыва полномочий назначенного оператора, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Уполномоченный орган не реже одного раза в год осуществляет мониторинг исполнения назначенным оператором норм, установленных актами ВПС и законодательством Республики Казахстан в области почты на территории Республики Казахстан в ходе осуществления им деятельности в качестве назначенного оператора, а также в случаях:
1) существенного изменения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания услуг почтовой связи;
2) обнаружения данных, свидетельствующих о возможном несоблюдении назначенным оператором в ходе осуществления им деятельности в качестве назначенного оператора обязательств, вытекающих из актов ВПС и установленных нормами законодательства Республики Казахстан в области почты на территории Республики Казахстан.";
пункт 15 исключить;
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. В случае если уполномоченным органом выявлен факт несоблюдения назначенным оператором в процессе своей деятельности норм, установленных законодательством Республики Казахстан в области почты и актами ВПС, уполномоченный орган направляет назначенному оператору письмо о выявленном нарушении.
17. Назначенный оператор не позднее шестидесяти календарных дней с момента получения письма о выявленных нарушении устраняет выявленные нарушения и письменно уведомляет об этом уполномоченный орган.".
2. Департаменту государственной политики в области связи и инфраструктуры Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев