"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 21 қаңтардағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 қаңтарда № 18238 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 15594 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылдың 8 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларында:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде бюджет қаражатынан басқа тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес мемлекеттік мекемелер алатын, олар үшін филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен алынатын ақша (бұдан әрі – қайырымдылық көмек), мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы шартымен беретін ақшалар не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аударымдар (бұдан әрі – ақшаны уақытша орналастыру), жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін ақшалардың түсімдері, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша арнайы шоттарда шетел валютасындағы қаражат болуы мүмкін.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ағымдағы есепке алу шоттарын жабу мынадай тәртіппен жүргізіледі: есепті жылдың аяғында:
"6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының дебетіне 1081 "Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1082 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1083 "Өзге де бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1084 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1085 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1088 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1091 "Жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", 1092 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1093 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1094 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының кредитінен бұдан бұрын ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, трансферттер бойынша кірістер, күрделі салымдар, субсидиялар бойынша кірістер ретінде танылған қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар шоттары, 1096 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" бойынша қалдықтар есептен шығарылады;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления, и представления финансовой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 января 2019 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2019 года № 18238
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594, опубликован 8 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, помимо бюджетных средств могут иметь в своем распоряжении деньги от реализации товаров (работ, услуг), деньги от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемых ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан (далее – благотворительной помощи) деньги передаваемые государственному учреждению физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам (далее – деньги временного размещения), деньги для реализации функций местного самоуправления, средства в иностранной валюте и на специальных счетах по внешним займам и связанным грантам.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Закрытие счетов текущего учета производится в следующем порядке:
в конце отчетного года:
в дебет счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" с кредита субсчетов 1081 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1082 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1083 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", 1084 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1085 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", 1088 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства", 1091 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1092 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1093 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1094 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", списываются остатки по счетам плановых назначений на принятие обязательств по финансированию, ранее признанные как доходы от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходы по трансфертам, доходы по субсидиям, 1096 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства";

5012 "Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру" есепті жылы бөлінген қосалқы шотының дебетіне 1087 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының кредитінен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған пайдаланылмаған жоспарлы тағайындаулар есептен шығарылады;
5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі" шотының дебетіне 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының кредитінен қаржыландыруды қайтару шотын жабу жүргізіледі;
есепті кезеңнің аяғында:
1320 "Аяқталмаған өндіріс" шотының дебетіне аз көлемде өнім шығаратын қосалқы ауыл шаруашылық және өндірістік (оқу) шеберханалары бойынша бұрын 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотында есепке алынған өнімнің аяқталмаған бірліктеріне жатқызылатын шығындар сомасы көшіріледі. Келесі есепті кезеңнің басында бұл шығындар кері тізбекпен: 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотының дебетіне 1320 "Аяқталмаған өндіріс" шотының кредитінен қалпына келтіріледі;
1330 "Дайын өнім" шотының дебетіне аз көлемде өнім шығаратын қосалқы ауыл шаруашылық және өндірістік (оқу) шеберханалары бойынша бұдан бұрын 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотында есепке алынған аяқталған өнімдерге қатысты шығындар сомасы көшіріледі;
Аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және реконструкциялау объектілері бойынша шығындар 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шотында бухгалтерлік баланста қалады;
5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының дебетіне:
7010 "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар", 7020 "Стипендиялар төлеу бойынша шығыстар", 7030 "Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар", 7040 "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар", 7050 "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар", 7060 "Қорлар бойынша шығыстар", 7070 "Іссапарларға арналған шығыстар", 7080 "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар", 7090 "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар", 7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар", 7120 "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар", 7130 "Жал бойынша шығыстар", 7140 "Өзге операциялық шығыстар", 7150 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар", 7210 "Трансферттер бойынша шығыстар", 7220 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар", 7230 "Субсидиялар бойынша шығыстар", 7240 "Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар", 7250 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттері бойынша шығыстар", 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар", 7270 "Басқа да трансферттер бойынша шығыстар", 7310 "Сыйақылар бойынша шығыстар", 7320 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар", 7330 "Мемлекеттік-женкешелік әріптестік бойынша шығыстар", 7410 "Әділ құнының өзгеруі бойынша шығыстар", 7420 "Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар", 7430 "Бағамдық айырма бойынша шығыстар", 7440 "Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар", 7450 "Резервтерді құру бойынша шығыстар", 7460 "Өзге шығыстар", 7470 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар", 7480 "Бағалы қағаздарды орналастырудан шығыстар" шоттарының кредитінен есептен шығарылады;

в дебет субсчета 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" с кредита субсчета 1087 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет внешних займов и связанных грантов" администраторами бюджетных программ списываются плановые назначения на принятие обязательств по внешним займам и связанным грантам выделенные в отчетном году;
в дебет счета 5210 "Финансовый результат отчетного года" с кредита счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" производится закрытие счета возврата финансирования;
в конце отчетного периода:
в дебет счета 1320 "Незавершенное производство" переносятся суммы затрат, относящиеся к незавершенным единицам продукции по подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ранее учтенные на счете 8010 "Затраты на производство и другие цели". В начале следующего отчетного периода эти затраты восстанавливаются обратной проводкой: дебет счета 8010 "Затраты на производство и другие цели" с кредита счета 1320 "Незавершенное производство";
в дебет счета 1330 "Готовая продукция" переносятся суммы затрат, относящиеся к завершенным единицам продукции по подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ранее учтенные на счете 8010 "Затраты на производство и другие цели";
затраты по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции остаются в бухгалтерском балансе на субсчете 2411 "Незавершенное строительство";
в дебет счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" списываются с кредита счетов:
7010 "Расходы на оплату труда", 7020 "Расходы по выплате стипендии", 7030 "Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы", 7040 "Расходы на социальный налог", 7050 "Расходы на обязательное страхование", 7060 "Расходы по запасам", 7070 "Расходы на командировки", 7080 "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", 7090 "Расходы на текущий ремонт", 7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7130 "Расходы по аренде", 7140 "Прочие операционные расходы", 7150 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование", 7210 "Расходы по трансфертам", 7220 "Расходы по выплатам пенсий и пособий", 7230 "Расходы по субсидиям", 7240 "Расходы по трансфертам общего характера", 7250 "Расходы по трансфертам органам местного самоуправления", 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет", 7270 "Расходы по прочим трансфертам", 7310 "Расходы по вознаграждениям", 7320 "Прочие расходы по управлению активами", 7330 "Расходы по государственно-частного партнерства", 7410 "Расходы от изменения справедливой стоимости", 7420 "Расходы по выбытию долгосрочных активов", 7430 "Расходы по курсовой разнице", 7440 "Расходы от обесценения активов", 7450 "Расходы по созданию резервов", 7460 "Прочие расходы", 7470 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов", 7480 "Расходы от размещения ценных бумаг";

5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шотының кредитіне:
6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер", 6020 "Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер", 6030 "Трансферттер бойынша кірістер", 6040 "Субсидиялар төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер", 6050 "Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер", 6060 "Гранттар бойынша кірістер", 6070 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер", 6080 "Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер", 6210 "Сыйақылар бойынша кірістер", 6220 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер", 6310 "Әділ құнның өзгеруінен түсетін кірістер", 6320 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуынан алынатын кірістер", 6330 "Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер", 6340 "Бағамдық айырмадан түсетін кірістер", 6350 "Залалдарды өтеуден алынатын кірістер", 6360 "Өзге кірістер", 6370 "Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер", 6380 "Бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер";
есепті жылдың аяғында 5220 "Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі", 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі" шоттарының кредитіне 5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының дебеттерінен мемлекеттік мекеменің қаржылық қызметінің оң нәтижесі жазылады;
есепті жылдың аяғында 5220 "Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі", 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша өткен жылдардың қаржылық нәтижесі" шоттарының дебетіне 5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының кредитінен мемлекеттік мекеменің қаржылық қызметінің теріс нәтижесі жазылады.";
22-алып тасталсын;
25 тармақтың:
екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бухгалтерлік баланс активінің 010 "Ақша қаражаты және олардың баламалары" жолы (1010, 1020, 1030, 1040, 1050, 1060, 1070, 1080 және 1090 шоттары) бойынша түсімдерді есепке алу мен есеп айырысу үшін ҚБШ-дағы, шетел валютасындағы шоттарында және сыртқы қарыздар мен байланысты гранттардың арнайы шоттарындағы, кассадағы, мемлекеттік мекеменің ағымдағы және есеп айырысу шоттарындағы, міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар, өзге ақша қаражаты көрсетіледі.";
тоғызыншы бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"017 "Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың қысқа мерзімді дебиторлық берешегі" (1260 шоты) жолы бойынша қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың есеп беретін сомалары және басқа да есеп айырысу түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.";
31-тармақтың:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

в кредит счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" списываются с дебета счетов:
6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности", 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 6030 "Доходы по трансфертам", 6040 "Доходы от финансирования по выплате субсидий", 6050 "Доходы от благотворительной помощи", 6060 "Доходы по грантам", 6070 "Доходы от поступления займов", 6080 "Прочие доходы от необменных операций", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6210 "Доходы по вознаграждениям", 6220 "Прочие доходы от управления активами", 6310 "Доходы от изменения справедливой стоимости", 6320 "Доходы от выбытия долгосрочных активов", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов", 6340 "Доходы от курсовой разницы", 6350 "Доходы от компенсации убытков", 6360 "Прочие доходы", 6370 "Доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим", 6380 "Доходы от размещение ценных бумаг";
в кредит счетов 5220 "Финансовый результат предыдущих лет", 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" в конце отчетного года с дебетов счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" записывается положительный результат от финансовой деятельности государственного учреждения;
в дебет счетов 5220 "Финансовый результат предыдущих лет", 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" в конце отчетного года с кредита счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" записывается отрицательный результат от финансовой деятельности государственного учреждения.";
пункт 22 исключить;
в пункте 25:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"По строке 010 "Денежные средства и их эквиваленты" (счета 1010, 1020, 1030, 1040, 1050, 1060, 1070, 1080 и 1090) актива бухгалтерского баланса показываются остатки денежных средств на КСН для учета поступлений и расчетов, на счетах в иностранной валюте и специальных счетах по внешним займам и связанным грантам, в кассе, на текущем и расчетном счетах государственного учреждения, плановых назначений на принятие обязательств, прочие денежные средства.";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"По строке 017 "Краткосрочная дебиторская задолженность работников и прочих подотчетных лиц" (счет 1260) показывается сумма дебиторской задолженности по подотчетным суммам работников и прочих подотчетных лиц и другим видам расчетов";
в пункте 31:
часть вторую изложить в следующей редакции:

"210 "Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері" (3010, 3020, 3030 және 3040 шоттары) жолы бойынша алынған қысқа мерзімді сыртқы және ішкі қарыздар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қаржылық міндеттемелер және өзге де қаржылық міндеттемелер сомасы көрсетіледі.";
оныншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"218 "Қызметкерлер мен өзге де есеп беретін тұғаларға қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3240 шоты) жолы бойынша еңбекақы төлеу және басқа да ақшалай төлемдер бойынша (атқару құжаттары, депоненттелген сома, уақытша еңбекке жарамсыздығы үшін жәрдемақы, мүшелік кәсіподақтар жарнасы сомаларының қолма-қол аударымдары бойынша және шоттарға банктерге салымдар, пайдаланылмаған демалыстар, Қазақстан Республикасының дене шынықтыру және спорт туралы заңнамасына сәйкес өзге тұлғаларға берілетін іссапар шығыстары бойынша) қысқа мерзімді кредиторлық берешек және қызметкерлері мен өзге де есеп беретін тұлғалар алдындағы өзге де берешектер сомасы көрсетіледі.";
33-тармақта:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"310 "Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер" (4010, 4020, 4030 және 4040) жолы бойынша алынған сыртқы және ішкі қарыздардың, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қаржылық міндеттемелер мен өзге де қаржылық міндеттемелер сомасы көрсетіледі.";
35 және 36-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35. "Таза активтер/капитал" бөлімінде сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар, қаржыландырулар сомасы, ағымдағы қызмет нәтижесінде пайда болған резервтер, мемлекеттік мекеменің жинақталған қаржылық нәтижесі есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
410 "Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру" (5012 шоты) жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
411 "Резервтер" (5110 шоты) жолы бойынша резервтер бойынша: негізгі құралдарды, материалдық емес активтерді, қаржы инвестицияларын қайта бағалауға, шетелдік қызмет бойынша шетел валютасын қайта есептеуге арналған қалдықтар және де өзге резервтер көрсетіледі.
412 "Жинақталған қаржылық нәтиже" (5220 және 5240 шоты) жолы бойынша есепті жылды қоса алғанда, мемлекеттік мекеменің қаржылық нәтижесі өсу қорытындысымен көрсетіледі.
36. 500 "Таза активтердің/капиталдың жиыны" жолы бойынша 410, 411 және 412-жолдарының қорытынды сомасы көрсетіледі.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Баланстан тыс шоттарда мемлекеттік мекемелерге тиесілі емес, бірақ уақытша оның пайдалануындағы немесе билігіндегі құндылықтар, сондай-ақ қатаң есептегі бланктері, қорлар, жауапты сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген демалыс үйлеріне жолдамалар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасында көзделген өзге негіздер бойынша мемлекеттік мүліктің құрамына кірген мүліктер және басқалар көрініс табады.

"По строке 210 "Краткосрочные финансовые обязательства" (счета 3010, 3020, 3030 и 3040) показывается сумма краткосрочных внешних и внутренних займов полученных, финансовых обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочих финансовых обязательств.";
часть десятую изложить в следующей редакции:
"По строке 218 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами" (счет 3240) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по оплате труда и другим денежным выплатам (исполнительным документам, депонированным суммам, социальному пособию по временной нетрудоспособности, безналичным перечислениям сумм членских профсоюзных взносов и на счета по вкладам в банки, неиспользованным отпускам, командировочным расходам) выдаваемым прочим лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан о физической культуре и спорте и прочие задолженности перед работниками и прочими подотчетными лицами.";
в пункте 33:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"По строке 310 "Долгосрочные финансовые обязательства" (счета 4010, 4020, 4030 и 4040) показывается сумма долгосрочных внешних и внутренних займов полученных, финансовых обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочих финансовых обязательств.";
пункты 35 и 36 изложить в следующей редакции:
"35. В разделе "Чистые активы/капитал" отражаются суммы финансирования, за счет внешних займов и связанных грантов, резервов, образованных в результате текущей деятельности, накопленного финансового результата государственного учреждения.
По строке 410 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" (счет 5012) показывается сумма финансирования за счет внешних займов и связанных грантов.
По строке 411 "Резервы" (счет 5110) показываются остатки по резервам: на переоценку основных средств, нематериальных активов, финансовых инвестиций, на пересчет иностранной валюты по зарубежной деятельности, прочие резервы.
По строке 412 "Накопленный финансовый результат" (счет 5220 и 5240) показывается финансовый результат государственного учреждения с нарастающим итогом, включая отчетный год.
36. По строке 500 "Итого чистые активы/капитал" показывается итоговая сумма строк 410, 411 и 412.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. На забалансовых счетах отражаются ценности, не принадлежащие государственному учреждению, но временно находящиеся в его пользовании или распоряжении, а также бланки строгой отчетности, запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению, имущество, поступившее в состав государственного имущества по иным основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе, путевки в дома отдыха и другие активы, учитываемые на забалансовых счетах.

610, 620, 630, 640, 650, 660, 670, 680, 690-жолдары бойынша жолдардың нөмірлеріне сәйкес материалдық құндылықтар, жалға алынған активтер мен басқа де баланстан тыс активтер есепке алынған баланстан тыс активтер санамаланған.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. 100 "Кірістер, барлығы" жолы 010, 021, 030 және 040-жолдарының сомасын көрсетеді.
010 "Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" жолы бойынша 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1, 020-2 және 020-3-жолдарының сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (6010 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемені және ағымдағы қызметін ұстауға басқа бюджеттер есебінен жеке қаржыландыру жоспары бойынша, республикалық бюджетке тауарлардың құны түріндегі түсімдермен байланысты операциялар бойынша бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі. Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, мемлекеттік мекеме есепті жылдың аяғында бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (6020 шоты) жолы бойынша күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып көрсетіледі.
013 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер" (6070 шоты) жолы бойынша сыртқы және ішкі қарыздар түсімінен кірістер көрсетіледі.
014 "Трансферттер бойынша кірістер" (6030 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемі түріндегі жеке тұлғаларға трансферттерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып, трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
015 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (6034 қосалқы шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға арналған трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
016 "Субсидиялар" (6040 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып, субсидиялар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.

По строкам 610, 620, 630, 640, 650, 660, 670, 680, 690 соответственно номерам строк перечислены забалансовые счета, на которых учитываются материальные ценности, арендованные активы и прочие забалансовые активы.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Строка 100 "Доходы, всего" показывает сумму строк 010, 021, 030 и 040.
По строке 010 "Доходы от необменных операций" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1,020-2 и 020-3.
По строке 011 "Финансирование текущей деятельности" (счет 6010) показывается сумма бюджетного финансирования, выделенная по индивидуальному плану финансирования на содержание и текущую деятельность государственного учреждения, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров. Доходы от финансирования текущей деятельности показываются за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 012 "Финансирование капитальных вложений" (счет 6020) показывается сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 013 "Доходы от поступления займов" (счет 6070) показываются доходы от поступления внешних и внутренних займов.
По строке 014 "Доходы по трансфертам" (счет 6030) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам, кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 015 "Трансферты органам местного самоуправления" (субсчет 6034) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.
По строке 016 "Субсидии" (счет 6040) показывается сумма бюджетного финансирования по субсидиям за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".

017 "Қайырымдылық көмектен түсетін кірістер" (6050 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшалай түсімдер мен басқа активтер түрінде алынған мемлекеттік мекемелер үшін филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық және (немесе) кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен алынатын кірістер көрсетіледі.
018 "Гранттар" (6060 шоты) жолы бойынша түскен гранттар сомасы көрсетіледі.
019 "Өзгелер" (6083, 6084 және 6086 шоттары) жолы бойынша облыстық бюджеттен және (немесе) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен түскен трансферттер бойынша кірістер және Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін басқа көздерден түскен өзге де кірістер сомасы, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
020 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден түсетін кірістер" (6081 қосалқы шоты) жолы бойынша бюджетке салықтық түсімдерден және бюджетке кедеңдік төлемдер мен салықтар сомасы көрсетіледі.
020-1 "Айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.
020-2 "Басқа да салықтық емес кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа жолдарға енгізілмеген салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.
020-3 "Бюджетке трансферттер түсімі" (6085 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен, оның ішінде субвенциялардан және бюджеттік алып қоюлардан, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдерден трансферттердің сомасы, нысаналы трансферттер мен республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін басқа да трансферттер сомасы көрсетіледі.
021 "Айырбас операциялардан алынатын кірістер" (6110 шоты) жолы бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түсетін кірістер көрсетіледі;
030 "Активтерді басқарудан алынатын кірістер" жолы бойынша 031 және 032-жолдарының сомасы көрсетіледі.
031 "Сыйақылар" (6210 шоты) жолы бойынша берілген қарыздар, қаржылық жалдау бойынша сыйақылардан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
032 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" (6220 шоты) жолы бойынша активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістер, оның ішінде дивидендтер, инвестиция объектілерінің таза кірісінің бір бөлігі, операциялық жалдаудан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.

По строке 017 "Доходы от благотворительной помощи" (счет 6050) показываются доходы от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемые ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, полученные в виде денежных поступлений и других активов.
По строке 018 "Гранты" (счет 6060) показывается сумма поступивших грантов.
По строке 019 "Прочие" (счета 6083, 6084 и 6086) показывается сумма доходов по трансфертам, поступивших из областного бюджета и (или) бюджета района (города областного значения) и прочих доходов, поступивших из других источников для реализации функции местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении, а также сумма бюджетного финансирования, выделенного для выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства.
По строке 020 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" (субсчет 6081) показывается сумма доходов от налоговых поступлений и таможенных платежей, и налогов в бюджет.
По строке 020-1 "Доходы от штрафов, пеней и санкций" (субсчет 6082), показывается сумма доходов от штрафов, пеней и санкций.
По строке 020-2 "Другие неналоговые поступления" (субсчет 6082) показывается суммы доходов от неналоговых поступлений, не включенные в другие строки.
По строке 020-3 "Поступление трансфертов в бюджет" (субсчет 6085), показывается сумма трансфертов из других уровней государственного управления, в том числе субвенций и бюджетных изъятий, поступления из Национального фонда Республики Казахстан, целевые трансферты и другие трансферты в республиканский и местный бюджеты;
По строке 021 "Доходы от обменных операций" показываются доходы от реализации товаров, работ и услуг, и товаров из государственного материального резерва (счет 6110).
По строке 030 "Доходы от управления активами" показывается сумма строк 031 и 032.
По строке 031 "Вознаграждения" (счет 6210) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам и финансовой аренде.
По строке 032 "Прочие доходы от управления активами" (счет 6220) показывается сумма прочих доходов от управления активами, в том числе дивиденды, часть чистого дохода объектов инвестиций, доходы от операционной аренды.

040 "Өзге кірістер" (6330, 6350, 6360, 6370 және 6380 шоттары) жолы бойынша активтерді, үшінші тараптардан өтемақыларды (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан түскен залалдар) түскен кірістер, жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер, бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер және өзге операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.";
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. 200 "Шығыстар, барлығы" жолы 110, 130, 137, 140, 150 және 151-жолдарының сомасын көрсетеді.
110 "Мемлекеттік мекеменің шығыстары" жолы бойынша 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 және 123-жолдарының сомасы көрсетіледі.
111 "Еңбекақы төлеу" (7010 және 7030 шоттары) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, қызметкерлердің пайдаланылмаған демалыстары бойынша есептелген резервтер бойынша шығыстардың сомасы және еңбекақы төлеу бойынша басқа да шығыстар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
112 "Стипендиялар" (7020 шоты) жолы бойынша есептелген стипендиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
113 "Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" (7040 шоты) жолы бойынша әлеуметтік салық және бюджетке тиесілі әлеуметтік аударымдар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
114 "Қорлар бойынша шығыстар" (7060 шоты) жолы бойынша есепті кезең ішінде мемлекеттік мекеменің мұқтажы үшін пайдаланылған және басқа ұйымдарға сатылған қорлардың құны көрсетіледі.
115 "Іссапар шығыстары" (7070 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және мемлекеттік мекеме қызметкерлері болып табылмайтын адамдардың іссапарларына (ел ішінде және одан тыс жерлерге) байланысты есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
116 "Коммуналдық шығыстар" (7080 шоты) жолы бойынша коммуналдық қызметтер (газ, су, электр энергиясы, жылу) үшін есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
117 "Жалға алу төлемдері" (7130 шоты) жолы бойынша операциялық жалға алу бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
118 "Ұзақ мерзімді активтерді ұстау" (7090 шоты) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтерді ағымдағы жөндеуге есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
119 "Байланыс қызметтері" (7080 шоты) жолы бойынша байланыс қызметтері бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
120 "Активтер амортизациясы" (7110 шоты) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
121 "Активтердің құнсыздануы" (7440 шоты) жолы бойынша активтердің құнсыздануы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.

По строке 040 "Прочие доходы" (счета 6330, 6350, 6360, 6370 и 6380) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, доходы от размещения ценных бумаг и доходы, полученные от прочих операций.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Строка 200 "Расходы, всего" показывает сумму строк 110, 130, 137, 140, 150 и 151.
По строке 110 "Расходы государственного учреждения" показывается сумма строк 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 и 123.
По строке 111 "Оплата труда" (счета 7010 и 7030) показывается сумма расходов по оплате труда работников государственного учреждения, начисленному резерву по неиспользованным отпускам работников и другим расходам по оплате труда.
По строке 112 "Стипендии" (счет 7020) показывается сумма расходов по начисленным стипендиям.
По строке 113 "Налоги и платежи в бюджет" (счет 7040) показывается сумма начисленных расходов по социальному налогу и социальным отчислениям, причитающимся в бюджет.
По строке 114 "Расходы по запасам" (счет 7060) показывается стоимость использованных для нужд государственного учреждения и реализованных сторонним организациям запасов в течение отчетного периода.
По строке 115 "Командировочные расходы" (счет 7070) показывается сумма начисленных расходов, связанных с командировками работников государственного учреждения и лиц, не являющихся работниками государственного учреждения (внутри и за пределами страны).
По строке 116 "Коммунальные расходы" (счет 7080) показывается сумма начисленных расходов за коммунальные услуги (за газ, воду, электроэнергию, отопление).
По строке 117 "Арендные платежи" (счет 7130) показывается сумма начисленных расходов по операционной аренде.
По строке 118 "Содержание долгосрочных активов" (счет 7090) показывается сумма начисленных расходов на текущий ремонт долгосрочных активов.
По строке 119 "Услуги связи" (счет 7080) показывается сумма начисленных расходов по услугам связи.
По строке 120 "Амортизация активов" (счет 7110) показывается сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов.
По строке 121 "Обесценение активов" (счет 7440) показывается сумма начисленных расходов по обесценению активов.

122 "Өзге де операциялық шығыстар" (7050, 7120 және 7140 шоттары) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түріндегі жеке тұлғаларға трансферттер бойынша, сақтандыру төлемдері бойынша, ұзақ мерзімді активтерді сатудан түскен кірістерді бюджетке беру, ақылы қызметтерден бюджетке сметадан тыс түсімдер мен басқа операциялық шығыстар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
123 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар" (7150 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
130 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" жолы бойынша 131, 132, 133, 134, 135 және 136-жолдарының сомасы көрсетіледі.
131 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" (7220 шоты) жолы бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы төленген зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
132 "Субсидиялар" (7230 шоты) жолы бойынша жеке және заңды тұлғаларға төленген субсидиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
133 "Нысаналы трансферттер" (7210 шоты) жолы бойынша нысаналы трансферттер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
134 "Жалпы сипаттағы трансферттер" (7240 шоты) жолы бойынша жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
135 "Жеке тұлғаларға трансферттер" (7210 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлері болып табылмайтын жеке тұлғаларға трансферттер бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
136 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (7250 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілген трансферттер бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган шығыстарының сомасы көрсетіледі.
136-1 "Өзге де трансферттер" (7270 шоты) жолы бойынша Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берілетін трансферттер бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
137 "Бюджетке түсімдерді азайту бойынша шығыстар" (7260 шоты) жолы бойынша бұрын төлеушілермен есеп айырысулар бойынша және Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттер алдында бөлінетін кеден баждары бойынша есептелген кірістерді түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдердің азаюы бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.

По строке 122 "Прочие операционные расходы" (счета 7050, 7120 и 7140) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, по страховым платежам, по передаче доходов в бюджет от реализации долгосрочных активов, сверхсметным поступлениям в бюджет от платных услуг, и прочим операционным расходам.
По строке 123 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование" (счет 7150) показывается сумма начисленных расходов по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном медицинском страховании.
По строке 130 "Расходы по бюджетным выплатам" показывается сумма строк 131, 132, 133, 134, 135 и 136.
По строке 131 "Пенсии и пособия" (счет 7220) показывается сумма начисленных расходов по пенсиям и пособиям, выплаченным через Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
По строке 132 "Субсидии" (счет 7230) показывается сумма расходов по выплаченным субсидиям физическим и юридическим лицам.
По строке 133 "Целевые трансферты" (счет 7210) показывается сумма расходов по целевым трансфертам.
По строке 134 "Трансферты общего характера" (счет 7240) показывается сумма расходов по трансфертам общего характера.
По строке 135 "Трансферты физическим лицам" (счет 7210) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения.
По строке 136 "Трансферты органам местного самоуправления" (счет 7250) показывается сумма расходов местного уполномоченного органа по исполнению бюджета по трансфертам, переданным органам местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.
По строке 136-1 "Прочие трансферты" (счет 7270) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам Фонду социального медицинского страхования и в Национальный фонд Республики Казахстан.
По строке 137 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (счет 7260) показывается сумма расходов по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками и по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами Евразийского Экономического Союза.

140 "Активтерді басқару бойынша шығыстар" жолы бойынша 141 және 142 жолдарының сомасы көрсетіледі.
141 "Сыйақылар" (7310 шоты) жолы бойынша алынған қарыздар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары мен қаржылық жалдау бойынша есептелген сыйақылар бойынша шығыстар көрсетіледі.
142 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар" (7320 және 7330 шоты) жолы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша есептелген шығыстардың және есептің басқа баптарында көрсетілмеген активтерді басқарудан шығыстардың сомасы көрсетіледі.
150 "Өзге шығыстар" (7450 және 7460 шоттары) жолы бойынша күмәнді борыштар резерв құру бойынша шығыстар және өзге де шығыстар көрсетіледі.
151 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстары" (7470 шоты) жолы бойынша тиісті бюджеттің ҚБШ-нан жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
42. 210 "Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі" (6220 және 7320) жолы бойынша инвестиция объектісінің пайдасындағы (шығынындағы) қатысу үлесі көрсетіледі.
220 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуы" (6320 және 7420) жолы бойынша активтерді өтеусіз беруден немесе есептен шығарудан түскен қаржылық нәтиже көрсетіледі.
230 "Бағамдық айырма" (6340 және 7430) жолы бойынша есепте валюталардың әртүрлі айырбас бағамдарын пайдалана отырып есептілік валютасында көрсетілген шетелдік валюта бірліктерінің бірдей санын көрсету нәтижесінде туындаған бағамдық айырма бойынша қаржылық нәтиже көрсетіледі.
240 "Өзгелер" (6310, 6380, 7410 және 7480) жолы бойынша әділ құнды өзгертуден және борыштық бағалы қағаздарды орналастырудан қаржылық нәтиже көрсетіледі.";
46 және 47-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"46. 100 "Ақша қаражатының түсуі, барлығы" жолы 010, 017, 020, 030, 040, 050, 060, 070 және 071-жолдарының сомасы көрсетіледі.
010 "Бюджеттен қаржыландыру" жолы бойынша 011, 012, 013, 014, 015 және 016-жолдарының сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызметке" жолы бойынша республикалық (жергілікті) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспары бюджеттен бөлінген қаржыландыру көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдарға" жолы бойынша күрделі салымдар үшін бюджеттен бөлінген қаржыландыру көрсетіледі.
013 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттардың есебінен" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша алынған қаржыландыру көрсетіледі.
014 "Трансферттер" жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлем түріндегі жеке тұлғаларға трансферттерді қоспағанда, трансферттер бойынша алынған қаржыландыру көрсетіледі.
015 "Субсидиялар" жолы бойынша субсидиялар бойынша алынған қаржыландыру көрсетіледі.
016 "Өзгелер" жолы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін және есептің алдыңғы баптарында көрсетілмеген басқа баптары бойынша қаржыландыру көрсетіледі.
017 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" жолы бойынша сыртқы қарыздар мен байланысты гранттың арнайы шотына қаражат түсімі көрсетіледі.
020 "Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша" жолы бойынша ҚБШ-на Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мемлекеттік мекемелер алатын олар үшін филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақшалай қаражат көрсетіледі.
030 "Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан" жолы бойынша сатудан түскен ақша қаражаты және тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден бюджетке ақшалай қаражат түсімдері көрсетіледі.
040 "Алынған сыйақылар" жолы бойынша банк шоттарына қаражат орналастырғаны үшін мемлекеттік мекеменің ақшалай шотына алынған пайыздар, берілген қарыздар (бюджеттік кредиттер) бойынша сыйақылар және өзге де сыйақылар көрсетіледі.
050 "Уақытша орналастырылған ақша бойынша" жолы бойынша ҚБШ-ға ақшаны уақытша орналастырылған ақша бойынша ақша қаражаты көрсетіледі.
060 "Өзге түсімдер" жолы бойынша Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес бөлінетін әкелу кеден баждары мен төлемдердің түсімдері және мемлекеттік мекеменің шоттарына өзге де ақшалай қаражат түсімдері көрсетіледі.
070 "Жергілікті өзін-өзі басқару ақшалары бойынша" жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функциясын іске асыру үшін ақша түсімі көрсетіледі.
071 "Бюджетке түсімдер бойынша" жолы бойынша банк шоттарына бюджет қаражатын орналастырғаны үшін және мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақыларды, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден бюджетке ақшалай қаражат түсімдерін қоспағанда, бірыңғай қазынашылық шоттан республикалық бюджет пен жергілікті бюджеттің ҚБШ-на салықтық және салықтық емес түсімдерді, тарнсферттерді есепке жатқызу көрсетіледі.

По строке 140 "Расходы по управлению активами" показывается сумма строк 141 и 142.
По строке 141 "Вознаграждения" (счет 7310) показываются расходы по начисленным вознаграждениям по займам полученным, по проектам государственно-частного партнерства и финансовой аренде.
По строке 142 "Прочие расходы по управлению активами" (счет 7320 и 7330) показывается сумма начисленных расходов по проектам государственно-частного партнерства и расходов от управления активами, не отраженных в других статьях отчета.
По строке 150 "Прочие расходы" (счета 7450 и 7460) показываются расходы по созданию резерва по сомнительным долгам и прочие расходы.
По строке 151 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (счет 7470) показывается сумма проведенных расходов с КСН соответствующего бюджета.
42. По строке 210 "Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия" (счета 6220 и 7320) показывается доля участия в прибыли (убытке) объекта инвестиций.
По строке 220 "Выбытие долгосрочных активов" (счета 6320 и 7420) показывается финансовый результат от безвозмездной передачи или списанию активов.
По строке 230 "Курсовая разница" (счета 6340 и 7430) показывается финансовый результат от курсовой разницы, возникающей в результате отражения в отчетах одинакового количества единиц иностранной валюты, выраженной в валюте отчетности с использованием разных обменных курсов валют.
По строке 240 "Прочие" (счета 6310, 6380, 7410 и 7480) показывается финансовый результат от изменения справедливой стоимости и от размещения долговых ценных бумаг.";
пункты 46 и 47 изложить в следующей редакции:
"46. Строка 100 "Поступление денежных средств, всего" показывает сумму строк 010, 017, 020, 030, 040, 050, 060, 070 и 071.
По строке 010 "Финансирование из бюджета" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 015 и 016.
По строке 011 "Текущей деятельности" показывается выделенное из бюджета финансирование по индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственным учреждениям, финансируемым из республиканского (местного) бюджета.
По строке 012 "Капитальных вложений" показывается выделенное из бюджета финансирование на капитальные вложения.
По строке 013 "За счет внешних займов и связанных грантов" показывается полученное финансирование по внешним займам и связанным грантам.
По строке 014 "Трансферты" показывается полученное финансирование по трансфертам, кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений.
По строке 015 "Субсидии" показывается полученное финансирование по субсидиям.
По строке 016 "Прочие" показывается финансирование для выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и по прочим статьям, не указанных в предыдущих статьях отчета.
По строке 017 "Внешние займы и связанные гранты" показывается поступление средств на специальный счет по внешним займам и связанным грантам.
По строке 020 "По деньгам от благотворительной помощи" показываются поступившие на КСН денежные средства от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемых ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
По строке 030 "От реализации товаров, работ и услуг" показываются поступившие денежные средства от реализации товаров (работ, услуг), в том числе от реализации товаров из государственного материального резерва.
По строке 040 "Полученные вознаграждения" показываются полученные проценты на денежный счет государственного учреждения за размещение средств на банковских счетах, вознаграждения по выданным займам (бюджетным кредитам) и прочим вознаграждениям.
По строке 050 "По деньгам временного размещения" показываются поступившие на КСН денежные средства по деньгам временного размещения.
По строке 060 "Прочие поступления" показываются поступления ввозных таможенных пошлин и выплат, являющихся распределяемыми в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе и прочие поступления денежных средств на счета государственного учреждения.
По строке 070 "По деньгам местного самоуправления" показывается поступление денег для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.
По строке 071 "По поступлениям в бюджет" показывается зачисление налоговых и неналоговых поступлений, трансфертов на КСН республиканского бюджета и местного бюджета из единого казначейского счета за исключением вознаграждений за размещение бюджетных средств на банковских счетах и по кредитам, выданным из государственного бюджета, поступлений денежных средств в бюджет от реализации товаров, работ, услуг.

071-1 "Салықтар түріндегі ақшалай қаражат түсімдері" жолы бойынша салықтық түсімдер мен кедендік төлемдер, және салықтар түріндегі ақшалай қаражат түсімі көрсетіледі.
071-2 "Айыппұлдар, өсімпұлдар мен санкциялар түріндегі ақшалай қаражат түсімдері" жолы бойынша мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар және өндіріп алулар түріндегі ақшалай қаражат түсімі көрсетіледі.
071-3 "Трансферттер түсімі" жолы бойынша басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін трансферттер түріндегі ақшалай қаражат түсімі көрсетіледі.
47. 200 "Ақша қаражатының шығуы, барлығы" жолы 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 191 және 192-жолдарының сомасын көрсетеді.
110 "Еңбекақы төлеу" жолы бойынша аударылған еңбекақылары, еңбек демалыс ақылары, өтемақы төлемдері бойынша ақшалай төлемдер және уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлемдер көрсетіледі.
120 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" жолы бойынша Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасында белгіленген зейнетақылар және жәрдемақылар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
130 "Бюджетке салықтар мен төлемдер" жолы бойынша салықтар мен бюджетке төленетін басқа да төлемдер бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
140 "Жеткізушілерге және мердігерлерге тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін" жолы бойынша қорлардың, жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің жеткізушілері және мердігерлеріне ақшалай төлемдер көрсетіледі.
150 "Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар" жолы бойынша көрсетілетін тауарлар, жұмыстар мен қызметтер үшін берілген аванстар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
160 "Трансферттер, субсидиялар" жолы бойынша трансферттер (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түрінде төленген жеке тұлғаларға трансфертерден басқа) мен субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
170 "Сыйақылар" жолы бойынша сыйақылар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
180 "Жыл соңында міндеттемелерді қабылдауға жоспарлы тағайындауларды жабу" жолы бойынша есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаржыландыру жоспарының сомасы, сондай-ақ сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша жоспарлы тағайындауларды жабу көрсетіледі.
190 "Өзге төлемдер" жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлем түріндегі жеке тұлғаларға трансферттер, шетелге трансферттер, стипендиялар, іссапар шығыстары, сақтандыру және жалдау төлемдері, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар, табыс салығын қоспағанда, жалақыдан ұсталған барлық төлемдер, Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттерге әкелу кеден баждары мен төлемдерді аудара отырып, ақша қаражатының шығуы және алдыңғы баптарда көрсетілмеген ақшалай шоттар бойынша басқа да төлемдер көрсетіледі.
191 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар" жолы бойынша республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-нан ақшалай төлемдер көрсетіледі.
192 "Бюджет түсімдерін қайтару" жолы бойынша салық төлеушілерге түсімдер сомасын қайтаруды (есепке жатқызуды) көрсетуге арналған.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

По строке 071-1 "Поступления денежных средств в виде налогов" показывается поступление денежных средств в виде налоговых поступлений и таможенных платежей, и налогов.
По строке 071-2 "Поступления денежных средств в виде штрафов, пеней и санкций" показывается поступление денежных средств в виде штрафов, пеней, санкций и взысканий, налагаемых государственными учреждениями.
По строке 071-3 "Поступления трансфертов" показывается поступление денежных средств в виде трансфертов из других уровней государственного управления, Национального фонда Республики Казахстан.
47. Строка 200 "Выбытие денежных средств, всего" показывает сумму строк 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190, 191 и 192.
По строке 110 "Оплата труда" показываются денежные выплаты по оплате труда, отпускным, компенсационным выплатами пособиям по временной нетрудоспособности.
По строке 120 "Пенсии и пособия" показываются денежные выплаты по пенсиям и социальным пособиям, установленным пенсионным законодательством Республики Казахстан.
По строке 130 "Налоги и платежи в бюджет" показываются денежные выплаты по налогам и другим платежам в бюджет.
По строке 140 "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" показываются денежные выплаты поставщикам и подрядчикам запасов, работ и услуг.
По строке 150 "Авансы, выданные за товары и услуги" показываются денежные выплаты по авансам, выданным за предоставленные товары, работы и услуги.
По строке 160 "Трансферты, субсидии" показываются денежные выплаты в виде трансфертов (кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений) и субсидии.
По строке 170 "Вознаграждения" показываются денежные выплаты в виде вознаграждений.
По строке 180 "Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года" показывается неиспользованная на конец отчетного года сумма плана финансирования, а также закрытие плановых назначений по внешним займам и связанным грантам.
По строке 190 "Прочие платежи" показываются денежные выплаты по трансфертам физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, трансферты за границу, по стипендиям, командировочным расходам, страховым и арендным платежам, обязательные социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование, все выплаты, удержанные из заработной платы, кроме подоходного налога выбытие денежных средств, с перечислением государствам-членам Евразийского Экономического Союза ввозных таможенных пошлин и выплат и другие платежи по денежным счетам не указанным в предыдущих статьях.
По строке 191 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" показываются денежные выплаты с КСН республиканского и местного бюджетов.
По строке 192 "Возврат поступлений бюджета" предназначен для отражения возврата (зачета) сумм поступлений налогоплательщикам.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:

"50. 400 "Ақша қаражатының түсуі, барлығы" жолы 310, 320, 330, 340 және 350-жолдарының сомасын көрсетеді.
310 "Ұзақ мерзімді активтерді сату" жолы бойынша мемлекеттік мекемеге бекітілген мемлекеттік мүлікті өткізуден және материалдық емес активтерді сатудан түскен ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
320 "Бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сату" жолы бойынша бақыланатын және басқа субъектілердің капиталдағы үлестерін сатудан түскен ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
330 "Бағалы қағаздарды сату" жолы бойынша бағалы қағаздарды сатудан түскен ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
340 "Қарыздарды өтеу" жолы бойынша берілген қарыздарды өтеу сомасы көрсетіледі.
350 "Өзгелер" жолы бойынша инвестициялық қызметтен басқа түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. 800 "Ақша қаражатының шығуы, барлығы" жолы 710 және 720- жолдардың сомасын көрсетеді.
710 "Қарыздарды өтеу" жолы бойынша қарыздарды өтеуге ақшалай төлемдер көрсетіледі.
720 "Өзгелер" жолы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға және қаржылық қызметтен түскен өзге де шыққан ақша қаражаты көрсетіледі.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп" (ҚЕ-4-нысан) есепті кезеңдегі бухгалтерлік баланстың "Таза активтер/капитал" бөлімінің баптары бөлінісінде жасалады, 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110 және 120-жолдары өткен жылдың осыған ұқсас кезеңіне толтырылады.";
67 және 68-тармақтар алып тасталсын;
"69. 060 "Есепті кезеңнің аяғындағы сальдо" жолы бойынша таза активтердің/капиталдың қалдық сомасы көрсетіледі (030 жолы қосу/алу 040 жолы қосу/алу 050 жолы).";
75 және 76-тармақтар алып тасталсын;
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. 120 "Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо" жолы бойынша таза активтердің/капиталдың сомасы көрсетіледі (090 жолы +/-100 жолы +/-120 жолы).";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Қаржылық есептілікке ашылымдарда мынадай ақпарат ұсынылады.
"Ақшалай қаражат және олардың баламалары" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 010-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 1-кестесіне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы ақша қаражаты қалдығы туралы деректер.
"Қысқа және ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялары" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 011 және 110-жолдары):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 2 және 5-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы қаржылық инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржылық инвестициялардан басқа) және өзгерістері бойынша деректер;
квазимемлекеттік сектордың субъектілеріне салынған ұзақ мерзімді инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілерінің атаулары мен тұрғылықты жерлері, жарғылық капиталында мемлекеттің қатысу үлесі) бақыланатын және басқа субъектілер бойынша жеке ақпарат;
кейіннен қаржы инвестицияларының жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құны бойынша) бағалау;
берілген қарыздар бойынша ақпарат;
қаржы инвестицияларының және берілген қарыздардың құнсыздануының объективті белгілерінің болуы;
есепті күнге қаржы инвестицияларына байланысты тәуекелдердің сипаты мен мөлшерлері;
кірістердің тиісті бюджет сыныптамасы кодына бюджетке аударылуға жататын және аударылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтері мен таза табысының бөлігі бойынша ақпарат.

"50. Строка 400 "Поступление денежных средств, всего" показывает сумму строк 310, 320, 330, 340 и 350.
По строке 310 "Реализация долгосрочных активов" показывается сумма денежных поступлений от реализации государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями и от продажи нематериальных активов.
По строке 320 "Реализация доли контролируемых и других субъектов" показывается сумма денежных поступлений от реализации доли в капитале контролируемых и других субъектов.
По строке 330 "Реализация ценных бумаг" показывается сумма денежных поступлений от реализации ценных бумаг.
По строке 340 "Погашение займов" показывается сумма погашения выданных займов.
По строке 350 "Прочие" показывается сумма денежных средств по прочим поступлениям от инвестиционной деятельности.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Строка 800 "Выбытие денежных средств, всего" показывает сумму строк 710 и 720.
По строке 710 "Погашение займов" показываются денежные выплаты в погашение займов.
По строке 720 "Прочие" показываются денежные выплаты на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и по прочим выбывшим денежным средствам от финансовой деятельности.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. "Отчет об изменениях чистых активов/капитала" (форма ФО-4) составляется в разрезе статей раздела "Чистые активы/капитал" бухгалтерского баланса за отчетный период, строки 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110 и 120 заполняются за аналогичный период прошлого года.";
пункты 67 и 68 исключить;
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. По строке 060 "Сальдо на конец отчетного периода" показывается сумма остатков чистых активов/капитала (строка 030+/– строка 040 +/–строка 050).";
пункты 75 и 76 исключить;
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. По строке 120 "Сальдо на конец прошлого периода" показывается сумма остатка чистых активов/капитала (строка 090+/-строка 100+/-строка 120).";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. В раскрытиях к финансовой отчетности представляется следующая информация.
По статье "Денежные средства и их эквиваленты" (строка 010 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по остаткам денежных средств на начало и конец отчетного периода согласно таблице 1 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочные и долгосрочные финансовые инвестиции" (строки 011 и 110 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по финансовым инвестициям (кроме финансовых инвестиций в субъекты квазигосударственного сектора) на начало и конец отчетного периода и изменения, согласно таблицам 2 и 5 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по долгосрочным инвестициям в субъекты квазигосударственного сектора (наименование и местонахождение субъектов квазигосударственного сектора, доля участия государства в уставном капитале), отдельно по контролируемым и другим субъектам;
последующая оценка по отдельным классам финансовых инвестиций (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
информация по займам предоставленным;
наличие объективных признаков обесценения финансовых инвестиций и займов предоставленных;
характер и размеры рисков, связанных с финансовыми инвестициями на отчетную дату;
информацию по дивидендам и части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих перечислению и перечисленных в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации доходов.

"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 және 113-жолдары):
есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы дебиторлық берешекті салыстыруды, есепті кезең үшін дебиторлық берешек сомасындағы өзгерістерді талдау ұсынылады;
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен бақыланатын субъектілер) операциялар бойынша ақпарат;
күмәнді дебиторлық берешектер бойынша құрылған резерв жөнінде есеп айырысулар;
есептен шығарылу себептерін көрсете отырып, күмәнді дебиторлық берешектер бойынша есептен шығарылған үмітсіз борыштардың сомалары;
қажет болған кезде қосымша ақпарат беріледі.
"Қорлар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 020-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 4-кестесіне сәйкес түсімдерді, қорлардың құнсыздануынан болған залал және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басында және аяғындағы баланстық құнның салыстырмасы ұсынылады;
қорларды бағалау әдісі;
қорлардың құнсыздануына арнап құрылған резерв жөнінде есеп айырысулар;
қорлардың құнсыздануына арнап резерв құру себептері;
қорлардың құнсыздануынан болған залалды қалпына келтіру себептері мен сомалары.
Ауыл шаруашылық өнімдерінің әрбір тобының оны алу (жинау) кезінде әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат.
"Өзге қысқа мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 022-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
"Ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 114, 116 және 118-жолдары):
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша түсіндірме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 6, 7 және 9-кестелеріне сәйкес түсімдерді, амортизацияны, құнсызданудан болған залалды және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басына және аяғына арналған баланстық құн салыстырмасы;
ұзақ мерзімді активтерді бағалау әдісін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру бойынша есептеулерді;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру себептерін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болған залалдарды қалпына келтіру себептері мен сомасын;
уақытша тұрып қалған ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
толығынан амортизацияланған, бірақ пайдаланылып жүрген ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
ұзақ мерзімді активтерді жалдаудың түрлері, мерзімі, шарттары туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ұзақ мерзімді активтер қайта бағаланған құны бойынша көрсетілген жағдайда:
қайта бағалау жүргізілген күні туралы;
тәуелсіз бағалаушының қатысуы (лицензиясының нөмірі мен берілген күнін көрсете отырып) туралы;
ұзақ мерзімді активтер объектісінің әділ құнын анықтау үшін пайдаланылған әдістер туралы ақпаратты ұсыну қажет.

По статье "Краткосрочная и долгосрочная дебиторская задолженность" (строки 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 и 113 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку дебиторской задолженности на начало и конец отчетного периода, анализ изменений сумм дебиторской задолженности за отчетный период;
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по сомнительной дебиторской задолженности;
суммы списанных безнадежных долгов по сомнительной дебиторской задолженности с указанием причин списания;
при необходимости представляется дополнительная информация.
По статье "Запасы" (строка 020 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, убыток от обесценения запасов и прочие изменения согласно таблице 4 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки запасов;
расчеты по созданному резерву на обесценение запасов;
причины создания резерва на обесценение запасов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения запасов.
Информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы сельскохозяйственной продукции в момент ее получения (сбора).
По статье "Прочие краткосрочные активы" (строка 022 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало года, конец года и движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих краткосрочных активов.
По статье "Долгосрочные активы" (строки 114, 116 и 118 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
по каждому классу долгосрочных активов необходимо представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблицам 6, 7 и 9 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки долгосрочных активов;
расчеты по созданному резерву на обесценение долгосрочных активов;
причины создания резерва на обесценение долгосрочных активов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения долгосрочных активов;
информация о временно простаивающих долгосрочных активах;
информация о полностью с амортизированных, но находящихся в эксплуатации долгосрочных активах;
информация о видах, сроках, условиях аренды долгосрочных активов.
В случае отражения долгосрочных активов по переоцененной стоимости представляется информация:
о дате проведения переоценки;
об участии независимого оценщика (с указанием номера и даты лицензии);
о методах, использованных для определения справедливой стоимости объекта долгосрочных активов.

"Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 115-жолы) құрылысы аяқталмаған объектілердің шығындары мен оған күрделі салымдар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Биологиялық активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 117-жолы):
биологиялық активтердің әрбір тобына сипаттама берілсін;
ауылшаруашылық өнімдерінің, оларды алу (жинау) сәтіндегі әрбір тобы мен биологиялық активтердің әрбір тобының әділ құнын анықтау үшін пайдаланылған әдістер туралы ақпарат;
іс жүзіндегі шығындар бойынша бағалау жағдайында түсімдер, амортизация, құнсызданудан болған залал және өзге өзгерістері түсіндірме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 8-кестесіне сәйкес көрсетілетін есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы баланстық құн салыстырмасы ашып көрсетілсін.
"Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 120-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
Жалға алынған немесе берілген, сондай-ақ концессияға берілген мүлік бойынша ақпарат.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 210 және 310-жолдары):
қарыз алудың түрлері, шарттары және сомалары;
қаржылық міндеттемелердің жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құн бойынша) кейіннен бағалау;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 10 және 11-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы өзгерістер.
мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер жөніндегі ақпарат.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 және 315-жолдары):
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерімен және бақылайтын субъектілермен) операциялар бойынша ақпарат;
пайдаланылмаған еңбек демалыстары бойынша резерв бойынша берешекті есептен шығару және есепке алу жөнінде ақпарат;
кредиторлық берешекті есептен шығару сомалары мен себептері;
активтерді жалдау бойынша кредиторлық берешек туралы ақпарат.
"Бағалау активтері мен бағалау міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 222 және 314-жолдары):
құрылған бағалау міндеттемелері жөнінде ақпарат;
есепті кезең ішінде бағалау міндеттемелерінің пайдаланылған сомалары;
шартты міндеттемелер мен шартты активтердің қысқаша сипаттамасы.

По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (строка 115 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация по затратам объектов незавершенного строительства и капитальных вложений.
По статье "Биологические активы" (строка 117 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
дать описание каждой группы биологических активов;
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы биологических активов;
в случае оценки по фактическим затратам раскрыть сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблице 8 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Прочие долгосрочные активы" (строка 120 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих долгосрочных активов.
Информация по имуществу, полученному или переданному в аренду, а также переданному в концессию.
По статье "Долгосрочные и краткосрочные финансовые обязательства" (строки 210 и 310 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
виды, условия и суммы заимствования;
последующая оценка по отдельным классам финансовых обязательств (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
изменения на начало и конец отчетного периода, согласно таблицам 10 и 11 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по обязательствам по договорам государственно-частного партнерства.
По статье "Долгосрочная и краткосрочная кредиторская задолженность" (строки 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 и 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
информация по списанию и начислению задолженности по резерву по неиспользованным отпускам;
суммы и причины списания кредиторской задолженности;
информация о кредиторской задолженности по аренде активов.
По статье "Оценочные активы и оценочные обязательства" (строки 222 и 314 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информация по созданным оценочным обязательствам;
использованные суммы оценочных обязательств в течение отчетного периода;
краткое описание характера условных обязательств и условных активов.

"Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 221-жолы) өзге кредиторлық берешек түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 315-жолы) өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 223-жолы) өзге қысқа мерзімді міндеттемелер түрлері бойынша есепті кезеңдегі жылдың басында және аяғында болуы, қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) туралы деректердің сипаттамасы.
"Резервтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлік баланс" нысанының 411-жолы) қайта бағаланған құнымен бағаланатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді қайта бағалау бойынша резервтер бойынша қалдықтар мен операциялар туралы ақпарат ұсынылады.
"Кірістер" және "Шығыстар" деген баптар бойынша (ҚЕ-2 "Қаржы қызметі нәтижелері туралы есеп" нысанының 100 және 200-жолдары) есепті кезеңге кірістер мен шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады:
кірістердің әрбір санаты бойынша;
активтерді басқарудан түсетін кірістер мен шығыстар бойынша (инвестициялардан, қарыздардан, қаржылық жалдаудан сыйақылар және активтерді басқарудан түсетін өзге кірістер мен шығыстар бойынша);
негізгі құралдардың, инвестициялық жылжымайтын мүліктің шығуынан кірістер мен шығыстар бойынша;
негізгі құралдардың құнсыздануынан болған залалдар және бұрын танылған резервті қалпына келтіру бойынша;
қорлардың құнсыздануының резерв сомалары бойынша және бұрын танылған резервті қалпына келтіру;
есепті кезеңде және өткен жылдың осыған ұқсас кезеңінде құрылған бағалау резервтерінің сомалары бойынша және бұрын танылған резервтерді қалпына келтіру.
"Өзге кірістер" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша – олардың әділ құнының өзгеруінен алынған кірістер туралы;
өтеусіз қабылданған ұзақ мерзімді активтер туралы;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 12-кестесіне сәйкес өзге кірістер бойынша ақпарат ұсынылады.
"Бюджетке түсетін салықтық кірістер" деген бап бойынша ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 13-кестесіне сәйкес (ҚЕ-2 "Қаржылық қызмет туралы есеп" нысанының 020 жолы) бюджетке түсімдерден есептелген кірістер туралы ақпарат ұсынылады.
трансферттер түсімдері мен республикалық және жергілікті бюджеттерге басқа да түсімдер.
"Өзге шығыстар" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша – активтерді түгендеу барысында айқындалған активтердің құнсыздануынан шыққан шығыстар туралы;
күмәнді дебиторлық берешектер бойынша резервтер туралы;
өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы;

По статье "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (строка 221 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочей кредиторской задолженности.
По статье "Прочие долгосрочные обязательства" (строка 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих долгосрочных обязательств.
По статье "Прочие краткосрочные обязательства" (строка 223 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих краткосрочных обязательств.
По статье "Резервы" (строка 411 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация об остатках и операциях по резервам по переоценке основных средств и нематериальных активов, оцениваемых по переоцененной стоимости.
По статьям "Доходы" и "Расходы" (строки 100 и 200 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация по доходам и расходам за отчетный период:
по каждой категории доходов;
по доходам и расходам от управления активами (по вознаграждениям от инвестиций, займов, финансовой аренды и прочим доходам, и расходам от управления активами);
по доходам и расходам от выбытия основных средств, инвестиционной недвижимости;
по убыткам от обесценения основных средств и восстановление ранее признанных убытков;
по суммам резерва по обесценению запасов и восстановление ранее признанного резерва;
по суммам оценочных резервов, созданных за отчетный период и аналогичный период прошлого года и восстановление ранее признанных резервов.
По статьям "Прочие доходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о полученных доходах от изменения их справедливой стоимости;
о безвозмездно принятых долгосрочных активах;
прочим доходам согласно таблице 12 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" согласно таблице 13 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" (строки 020 ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о суммах начисленных доходов от налоговых поступлений в бюджет;
поступлений трансфертов и других поступлений в республиканский и местные бюджеты.
По статьям "Прочие расходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о понесенных расходах от обесценения активов, выявленных в ходе проведения инвентаризации;
по резервам по сомнительной дебиторской задолженности;
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах;

ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 14-кестесіне сәйкес басқа шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 16-кестесіне сәйкес өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Концессиялық активтер бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 17-кестесіне сәйкес негізгі құралдар түрлері бойынша концессиялық активтердің болуы туралы.
"Өзара операциялар бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 18-кестесіне сәйкес элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында өзара операциялар бойынша кіріс және шығыс түрлері жөніндегі ақпарат.
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және аударылған сомалар жөніндегі ақпарат бабы бойынша:
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және бюджет кірістері мен шығыстарын элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 19-кестесіне сәйкес бюджет түсімдерінің санаттары бойынша бюджетке аударылған сомалар туралы ақпарат.
"Бюджетке түсетін түсімдердің азаюы бойынша шығыстар" деген бап бойынша (ҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп" нысанының 137-жолы) ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 15-кестесіне сәйкес Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттералдындағы бұрын есептелген кірістерді және аударылған кеден баждарын түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдердің азаюы бойынша шығыстар туралы ақпарат ұсынылады.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер" деген бап бойынша ҚЕ-5 "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 20-кестесіне сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шартта көзделген қаржылық емес және қаржылық міндеттемелер бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жөніндегі міндеттемелер – инвестициялық шығындарды өтеу (бұдан әрі – ИШӨ), сыйақы, жедел шығындарды өтеу (бұдан әрі – ЖШӨ) және мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша міндеттемелер туралы шарттар бойынша және шарт бойынша ағымдағы жылы аударылған өзге де сомалар туралы ақпарат ұсынылады.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:

прочим расходам согласно таблице 14 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Безвозмездно переданные долгосрочные активы/запасы":
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах согласно таблице 16 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по концессионным активам":
о наличии концессионных активов по видам основных средств согласно таблице 17 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по взаимным операциям":
информация по видам доходов и расходов по взаимным операциям государственных учреждений согласно таблице 18 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" в целях выявления операций по элиминированию.
По статье Информация по начисленным и перечисленным суммам по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом":
информация о начисленных суммах по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом" и перечисленных в бюджет по категориям поступлений бюджета, согласно таблице 19 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" в целях выявления операций по элиминированию доходов и расходов бюджета.
По статье "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (строка 137 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о расходах по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов и перечисленных таможенных пошлин перед государствами-членами Евразийского Экономического Союза согласно таблице 15 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Обязательства по договорам государственно-частного партнерства" согласно таблице 20 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" представляется информация о обязательствах по государственно-частного партнерства по нефинансовым и финансовым обязательствам, предусмотренным договором государственно-частного партнерства – суммах компенсаций инвестиционных затрат (далее – КИЗ), вознаграждения, компенсация оперативных затрат (далее – КОЗ) и прочие по договорам и перечисленных текущем году по договору об обязательствах по государственно-частного партнерства.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетіне
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бухгалтерлік баланс есепті кезең 20___жылғы "___" ___________
Индексі: ҚЕ-1 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:___________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: ____________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: __________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Басшы ______ _____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер ______ _____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылы "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 және 38-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп есепті кезең 20 ___жылғы "___" __________
Индексі: ҚЕ-2 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 и 38 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о результатах финансовой деятельности
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: ___________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ___________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

150
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар
151
Шығыстар, барлығы (110, 130, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі (100 - жол алу
200 +/- 210, 220, 230, 240- жолдар)
300
Басшы ______ ____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер ______ _____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылы "___" ______________

150
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
151
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 137, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100 минус строка 200 +/-210, 220, 230, 240)
300
Руководитель ______________ ____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ___________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года

Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 39, 40, 41 және 42-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржыландыру көздері бойынша (тікелей әдіс) мемлекеттік мекемелердің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп 20___жылғы "___" ___________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-3 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 39, 40, 41 и 42 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет
о движении денег на счетах государственного учреждения
по источникам финансирования (прямой метод)
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 және 60-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп 20__жылғы "___" _____________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-4 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің / капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 и 60 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет об изменениях чистых активов/капитала
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: __________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-120-жолдары)
120
Басшы ______ ____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _____ _________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылы "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 61, 62, 63, 64, 65, 66, 69, 70, 71, 72, 73, 74 және 77–тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба 20__жылғы "___" _____________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-5 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:___________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
мемлекеттік мекемелер үшін осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 120)
120
Руководитель ______________ ____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ___________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 61, 62, 63, 64, 65, 66, 69, 70, 71, 72, 73, 74 и 77 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Пояснительная записка к финансовой отчетности
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: __________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.

010
қаржылық емес міндеттемелер
020
қаржылық міндеттемелер, оның ішінде:
030
инвестициялық шығындарды өтеу
031
операциялық шығындарды өтеу
032
сыйақылар
033
өзгелері
034
Басшы _______ _____________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер _____ ___________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орыны _____жылы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 78, 79 және 80 - тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бухгалтерлік баланс есепті кезең 20___жылғы "___" ___________
Индексі: ҚЕ-6 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________ (мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________ (бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Қайта ұйымдастырылу күніне
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

010
нефинансовые обязательства
020
финансовые обязательства, в том числе:
030
компенсация инвестиционных затрат
031
компенсация операционных затрат
032
вознаграждения
033
прочие
034
Руководитель ______________ _______________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ______________ _________________________________
(подпись)       фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 78, 79 и 80 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс при реорганизации отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-6
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: _____________________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало года
На дату реорганизации
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

Ескертпе: нысандарды толтыруға байланысты түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандары мен оны жасау және ұсыну қағидаларын 12 тармағынасәйкес 7-қосымшсында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
7-қосымша
Қаржылық есептілікті
жасау және ұсыну
қағидаларына
қосымша
Жарты жылдық және жылдық есептердің нысандары бойынша қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
Қаржылық есептілік көрсеткіштері
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
3-нысан. Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)
3,4-бағанның 010-жолы
3-бағанның 920 және 930-жолдары тиісінше
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
4-нысан. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
3-бағанның 411, 412-жолдары тиісінше
4, 5-бағандардың 010-жолы тиісінше
4-бағанның 410, 411, 412-жолдары тиісінше
3, 4, 5-бағандардың 060-жолы тиісінше
1-нысан. Бухгалтерлік баланс
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
3, 4-бағанның 010-жолы
1-кестенің тиісінше 3,4-бағанының 100-жолы
3, 4-бағандардың 011-жолы
2-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 014-жолы
3-кестенің 3-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 023-жолы
13-кестенің 3-бағанының 020 және 030-жолдары
3, 4-бағандардың 020-жолы
4-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 110-жолы
5-кестенің 8-бағанының 030 және 031-жолдары
3, 4-бағандардың 114-жолы
6-кестенің 11-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 116-жолы
7-кестенің 6-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 117-жолы
8-кестенің 5-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 118-жолы
9-кестенің 9-бағанының 040 және 041-жолдары
3, 4-бағандардың 210-жолы
10-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
3, 4-бағандардың 310-жолы
11-кестенің 6-бағанының 010 және 013-жолдары
2-нысан. Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп
4-нысан. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
3 және 4-бағанның 300-жолы
5-бағанының 050 және 110-жолдары
2-нысан. Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп
5-нысан. Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
220-жол
12-кестенің 3-бағанының 020-жолы минус 14-кестенің 3-бағанының 020-жолы
230-жол
12-кестенің 3-бағанының 040-жолы минус 14-кестенің 3-бағанының 030-жолы

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пункту 12 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 января 2019 года № 40
Приложение
к Правилам составления и
представления финансовой
отчетности
Схема согласования основных показателей финансовой отчетности по формам полугодового и годового отчетов
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
Показатели финансовой отчетности
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 3. Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)
Строка 010 графы 3,4
Строки 920 и 930 графы 3 соответственно
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 4. Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строки 411, 412 графы 3 соответственно
Строка 010 графы 4, 5 соответственно
Строки 410, 411, 412 графы 4 соответственно
Строка 060 графы 3, 4, 5 соответственно
Форма 1. Бухгалтерский баланс
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 010 графы 3, 4
Строка 100 графы 3,4 соответственно Таблицы 1
Строка 011 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 2
Строка 014 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 3 Таблицы 3
Строка 023 графы 3, 4
Строки 020 и 030 графы 3 Таблицы 13
Строка 020 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 4
Строка 110 графы 3, 4
Строки 030 и 031 графы 8 Таблицы 5
Строка 114 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 11 Таблицы 6
Строка 116 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 6 Таблицы 7
Строка 117 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 5 Таблицы 8
Строка 118 графы 3, 4
Строки 040 и 041 графы 9 Таблицы 9
Строка 210 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 10
Строка 310 графы 3, 4
Строки 010 и 013 графы 6 Таблицы 11
Форма 2. Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 4. Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Строка 300 графы 3 и 4
Строка 050 и 110 графы 5
Форма 2. Отчет о результатах финансовой деятельности
Форма 5. Пояснительная записка к финансовой отчетности
Строка 220
Строка 020 графы 3 Таблицы 12 минус строка 020 графы 3 Таблицы 14
Строка 230
Строка 040 графы 3 Таблицы 12 минус строка 030 графы 3 Таблицы 14